Skocz do zawartości

Amazfit GTR już w sprzedaży


mlodzian

Rekomendowane odpowiedzi

Na k20 pro ten sam problem.

Apke sciagnalem z app mirror i wszystko dziala. ALE, u mnie najnowszy firmware to 1.3.4.05... ktory nie jest najnowszy, brak np AOD.

Kolejny problem ktory na szybko zauwazylem to brak polskich znakow z powiadomien np. mesenger.

A Wy jaki macie software i firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTR ciągle nie ma polskich znaków (i obawiam się, że tak zostanie, chyba, że ktoś amatorsko to poprawi jak w Bip), może mi fit zaktualizuje FW (u mnie jest 1.3.4.11). W równoległym wątku (Aplikacja amazfit) jest więcej informacji, między innymi link podany przez support huami do aplikacji (https://drive.google.com/open?id=1RVGrQwrqEtXvUaMdTIoxoyoGmai99yAN).

Polskie znaki można "wyczyścić" np. za pomocą Nofify & Fitness

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pokazuje na stole jakiś wynik to pewnie wynika z techniki pomiaru. 

Wydaje mi się, że po chwili np na stole pulsometr się wyłącza. Chyba że wyczuwa ze nie ma ruchu inny czujnik. 

Może jestem przeciętny ale u mnie wyniki wydaje się być rzeczywiste, a na pewno trend trzyma. Jak oszukuje to całkiem dobrze :)

@mszczepa 

Zresztą jak pisałeś z pomiarów w porowaniu z pasem też czasem byłeś zadowolony. 

Na pewno pomiar z nadgarstka ma ograniczenia, chociaż garmin chyba jest lepszy (chociaż w górach też doświadczyłem zawieszenie pulsu, pomogło poprawienie zegarka). 

No są te kwiatki ze np. dzisiaj przez poczatkiwe 3:30 biegu doszedł do pulsu 109 i się zawiesił (wysiłek na pewno był większy). Potem było ok. 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Problem w tym, że zegarek nie mając poprawnego pomiaru (nawet nie mając żadnego) wyświetla nam wymyślone dane, pobierane z odpowiednich tabel + współczynnik z generatora liczb pseudolosowych, posiłkując się jeszcze informacją z akcelerometru. 

Jeśli zegarek uważa, że jesteśmy w spoczynku wyświetla pomiar (jeśli jest), w przeciwnym przypadku 75 ± rand*5, jeśli się ruszamy pewnie dochodzi do tego współczynnik związany intensywnością ruchu. Widać to wyraźnie w zasymulowanym wcześniej biegu na bieżni... mamy kompletny i wyglądający wiarygodnie przebieg tętna.... tyle, że nie było szans by go zmierzyć. Przypomina to działanie studentów "hardkodujących" wyniki w programie, zamiast wykonać obliczenia i lub pomiary.

Można powiedzieć, że jak wynik jest sensowny (może nawet prawidłowy), to nie ważne jak go uzyskaliśmy, możemy nawet losować... niestety jeśli ktoś opiera się na tętnie do określenia intensywności treningu to nie ma to kompletnie sensu, szczególnie, że często osoby tak trenujące właśnie mogą mieć inną "charakterystykę" zmian tętna przy różnym obciążeniu. Do tego często może to się zmieniać w zależności od wielu czynników (np. zmiany mogą świadczyć o przetrenowaniu infekcji itd). W takiej sytuacji pomiar z GTR'a jest bezużyteczny.

Rozsądne byłoby tagowanie szacowanych wartości i ewentualne wyłączenie ich wyświetlania.

Dodam, że nie korzystam w ten sposób z pulsometru, zainteresowałem się tym dopiero gdy zobaczyłem absurdalne wyniki (niewielkie gdy prawie zdycham, lub wysokie przy dosyć spokojnym spacerze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz racja. Tylko mówię, że u mnie w amatorkim bieganiu te szacowane wyniki na razie wystarczają. Biegnę tętno rośnie wraz z wysiłkiem (pomijac te 3 minutowe zwiechy) z opóźnieniem ale się zgadza. Biegnę pod górkę i jestem dość zmeczony pokazuje 174. 

Inna sprawa że biegne gora 22 minuty, może przy dluzszym ćwiczeniu jest gorzej. 

W niedzielę zobaczę jak pokaże tętno na rowerze bo jescze nie próbowałem. 

W każdym razie jak na zegarek za 600 pln nie jest źle. Jasne z tym pulsem nie ma co oczekiwać cudów. Pewnie faktycznie w pewnych warunkach to funkcja random. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny spacer i znowu podobnie w trybie spacer większość czasu tętno jest zawyżone... co ciekawe na przyśpieszenie kroku zegarek potrafi zareagować szybciej niż serce :). Przynajmniej GPS u mnie zwykle działa prawie idealnie (ale może to fakt, że chodzę po polach i w niskiej zabudowie). 

W każdym razie niedługo wszystkie produkty ubieralne od Xiaomi/Huami lądują na Allegro (GTR, BIP, Mi Band 4), czekam tylko na dostępność nowych Garminów. Wydaje się, że rozsądnym kompromisem dla mnie będzie Vivoactive 4 (pod warunkiem, że to co opisane będzie działać). Co ciekawe Garmin dał nam wybór, mamy dwa niemal identyczne zegarki Vivoactive 4 z LCD i Venu z amoledem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odkryli, że Chińczycy oszukują, ale niespodzianka :)

A nie widzieliście np. akumulatorków AA o pojemności 5000mAh, albo pendrive 128GB, w którym da się zapisać tylko 2GB, albo elektrycznej hulajnogi o zasięgu 30km, na której da się przejechać 15km, albo (to już lokalnie w Chinach) mleka w proszku dla dzieci, od którego dzieci umierają, itd. itd. "Pomiar pulsu" na podstawie tabelek i czujnika ruchu (plus randomowe liczby, żeby nie było zawsze tak samo), to pikuś i jeśli tak jest taniej i łatwiej, to na pewno Chińczyk tak zrobi. To ma związek z szerszym zagadnieniem kulturowym - cały tzw. zachód, który wszystko kupuje w Chinach, to dla nich tylko niekumaci idioci i frajerzy do oskubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivoactive 3 ma żona, chwali sobie. Chociaż dla mnie nie nadeje się. W trybie gps nie wytrzyma bateria wycieczki 10-12 godzinnej. 

W vivoactive 4 producent pisze 6 godzin gps z muzyką więc szału nie ma. 

Chociaż może z samym gps bedzie z 18 godzin (w innych modelach tak jest). 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mszczepa napisał:

GTR ciągle nie ma polskich znaków (i obawiam się, że tak zostanie, chyba, że ktoś amatorsko to poprawi jak w Bip), może mi fit zaktualizuje FW (u mnie jest 1.3.4.11). W równoległym wątku (Aplikacja amazfit) jest więcej informacji, między innymi link podany przez support huami do aplikacji (https://drive.google.com/open?id=1RVGrQwrqEtXvUaMdTIoxoyoGmai99yAN).

Polskie znaki można "wyczyścić" np. za pomocą Nofify & Fitness

Dzieki za link, faktycznie na tej wersji FW zaktualizowalo sie do tego samego jak u ciebie.

Dodam tylko ze apka normalnie dziala juz w sklepie play.

Jedyny problem jaki mam to wlasnie te polskie znaki.

No i szkoda ze mimo obecnosci NFC nie da sie tego uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Gdzieś widziałem info, że Vivoactive 4 z GPS bez muzyki ma działać do 18h, o ile się nie mylę teraz wszędzie lądują ten sam moduł GPS od Sony (jest też chyba w naszych GTR), który jest znacząco bardziej oszczędny (w GTR też jest mniej dokładny... ale mam nadzieję, że to się zmieni). Gdyby teraz był w sklepie pewnie bym kupił od razu i sprawdził działanie  póki mam trochę czasu. Cena europejska ok 300€ czyli dwa razy więcej niż GTR (w mediamarkt de jest/był za 149€).  Jeśli w tym  Garminie będzie działała poprawnie choć połowa funkcji, a reszta jak w Huami to na pewno warto wydać dwa razy więcej kasy). Dodatkowym plusem Garmina jest obsługa płatności, płatności Garmin Pay pojawiają się w kolejnych bankach, a niestety taki duży gracz na rynku jak Samsung nie zadbał by Tizena w Polsce można było używać do płatności.

Ciekawe za ile uda się cały ten badziew sprzedać (GTR + BIP), mi banda sobie jednak zostawie, rozmiar jest świetny, a przy jego cenie można mu wile wybaczyć. 

@Pawliko Wersja globalna GTR-a chyba nawet nie ma NFC

@bembenek Problem niestety nie ogranicza się tylko do produktów Chińskich, wiele firm tak robi - pierwszy raz zaobserwowałem  takie zachowanie na opaskach Samsunga... niestety nie miałem okazji zrobić odpowiednich testów, by ocenić jakość "pomiarów" pulsu, prawidłowość jednak była widoczna (wyniki były w miarę logiczne tylko gdy wybraliśmy właściwy rodzaj aktywnośći).  A jeśli chodzi o zegarek Amazfit GTR czy BIP.... one naprawdę mierzą puls i robią to nie najgorzej... niestety nie zawsze to się udaje, spowodowane to być może przez kiepski sensor, źle założoną opaskę, czy  nawet przez  samą metodę pomiaru. Problemem jest wyświetlanie wtedy fikcyjnych wartości. Bardzo łatwo jest to udowodnić trzymając opaskę w ręce i uruchamiając np. trening na bieżni (można też go na coś założyć, by trening był lepszy np. na rolkę papieru, hantlę, czy myszkę). 

Innym dowodem, że pulsometr coś mierzy jest pomiar na spreparowanym filmie (do znalezienia na YT), możemy se nagrać solidny trening z tętnem 180 bpm. Poza tym ja mam niskie tętno spoczynkowe.... i widzę, że czasem po pierwszych kilku fake'owych pomiarach w spoczynku (75 plus minus rnd), nagle tętno spada skokowo do np. 45 .

Myślę, że programiści zadbali (przynajmniej powinni) o to by zegarek uczył się użytkownika... i po jakimś czasie modyfikował tabelkę do odczytu pomiarów. Mam wrażenie, że podobna praktyka była np. przy mi band 3... na początku wszyscy narzekali na pomiary... nawet  kroki źle liczyło... minął rok i podobno jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dałem jeszcze jedną szansę pulsometrowi z GTR-a i w sumie czasem działa bardzo dobrze (doszedłem też do wprawy w pozyskaniu i opracowania danych z różnych urządzeń):

dla GTRa i innych obsługiwanych przez N&F:

  1. Eksport do tcx (do chmury od razu mam już na kompie),
  2. konwersja tcx do csv (TCX converter, szczęśliwie zapisuje po polsku - średnik jako separator)
  3. Z csv można już zrobić wykres od czasu (można jeszcze przekonwertować czas np. do minut)

Korzystam teraz z taniego pulsometru z Decathlon obsługiwanego w wielu aplikacjach ja korzystam teraz z firmowej Decathlon Coach bo eksport do excela jest bezproblemowy

Łącze oba wykresy  (oś czasu przeskalowana w minutach).

By nie mieć dodatkowych problemów  synchronizuje start zegarka i aplikacji... dodatkowo czekam by zegarek zmierzył najpierw puls (a na dworze czekam też na GPS-a)

Rezultat z dzisiejszego treningu:

image.thumb.png.a70406a7c394735089054eaf27f10264.png

Tak więc czasem naprawdę ten zegarek coś mierzy.... dodam też, że zegarek i aplikacja do pasa pokazały prawie identyczną liczbę spalonych kalorii

(w zegarku wybrałem trening "ćwiczenie", a w aplikacji decathlon "sztuki walki". Jestem pod wrażeniem.... myślę, że gdyby programiści się postarali ten zegarek mógłby być naprawdę dobry. Takiego przebiegu nie miałby szans tylko ruchu przewidzieć (szczególnie, że trening nie był dla niego typowy). BTW te skoki w przebiegu z pasa wydają się bardzo gwałtowne.. jednak trzeba zwrócić  też uwagę na skalę czasu (prawie 2h).

Edit: Jak już miałem w Excelu to wyznaczyłem kilka statystyk:

Statystyka |  Pas   | GTR

MIN            |     66  | 73

MAX           |    176 | 172

MEAN        |  107,9| 107,2

MED           |  99     | 102 

STDEV       | 26,2   | 22,55

Testy na czy faktycznie są to próbki dotyczące pomiarów tej samej wartości już sobie daruje (nie wiem jak w excelu to zrobić),  nie chcę też psuć sobie humoru ;).... no dobra na "oko" powinno wyjść, ze tak

 

 

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla odmiany napierw gtr przez początkowe 2:30 minut sie znowu zawiesił (co nie często sie ostatnio zdarzało), po 10 minutach i następnych 20 minutach biegiu zawiesił sie na 4:30 (caly czas pokazywal puls 109). Zazwyczaj drugi bieg był zawsze ok nawet przy pierwszym z zawieszeniem. 

Ciekawe od czego to zależy... 

Ci do płatności to juz vivoactive 3 ma płatność garmin. Niestety czekamy a raczej żona czeka aż ing to wdroży (chyba mają takie plany w przyszłości).

@mszczepa

Piszesz że włączyłeś tryb ćwiczeń na gtr to może pomiar gps jakoś zakłóca pomiar pulsu? Może hardware nie wydala? 

 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Ing już podobno testuje płatności Garmina, podobno to kwestia tygodni.

Co do  ćwiczenia  to wydaje mi się, że po protu w tej aktywności zegarek "nie wie" jak interpretować ruch i jak nie ma pomiaru to nie stara się tak dużo obliczyć na podstawie innych sensorów (tak samo miał np. Samsung Gear Fit 2). 

Kolejny spacer i znowu radosna twórczość programistów pokazała swoje wyniki... generalnie więcej niż w rzeczywistości. Oczywiście wykres wygląda wiarygodnie i w trakcie spaceru mogłoby się wydawać nieco za dużo, ale w sumie można by uwierzyć gdyby nie pomiar odniesienia.

GPS dzisiaj też nieco gorzej, mimo, że indeks kp niski i dużo widocznych satelit.

No nic poczekam na Garmina, i może, w co wątpię, GTR się poprawi.

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=6117]mszczepa[/mention] z okazji 30 lat Garmin'a bezpośrednio na ich stronie vivoactive 3 jest teraz w fajnej cenie 700 zł

 

Sam się nad nim zastanawiam ale nigdy nie widziałem na żywo żadnego Garmin'a i nie wiem jakie ma możliwości personalizacji wyglądu (tarcze) bo lubię jak dobrze wygląda a te domyślne w vivoactive są fatalne

 

Edit: chyba jednak już po promocji, bo jeszcze rano był za 160€

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli przyjąć że wynik z ćwiczeń który pokazałeś jest ok, to wygląda ze czyjnik pulsometra jest ok i coś mierzy. 

Tylko wtedy wygląda, że w pozostałych sytuacjach nie wyrabia software, który to obrabia. Tylko nie wiem czy w tym wszystkim to dobra informacja... Chociaż po prostu wystarczy go poprawić, jednak czy to realne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Wg mnie pulsometr mierzy w miarę dobrze, ale często nie udaje się uzyskać wyniku, albo trwa to zbyt długo. Wykresy dla ćwiczenia są poprawne... ale widać, że znacznie przybliżone (mamy relatywnie niewiele punktów). Wystarczy do podsumowania ćwiczenia, jednak może być niewystarczające gdy ktoś chce wpasować się w strefy tętna zmieniając intensywność ćwiczenia.

No i programiści mając dodatkowe dane z akcelerometrów i żyroskopu nieco sobie pomagają. Poza treningiem robią to także (dlatego u mnie dosyć długo pokazuje niepoprawne tętno spoczynkowe). Niestety w wielu przypadkach to się nie sprawdza  - np. orbitrek... ale trzymamy ręce na nieruchomym uchwycie, to zresztą spowodowało ze zacząłem drążyć temat.

@bartolinio  Garmin świadomie obniżył cenę tego modelu, jak teraz go nie sprzedają to lipa, zauważcie  że nie obniżyli wersji 'Music", Vivoactive 4 nie ma już tego sztucznego podziału, a jest niewiele droższy od wersji 3 (także tej bez Muzyki) więc jak pojawi się na rynku to nikt nie da takiej ceny za starszy i to jeszcze okrojony produkt. Oczywiście jeśli komuś nie są potrzebne nowe funkcje to może to być niezła okazja, choć uważam, że to jest po prostu uczciwa cena za ten model. Co nowego wnosi czwarta wersja? Jest tego niby sporo, ale z ciekawszych opcji to chyba nowy pulsometr, który działa podobno także podczas pływania, no i sporo bajerów (także wodotrysków... jak animacje ćwiczeń).

[Edit]

Spojrzałem jeszcze raz na całą ofertę na 30 lecie... generalnie wygląda to na wyprzedaż starych modeli, może ich sprzedaż jednak nie była taka jak oczekiwano i zalegają na magazynach.

 

[Edit2]

Dzisiaj po raz pierwszy GPS mi całkowice odmówił posłuszeństwa i przez dobre 10 minut nie chciał złapać fixa... w końcu jak uruchomiłem trening to po jakimś czasie złapał... i nawet był poprawny - ale warunki były idealne współczynnik kp=1 i  ponad 18 widocznych satelit 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAV Forecast (prognoza pogody dla dronów). Inna sprawa, że akurat miałem aktywne sterowanie drona więc może coś zakłócało (ale GPS w dronie złapał praktycznie natychmiast), telefon też nie miał najmniejszych problemów.

Inna sprawa, że GPS w zegarku odpaliłem jakieś 1,5 km od domu (najpierw testowałem pulsometr w trybie "ćwiczenie"  w trakcie spaceru -  dobrze nie jest)

[EDIT]

Żałuje, że rozpocząłem ten wątek (może i dobrze, że przypadkowo pod innym loginem.

 

@Nowyluke Mam pytanie o Vivoactive 3, może głupie, czy są polskie czcionki w powiadomieniach (czy były od początku)? Czy podczas uruchomionego treningu można sterować muzyką? GTR mnie już tak wkurzył, że  zamawiam jednak Vivoactive 4 (bez s) nie mogę się zdecydować na kolor, chyba zamówię oba i zdecyduje przy odbiorze - zdjęcia nie są przekonywujące.

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie narzekała na brak polskich znaków, jutro sprawdzę na 100%. Polskie menu jest więc powinno być ok. 

Ze sterowaniem muzyką to nie wiem, jutro zapytam. 

Vivoactive 4 fajny chociaż dość drogi (pewnie przez to że nowość). 

Jak jeszcze bedziesz miał GTR i Vivoactive 4 to może porównaj pulsometr jak będziesz mógł. Taka luźna sugestia. A może lepiej nie bo wyjdzie nie tak jak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie niewłaściwie... to Garmin wróci do sklepu, no chyba, że inne funkcje będą działały tak super... w każdym razie widziałem testy z wykresami w których pulsometr Garmina (nawet chyba z Vivoactive 3) miał czasem laga... ale to były pojedyncze sekundy, za to pomiar optyczny na ramieniu (chyba produkt Polara) był już praktycznie idealny. Jestem dobrej myśli. 

Oczywiście porównam... może nawet odkopię Gear Fit 2 (wydaje się, że ogólnie działa lepiej niż produkty Huami.... tylko ta bateria)

 

[Edit]

Sagi ciąg dalszy, z powrotem podłączyłem do telefonu BIP, po tym GTR zawiesił się na aktywnej (mocniej podświetlonej) tarczy AOD do tego ze stałą godzinę (wypalacz amoleda?). Udało się zrestartować, zegarek od tej pory żyje własnym życiem - mierzy tętno, liczy kroki - jakiś czas miałem go w torbie, ale na ręce nie był ani chwili. BTW minimalne tętno ładowarki to 71, a maksymalne 121... czyli korzysta z informacji o ruchu także gdy nie ma aktywnego treningu, wezmę go dzisiaj na spacer z psem w kieszeni, ciekawe jak się spisze. 

 

[Edit2]

Zamówiłem Vivoactive 4 w dwóch dostępnych kolorach, zobaczymy jak będą się prezentować na żywo, podobno wysyłka ma być po 26.09 (ale może się przesunąć... mam pewne obawy bo GTR'a też miałem z przedsprzedaży. Zbieram się do kolejnych testów... znaczy z psem na spacer

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze gps dał radę, nawet z zatrzymaniami (raz po zatrzymaniu wylądował z 50 metrów dalej, ale jak na 8 pauz w ćwiczeniu to nieźle). No i brak odinka z 50 metrów (ślad urwany) a później ok, może to wina aplikacji. No ale to na 42 km to nie jest źle. W drodze powrotnej tak samo, przy samym końcu. 

A puls w jedną strone ze 3-4 zawieszenia - stały puls niezależnie od wysiłku (po 3-4 minuty) no ale na 2 godziny jazdy. 

W drugą też 2 godziny chyba żadnego albo krótkie zawieszenia których nie zauważyłem. 

Ogólnie jestem zadowolony. A gps, puls, i Bluetooth z telefonem (powiadomienia) bateria schodzi tak 3-4% na godzinę. Czyli tak z 20 godzin na pewno wytrzyma. Jak dla mnie super, starczy na całodniową wycieczke w góry. 

A sprawdze jak garmin vivoactive 3 i czy w ogóle mierzy puls rzeczy martwych. 

Ja bym chciał fenixa 6, ale tyle za zegarek nie dam :)

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowyluke Co do Fenixa mam mieszane uczucia, bardzo duża liczba wersji nie ułatwia decyzji, większości funkcji bym nie użył, no i straszny kloc. Do tego w codziennym użytkowaniu brak ekranu dotykowego jest dla mnie sporym minusem (wiem, że podczas wyprawy, w rękawicach itd. tak jest lepiej i tak ma być). Z drugiej strony funkcjonalność i autonomia jest niezła. Myślę, że Vivoactive jest niezłym kompromisem.

Właśnie wróciłem ze spaceru i nieźle się ubawiłem.

Miałem ze sobą trzy zegarki: BIP na lewej ręce, Samsung Gaer Fit 2 na prawej i GTR w kieszeni (na udzie), do tego pas kardio.... w pewnym momencie zegarki na rękach były tak zgodne (120 bpm), że  już zwątpiłem w pomiar z pasa na piersi (90 bpm) nawet się zatrzymałem i zmierzyłem   puls tradycyjnie (od razu zaczął spadać, ale wynik generalnie zgadzał się z pasem).

BIP większość czasu znacząco zawyżał... Samsung miał chwilę, pracy zgodnej z pasem... ale po pewnym czasie (25 min) uznał, że już muszę być zmęczony i należy zwiększać odczyt i tu hit..... dobiłem wg Samsunga do 195 bpm (to w moim wieku bym już ducha wyzionął, a Gear ma w konfiguracji ten  parametr). 

Zapomniałem odpalić GTR'a więc uruchomiłem wszystkie treningi od nowa... wyniki podobne, ale uczciwie muszę powiedzieć, że były dłuższe kawałki w trakcie których oba zegarki wydawały się naprawdę mierzyć tętno (100-105 bpm mimo energicznego chodu), ale w końcu też zaczęły się gubić.

Za to GPS we wszystkich zegarkach był dzisiaj dobry (w Samsungu praktycznie idealny, chyba jeszcze jest tam jakieś dodatkowe czyszczenie śladu, bo jest za dobrze.... no i fix natychmiastowy).

GTR to inna historia, nie synchronizowałem go z zegarkiem, ale wyniki  z zegarka: średnie tętno: 149, max:  179, wykres jest ciągły... zabawne (w rzeczywistości 120 nie przekroczyłem)

W każdym razie nie tylko Chińczycy fantazjują przy pomiarach.... może za jakieś dwa tygodnie będę miał Garmina, ciekawe czy tam będzie naprawdę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie o tej aktualizacji, ja na razie mam podłączonego bipa? Wyjeżdżam i gdyby by się pojawiły polskie litery to bym przetestował. Sensory poza GPS chyba jednak ciut lepiej działają w GTR niż BIP.  

Jak już pisałem zamówiłem Vivoactive 4, ale właśnie czytam tematy z forów Garmina i możliwe, że za dużo wymagam od tych wszystkich zabawek.... jest wątek o mi band 4 dotyczący treningu pływackiego - podobny wątek znalazłem na 'Garniaku' dotyczący Fenixa 5. Albo na forum oficjalnym jest wątek "VA4 HR sensor - dummie leds?", na razie poczekam jeszcze z wystawianiem GTR na Allegro.

Ktoś w odpowiednim wątku napisał coś takiego: "Z każdą generacją OHR sprawiają, że są one mniej odpowiednie do treningów o większej intensywności. Myślę, że to strategia marketingowa." (tłumaczenie Google ale oddaje oryginalną treść, nie chciałem wstawiać wersji angielskiej). Ten post napisał użytkownik kolejnych generacji Vivoactive.

Nie wiem jaki zegarek kupić, a nie mam wielkich wymagań (chyba), kolejność wymagań przypadkowa:

  1. Ma być estetyczny, i nie jakiś gigantyczny.
  2. Ma działać stabilnie
  3. Trzymać na baterii minimum tydzień (no może 5 dni) - dla tego tizen i google wear odpada
  4. Preferuję ekran refleksyjny (ale amoleda tez zniosę),  no i do codziennego użytku jednak ma być dotykowy (tak wiele Garminów obsługujemy przyciskami)
  5. OHR ma działać (po co mi pomiar tętna jeśli wyświetla losowe wartości)
  6. Dostępne treningi (minimum): Spacer, bieganie, rower, orbitrek, bieżnia, pływanie, pływanie na wodach otwartych może joga
  7. Działający GPS
  8. Poprawne liczenie kroków
  9. Monitorowanie snu
  10. Powiadomienia z treścią (nawet dla wielu powiadomień). No i z polskimi literami (najlepiej by czcionki były w UTF)
  11. Płatności zbliżeniowe mile widziane
  12. Sterowanie muzyką musi być i działać w trakcie treningów.

Czy to tak dużo? Macie jakieś propozycje?

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz supportu nt polskich znakow:

 

Thank you for contacting Amazfit!

We appreciate your feedback and thoughts about adding Polish language. Your email will be shared with the team as we look for ways to improve our product and the user experience.

And we have a list of the features in development and the priorities we aim to achieve with each step of the development process, and so we will continue to gradually offer updates as soon as we can. Hopefully we can make these available in future update, but no firm dates have been set yet. Please stay tuned. Thank you for your support!

Should you have any further questions, please contact us with opening a new ticket or just reply to this ticket and it will automatically reopen in our system. We are more than happy to help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Garminie, ale w Stratosie zjada to ponoć bardzo baterię... ale oczywiście sprawdzę jak dotrze (mam nadzieję, że w konfiguracji jest opcja wyboru sposobu połączenia). Pewnie i tak nie będzie mi się chciało na co dzień z tego korzystać. Normalnie nie patrzę na strefy itd, ale jak już jest ten pulsometr to powinien przynajmniej jako tako działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z gps też mi nie chcial załapać fixa przez 20-30 minut ale to raz sie zdarzyło. Widzę że coś jesy na rzeczy. 

Jak sprawdzasz warunki? Aplikacja w telefonie? 

 

Czytałem wątek na XDA dotyczący problemów z GPS tj. z łapaniem fixa jak i odchyleń od rzeczywistej trasy. Temat znany przez producenta, który pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Ludzie piszą do Supportu, który twierdzi że następna alkalizacja ma problem GPS rozwiązać.

Sam jestem ciekawy co dalej będzie, bo zegarek zamówiłem, a czasami jeżdżę rowerem.

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wrażenie, patrząc na konstrukcję zegarka, że problem GPS wynika z budowy urządzenia. W porównaniu do smartfona, który też wyposażony jest w GPS, zegarek jest zdecydowanie mniejszy jednocześnie korpus metalowy prawdopodobnie ekranuje łączność z satelitami, a niska wydajność urządzenia nie radzi sobie z poprawnym pozycjonowaniem. Zegarki Stratos (miałem go) czy Verge nie mają z tym problemu, są plastikowe i wydajnościowo zjadają GTRa

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...