Skocz do zawartości

Amazfit GTR już w sprzedaży


mlodzian

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, może być. Chociaż ja mam wrażenie, że raz gps łapie szybko fix'a a czasem jak raz mi się zdarzyło przez 30-40 minut. Nie wydaje mi się, żeby to było spowodowane warunkami. 

Także ja bym też software obstawiał albo może to i to. 

Wydawało mi się, że mi parę razy pomogło ściągnięcie z ręki zegarka i fix łapał natychmiast. No ale to może przypadek, bo ostatnio nie sprawdza się ta teoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cztery różne gadżety Xiaomi (tzn. firmowane przez Xiaomi, bo wiadomo, że oni niczego nie produkują, tylko dilują), żadnego nie kupiłbym drugi raz, w każdym przypadku wiem, że lepiej byłoby dopłacić i kupić coś porządniejszego. Uczę się na błędach (wolno, ale jednak) i żadnego wynalazku od Xiaomi już nie kupię, ani nie uwierzę w żadne "recenzje", czy "opinie" płatnych trolli i bezpłatnych fanboyów :)

Myślę, że czekanie na jakąś magiczną "aktualizację", która naprawi wszystkie błędy tego czy innego produktu, jest zupełnie nieuzasadnione, bo "producent" (czy diler, jak zwał tak zwał) nie ma żadnego interesu, żeby "naprawić" stary badziew, jeśli już sprzedaje nowy. Po co "naprawiać" stare, żeby konkurować z samym sobą? Niech kupią nowe. A stare to najlepiej jeszcze zepsuć, wtedy chętniej kupią nowe. BIPa chyba zepsuli trwale, bo po ostatniej aktualizacji, uwalającej treningi, zapadła cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenek Widzisz, niektóre sprzęty są bardo dobre, mam odkurzacz, oczyszczacz powietrza, lampy Xiaomi/Philips, nawet parasol automatyczny, czujniki temperatury itp.... są naprawdę niezłe i w niezłej cenie. Telefony też robią solidne. W moim przypadku nawet BIP działa cały czas dobrze (przez chwilę wieszały się treningi, ale od jakiegoś czasu było OK). Jeśli chodzi o BIPa, to dla mnie nie pojęty jest brak polskich czcionek w produkcie oficjalnie sprzedawanym na polski rynek. 

Mimo tego, że w większości przypadków jestem zadowolony ze sprzętów, którymi dealuje Xiaomi, to następnym wiele razy się zastanowię przed zakupem i kupie, pod warunkiem możliwości zwrotu.

GTR wg początkowej specyfikacji wydawał się niemal idealny..., a wyszło jak wiadomo. Wracając do pomiaru pulsu to wszystkie zegarki wyświetlają ciągle jakiś puls na tarczy mimo, że nie są na ręce. Zerkam na zegarek i widzę 95 bpm (robię kawę, mierzę na nadgarstku.... mam 60), siedzę przy komputerze tarcza pokazuje 75 (mam 45), normalnie kpina.

BTW bip teraz mi pokazuje 68 - na stole. Na ręce mam mi banda i on też zaczyna inicjowany pomiar wartościami ok. 70, jeśli w końcu zmierzy spada o co najmniej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najłatwiej zweryfikować... ale i tak w porównaniu do HR działa super.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edit: 

O rany BIP dostał język Polskawy! Myślałem, że nigdy to nie nastąpi, może więc jest jakaś szansa dla GTRa. Teraz czekam na język Polski! 

BTW: Jest już Garmin Pay w ING i promocja na zegarki z tej okazji.

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gtr pisałem ze aplikacja "weather" przestała działać. 

Okazało sie, ze w app na telefonie było ustawione żeby brał lokalizacje z gps. A że zazwyczaj mam wyłączony gps na tefefonie to po kilku dniach zegarek nie potrafił znaleźć. Włączenie na chwilę gps pomaga. Można też na sztywno ustawić miasto. 

W sumie okazało się, że to nie bug. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po updacie do 1.3.4.14, chyba niewiele się zmieniło jeśli chodzi o dokładność gps, tak piszą na forum xda. 

Ja co do gps ma mieszane odczucia, faktycznie nie jest za dokładny. Ale też nie mam aż takich źłych doświadczeń, jak na xda niektórzy opisują, że np przejachalli 12 km a pokazało 5km. Może faktycznie zależy od konkretnego egzemplarza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, u mnie GPS większość czasu działał akceptowalnie, raz zdarzyło mi się, że nie chciał złapać fixa przez kilka minut. Niestety w wodzie praktycznie nie działał, a też przy samej powierzchni powinien.
W rezultacie funkcja pływania w wodach otwartych jedynie poprawnie mierzyła czas.

 

EDIT:
Na XDA jest info, że jest nowy firmware, który niby ma poprawiać GPS, ale tylko dla wersji beta aplikacji amazfit (może wspomaga się GPS telefonu), ja teraz jestem na wyjeździe, a zegarek czeka na kupca w domu, więc nie mogę sprawdzić.

Garmin zaś podpadł mi już przed zakupem - dostawa się opóźnia dostałem info, że ma być dopiero 15.10  (miało być w trzecim kwartale) 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up całokształt kolejnych rozczarowań

  1. Brak funkcji i szczegółów z treningów (w zasadzie nic poza czasem, tętnem i prędkością nie dostajemy)
  2. Pierwsze większe rozczarowanie  - pływanie w wodach otwartych (na to liczyłem), w zasadzie działa tylko pomiar czasu
  3. Zacięcia pulsometru i wskazania niezgodne z moim odczuciem wysiłku spowodowały testy z pasem kardio... wniosek pulsometr to porażka na całego
  4. kompletna bieda z wykorzystaniem amoleda (mógłby chociaż wyświetlać mms-y)
  5. GPS też dał parę razy ciała,
  6. Różne drobne błędy i niedociągnięcia (brak polskich liter, nie wyświetlanie niektórych powiadomień, brak godziny podczas treningu, brak sterowania muzyką w trakcie treningu itd.)

Ale fakt, przeważył pulsometr, no i fakt, że inne firmy w zbliżonych cenach oferują więcej

 

Edit:

No i w sumie znacznie tańszy BIP w sumie nie działa gorzej (GPS np. działa lepiej), a ma wygodniejszy ekran i jeszcze lepszą baterię, no i go także posiadam,

Na razie czekam na Garmina (płatności w ING mnie już całkiem przekonały), ale obawiam się, że będzie kolejne rozczarowanie... może powinienem zamówić od razu Fenixa.

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości opinie nie mówią prawdy, bo większości "testerów" zależy tylko na kolorowych tarczach i funkcjach w specyfikacji. Nikt nie weryfikuje czy one naprawdę działają.

 

Jedyna wada GTRa opisywana to GPS, który akurat u mnie nie działa najgorzej.

 

Współcześnie dopóki samemu się nie przetestuje to kupujemy w ciemno.

 

Inna sprawa, ze GTRa kupiłem w przedsprzedaży - zapowiadał się doskonale.

 

Wcześniej miałem BIPa i biorąc pod uwagę cenę, przynajmniej na początku było bardzo dobrze.

 

Producenci nas zwyczajnie oszukują, ale praktycznie nikomu to nie przeszkadza - patrz opinie zadowolonych użytkowników Amazfita GTR.

 

Edit:

Jest masa smartwatchy, ale w każdym coś jest nie tak... w końcu muszą powstawać nowe. Ja jako kupujący chcę dostać coś co oferuje rozsądny kompromis ceny i jakości. Chciałbym jednak by deklaracje producenta były bliższe rzeczywistości

 

Edit 2:

@up puntujemy wady urządzenia właśnie po to by inni byli świadomi co kupują.

 

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to jest mój pierwszy post tutaj... tak że proszę o wyrozumiałość ;)

Jestem właścicielem GTRa po "zalanym" Stratosie... To są moje początki z GTRem,  nie sprawdzałem jeszcze wszystkich funkcji (GPSa itp.) czy może mi ktoś podpowiedzieć jak do niego "wrzucić" muzykę mp3, połączyć słuchawki by, czy w ogóle się da?

Edytowane przez Dymek-75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością czytam opinie użytkowników na temat możliwości śledzenia aktywności sportowej GTRa. I nasuwa mi się taki wniosek, że do tego celu, tak bardziej na "poważnie", to niestety tanie urządzenia się nie nadają. Oglądałem testy porównawcze sprzętów, gdzie w praktyce można zobaczyć możliwości m.in. Garmina Forerunner 945, Suunto 9, zwłaszcza dla biegaczy. No i nie ma z czym startować GTR. Ale cena jest o 2000 zł wyższa.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tyle tego jest na rynku, ale faktycznie ciężko coś wybrać. Zegarki Xiaomi to jednak bardziej zabawki, które poza wyświetlaniem powiadomien na dłuższą metę nie nadają się nawet dla amatorów, przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie.

Do 2k ciekawie wyglądają nowe zegarki Garmina (Venu/Vivoactive 4), póki co nie znam jeszcze opinii jak działają w praktyce. Jabłka mi się nie podobają, więc odpadają. A w przypadku cenu poniżej 1k, to niestety negatywne opinie zniechęcają do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawił się Samsung Active 2, ale widziałem tylko jeden film, w którym porównywany był z czołówką Garmina, Polara i czymś jeszcze. Gość pokazywał dane zebrane na kilku zegarkach podczas biegu w Amsterdamie i Samsung nie wypadł na nich najlepiej pod względem dokładności GPS.

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mszczepa napisał:

To widać Ty nie czytałeś specyfikacji. Nie da się, GTR nie ma praktycznie pamięci wewnętrznej. Dzięki temu działa tyle na baterii w przeciwieństwie do Stratosa, który w środku ma Androida.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję, tego się właśnie obawiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien przyjść Garmin Vivoactive 4, może uda mi się porównać działanie do GTRa - raczej nie bezpośrednie, ale mam wcześniejsze wyniki HR porównanie będzie w podobnych warunkach. GTR już leży zapakowany i czeka na koniec aukcji (no chyba, że się na razie nie sprzeda, to może zrobię nawet bezpośrednie porównanie)

Edit:

Przyszedł Garmin Vivoactive 4 (czarny), pierwsze wrażenie jest nieco przytłaczające w porównaniu z Huami. strasznie dużo funkcji nie zawsze intuicyjne.... Na duży minus - mimo wybranego polskiego języka domyślnie wszystkie jednostki są imperialne i trzeba je zmieniać z osobna.

Edit 2:

Pierwszy spacer z psem porównanie Garmina z pasem, miałem też założonego BIPa, ale by się nie pastwić nie będę tego dodawał (różnica na poziomie 30 niemal cały spacer)

image.thumb.png.cf83b03963e17bdd08a59ade119038d2.png

 

na żywo widać nieco opóźnioną reakcję zegarka w stosunku do pasa, ale wyniki zwykle zgodne.  Generalnie widać, że jednak zegarek mierzy tętno, a nie wymyśla.

Co do GPS to jest bardzo dobrze, przynajmniej dzisiaj. A i jeszcze jedna ciekawostka w Garminie domyślnie ekran ćwiczenia jest czarnymi literami na jasnym tle.... ależ to jest czytelne... Dzisiaj nawet GPS telefonu bardziej rozjechał się z mapą (a mapa tam jest dokładna).

Edit 3:

Kolejna próba - orbitrek, bez wykresów, ale niestety tu już jest gorzej, na początku ciut za dużo (kilka minut), potem praktycznie idealnie... ale na końcu zwolniłem i po chwili zacząłem interwał.... no i wtopa podobnie jak w GTR 100-110, a ja już miałem 170, po minucie zaczęło się poprawiać, ale jednak na się pogubił.

Ogólnie działa znacznie lepiej niż Xiaomi, ale całkiem dobrze jednak nie jest. 

 

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i też jest portal dostępny przez www, jednak w moim Vivoactive,  albo pulsometr też często się gubi, albo ja mam złe warunki do pomiaru. Brakuje mi też funkcji pływania na wodach otwartych (nie jest to krytyczne),  Garmin  wyraźnie ograniczył nam to programowo. W Fenixach to jest, ale na co dzień wyklikiwać  wszystko klawiszami mi nie pasuje... albo PIN do Garmin Pay (niestety u mnie widać często gubi puls i muszę PIN w zegarku powtarzać dosyć często. Wydaje mi się, że Vivoactive są najlepszą serią, która ma ekran dotykowy (dodam, że moim zdaniem świetny). Kolejny tesr będzie ze sparowanym pasem kardio.

Dzisiejszy trening z Garminem, wydawało mi się, że jest źle jak zerkałem na pomiary... ale jednak tragedii nie ma, widać też, że faktycznie Garmin kilka razy się zgubił:

image.thumb.png.43bb7b3987f5fbb031fad0959370931f.png

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, gubi się podobnie jak GTR - prawie stałe tętno mimo dużego wysiłku (pas). Widocznie może przynajmniej w tej cenie z pomiaru nadgarstkowego nie można wyciągnąć wiecej. 

Może to przez pot i przemieszczanie zegarka w trakcie ćwiczeń? Jak byłem w górach z garmin vivoactive 3 to wydawało mi się, że nienaturalnie niski puls był przez to, ale to może takie wrażenie tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Porównujesz do Vivoactive 4 czy 3 od żony? W moim pulsometr działa lepiej niż w GTR (przynajmniej jest mniej ściemniania). Ale faktycznie czasem jakby  mierzył coś innego.

To już chyba niestety jest nie do przeskoczenia (Fenixy chyba mają ten sam pulsometr, więc lepiej raczej nie będzie). Poczytałem trochę i wszędzie piszą, że dynamiczne ruch rękami mogą zaburzyć całkowicie odczyt (czasem algorytmy korzystające z akcelerometrów mogą to skorygować). Ale przy szybkim chodzie trzyma się bardzo dobrze (najlepsze, że jak patrzę na tarczę to się poprawia... pewnie przez to, że mniej ruszam ręką).

Po porównaniu GTRa do Garmina dochodzę jednak do wniosku, że GTR jak naprawią (jeśli naprawią) błędy to będzie dobrym produktem (szczególnie w tej cenie). Spodziewałem się ładnego zegarka o funkcjach opaski sportowej  z dobrym czasem pracy na baterii (czyli zamknięty system, niewiele aplikacji itd). To wszystko dostałem, niestety jednak część funkcji działa źle lub bardzo źle (szczególnie GPS i pulsometr). Zegarek kuleje głównie z powodu oprogramowania, brak mu też polskich liter. Jednak ma swoje plusy.

Plusy GTR vs Garmin Vivoactive 4:

  1. BATERIA - przy intensywnym użytkowaniu, wszystkie możliwe powiadomienia, przynajmniej 1 h GPS dziennie, sporo treningów, pulsometr co 1 minutę - wytrzymuje spokojnie 2 tygodnie. Można wyjechać na wakacje i zapomnieć o ładowaniu, Jak Garmin wytrzyma mi 3 dni to będzie dobrze
  2. Ekran jest świetny (choć wolę Garmina), nawet z AOD, GTR wytrzyma na baterii dłużej niż Garmin Vivoactive
  3. Prostota konfiguracji i użytkowania - wynika to głównie z faktu, że możliwości są niewielkie, ale faktycznie jest prosto
  4. Jakość wykonania - w Garminie nie jest gorzej - wykonany jest świetnie, ale GTR (przynajmniej stalowy) ma moim zdaniem bardziej klasyczny wygląd (szczególnie stalowy z brązowym paskiem).
  5. Ma funkcję pływania na wodach otwartych z której Vivoactive jest wykastrowany (i to jest zapewne celowe działanie), co prawda funkcja ta w GTR nie działa, ale mam nadzieję, że jak poprawią GPS to będzie lepiej
  6. [EDIT:] Wychodzi na to, że widget sterowania muzyką w GTR działa lepiej niż w Garminach - co prawda nie działa w trakcie treningu, za każdym razem się ładuje i łączy z telefonem, ale działa. W Garminie co jakiś czas przestaje pobierać dane utworów i postępu odtwarzania (ten sam problem opisywany jest w Vivoactive_3).
  7. [EDIT 2:] GTR ma dobrze działający (podobnie jak BIP) tryb auto DND, w Garminie nic takiego nie znalazłem.
  8. [EDIT 3:] Czujnik oświetlenia... Jest i działa dobrze, w Garminie by się przydał by podświetlenie nie włączało się bez potrzeby jak jest jasno.

No dobrze w sumie wszystko sprowadza się do baterii i większość wad pewnie wynika także z konieczności jej oszczędzania. Nie mniej jednak bateria w Vivoactive wg mnie spada jak w innych smartwatchach np. Samsunga. Jednak funkcjonalność Garmina i dostępność Garmin Pay przekonają mnie skutecznie do pozostania przy Vivoactive 4.

@Nowyluke Ile żonie wytrzymuje Vivoactive 3 i w jakim trybie używania?

[Edit:] Im dłużej używam Garmina tym więcej zalet GTRa dostrzegam (raczej braków Garmina), może coś jeszcze tu dopiszę... by Amazfity nie były całkiem niesprawiedliwie ocenione!

[Edit 2:] Garmin wytrzymał 3 dni przy podobnej aktywności jak GTR, który wytrzymał 2 tygodnie (W Garminie dodatkowo był pulsoksymetr aktywny w nocy i  jakieś 2 godziny połączenia z pasem kardio).  Jeszcze trochę, a zdejmę GTR z Allegro.

Edytowane przez mszczepa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią w Vivoactive 3 tak średnio. Nie testowałem jakoś bardzo bo to jednak żony zegarek. W trybie jakim go używa żona wystarcza, ładowanie co 2,3 dni. 

Jednak jak go pożyczyłem w góry to nawet z samym gps (bez bluetooh) to całej wycieczki całodniowej nie dał rady. Musiałem użyć powerbanka. 

Tak 6-7 godzin z gps był w stanie wytrzymać. Mówię o vivoatcive 3. 

@mszczepaa nie chwalą sie że pulsometr vivoactive 4 mierzy też puls pod wodą? 

 

 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze stracił mi się cały post, ale może jednak coś napiszę :)

@Nowyluke Chwalą się tym pulsometrem, ale oczywiście z uwzględnieniem zastrzeżeń dotyczących dokładności, ale wszyscy producenci podają informację.... że pulsometr jest i jest super, ale jeśli nie działa dobrze to nie ich wina :) i nie jest sprzętem diagnostycznym/medycznym itd. (oczywiście głównie chodzi o to, że sprzęt diagnostyczny musi mieć odpowiednie certyfikaty)

Czyli jak przypadkiem działa to fajnie jak nie to tak pewnie ma być. No nic taka technologia. 

Dla wielu osób GTR będzie bardzo dobrym wyborem, szczególnie jeśli naprawią GPS. Uważam, że ograniczenie funkcjonalności dla maksymalizacji czasu działania na baterii dla wielu osób jest akceptowalne. Ja zresztą dla tego nie chciałem kupować Samsungów, widzę, że Garmin nie jest tu lepszy. Z GTR mimo używania GPS można spokojnie wyjechać na 2 tygodnie i zapomnieć o ładowarce. Co więcej GTR dłużej będzie działał z AOD niż mój Garmin. 

Do Garmina ostatecznie przekonuje mnie doskonały ekran i ostatnio płatności ING, wartością dodaną jest fakt, że większość funkcji działa poprawnie.

Dodam, że paski z GTRa i Stratosa pasują do Garmina Vivoactive 4

image.thumb.png.4a2aedf96ddf47e1d7bf22d76db2b217.pngimage.thumb.png.83ac08a5c8b77a87c95019ac42abb037.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji wydaje się, że Huawei powinien być lepszy. Kup oba, przetestuj i daj znać. Z doświadczenia wiem, że dopóki sami nie przetestujemy to nie ma możliwości ocenić co lepsze (szczególnie dla nas).  Nie spodziewasz się chyba, że ktoś z nas kupił oba i porównał, a obejrzeć pseudo testy na YT sam możesz.  

Oba są dosyć estetyczne i z pewnością oba są mocno niedopracowane. Poczekaj aż będą w PL z możliwością zwrotu. Ja niestety nie jestem obiektywny bo za długo używałem GTRa, a mam wrażenie, że każdy współczesny sprzęt używany przynajmniej kilka dni odkrywa swoje wady, niezgodności i niedomówienia specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szuineg  Tarcza nazywa się SkyTracker, tylko,że zegarek to Garmin Vivoactive 4 z paskiem z GTRa, tarcze  do Garminów są często bardzo konfigurowalne, AOD jest normą, podobnie jak w Stratosie.

Zdjęcia dałem by pokazać, że paski są zamienne.

Widać, że Huami wzoruje się na konkurencji (nawet pola treningu są niemal identyczne jak w Garminach... główna różnica polega na tym, że Garmin ma możliwość konfiguracji wyświetlanych informacji). 

Tak z ciekawostek w Garminie podobnie jak w GTR podczas treningu nie ma godziny... tylko, że jak bardzo chcemy możemy sobie to zmienić. W GTR niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...