Skocz do zawartości

Amazfit GTR już w sprzedaży


mlodzian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.08.2019 o 16:10, pompka500 napisał:

Zamawialiście to z GB za 149 ? Raczej bez vatu ?

Zamówione z GB, przesyłka Priority Line z HK (Hong Kong) via poczta PL. Miała wyjść po tygodniu, a następnego dnia poinformowali mnie o podzieleniu zamówienia na 2 części i wysyłce GTR-a  z magazynu z Niemiec DHL -em. Szedł 10 dni roboczych. na drugą część zamówienia ( pasek folia zabezpieczająca ) nadal czekam, pomimo że wg Sweden surface mail, od ubiegłego tygodnia Przesyłka jest w posiadaniu "naszej poczty" :)

Co do skóry "łapie" zabrudzenia, ale za to wygląda ładnie. Zegarek zjada średnio 2% baterii dziennie- przy normalnym użytkowaniu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą promocje 26-30.08 i mocno rozważam ten zegarek, bardziej jako treningowy niż smartwatch.

Prośba do tych, co już mają o potwierdzenie możliwości (lub jej braku) parowania z czujnikami HR z klatki. Jak z dokładnością GPS, zrywaniem treningów, synchronizacją ze Stravą lub innymi aplikacjami sportowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parowania dodatkowych sensorów, to też to widziałem właśnie w jakimś opisie. Inna sprawa , że nie ma takiej opcji w menu (W Stratosie bylo), systemzegarka w przeciwieństwie do Pace'a i Stratosa jest zamknięty i nie sadze by mógł nawet dawać taką opcję - w Stratosie takie połączenie ponoć strasznie zjadalo baterię. GTRa ładiwalem w poniedziałek, Mam Teraz 78%, czyli używam już 3 doby, codziennie GPS ponad godzinę + treningi co ok 2 dni (2h bez GPS).
Sporo powiadomień, puls w nocy ciągły, w dzień co 10 min.
Coś za coś bateria znacznie lepsza niż w Stratosie, działa też lepiej, no i uruchamia się znacznie szybciej.

Brakuje mi obrazów w powiadomieniach, np. w starym GearFit 2 działało to bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mszczepa napisał:

Nie piszą jeszcze w sklepie o obsłudze GTRa i w sumie nie wiadomo czy amazfit/Mi Fit jest potrzebny....
Niestety jest :(

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

A do czego Notify & Fitness for Amazfi jest niezbędny? Rozumiem, ze to aplikacja do analizowania treningu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest niezbędny, ale np jak masz bipa, to można pozbyć się aplikacji producenta.

Poza tym masz znacznie więcej możliwości konfiguracji powiadomień, treningów, alarmów....

W tym momencie najczęściej przydaje się czyszczenie powiadomień z ogórków, których nasz zegarek nie wyświetla.

Aplikacja ma oczywiście błędy... Nie zawsze konsekwentny rozkład i działanie opcji..., ale na prawdę daje sporo więcej możliwości zegarkom i opaskom amazfit/xiaomi. Niestety produkt dla Mi banda i amazfitów są rozdzielone i osobno płatne.

Na szczęście okazuje się, że da się zaimportowac dane między wersja dla amazfita i mi banda.... ale niestety nie z automatu.

Dodatkowo dla zegarków z pełną obsługą możemy zmieniać tarczę czy oprogramowanie z poziomu N&F i nie musimy korzystać z aplikacji Mi Fit lub Amazfit

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy testowałem N&F, z BIPem,  (nawet zapłaciłem te 14zł, czy ile tam wtedy kosztowało), za każdym razem trafiałem na błędy i wady nie do zaakceptowania. Nie pamiętam wszystkiego, co tam źle działało, na pewno powiadomienia z dużym opóźnieniem i czasem w ogóle brak powiadomienia, chociaż zegarek był połączony. Było też drenowanie baterii. Jak na płatną aplikację, to jakość była żenująca, za każdym razem wracałem do Mi Fit. Zresztą, widzę jaka to wygoda mieć wszystkie dane w chmurze, nie kombinować przy wymianie telefonu czy reinstalacji oprogramowania, jak dla mnie, to nie warto z tego rezygnować dla paru wątpliwych bajerów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szczęśliwie N&F działa raczej dobrze. Niestety menu faktycznie jest chaotyczne, widać, że aplikacja powstawała przyrostowo.

Problemy z połączeniem i powiadomieniami miałem często z bipem, ale zarówno w Mi Fit jak i N&F, stratos też dosyć często się rozłączał.

GTR nie ma z tym żadnych problemów, połączenie jest stabilne.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój zamówiony gtr ma przyjść na dniach (aliexpress, magazyn Hiszpania). 

Nie używałem przedtem smartwach'ow to będzie pierwszy. Biegam amatorko i czasem chodzę po górach. Czy N&F wystarczy żeby podglądać statystyki? Tętno, gps? Czy na gtr da się ustawić przedziały tętna (jakieś wibracje że mieszcze się w zadanym przedziale)? 

 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe doświadczenia, pływanie na wodach otwartych - totalna porażka. Policzył mi 150 m... tyle, że przepłynął minimum 1500 (W tym czasie na basenie mam ok 2km).

Zwyczajnie gps przestał cokolwiek mierzyć w wodzie, zaliczył mi wejście do wody i kawałeczek pływania.

Przynajmniej czas zaliczył poprawnie.

 

Edit: sprawdziłem Index kp=1, a i dużo widocznych satelit. Więc to nie wina warunków.

 

Co do stylu, wykrył motylka, którym pływałem tylko chwilę na początku i końcu. Pływałem na zmianę żabką i kraulem.... czyli przynajmniej połowę dystansu wystawiałem rękę z wody.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mszczepa napisał:

Nowe doświadczenia, pływanie na wodach otwartych - totalna porażka. Policzył mi 150 m... tyle, że przepłynął minimum 1500 (W tym czasie na basenie mam ok 2km).

Zwyczajnie gps przestał cokolwiek mierzyć w wodzie, zaliczył mi wejście do wody i kawałeczek pływania.

Przynajmniej czas zaliczył poprawnie.

 

Edit: sprawdziłem Index kp=1, a i dużo widocznych satelit. Więc to nie wina warunków.

 

Co do stylu, wykrył motylka, którym pływałem tylko chwilę na początku i końcu. Pływałem na zmianę żabką i kraulem.... czyli przynajmniej połowę dystansu wystawiałem rękę z wody.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Tutaj poniekąd można to obwinić młodością produktu, może po aktualizacjach będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ale bezpośrednie porównanie GPS GTRa i bipa:
GTR był szybciej gotowy, ale doczekałem aż bip złapał fixa... ale błąd startowy większy miał GTR.

Dodam, że bip od miesiąca nie był połączony z telefonem i nie aktualizowal A GPS.

Ale mam nadzieję, że będzie lepiej.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt metrów, w sumie różnica w odległości to było ok 100m przy ponad 5 km spaceru.

Ciekawe, że raz wyniki w N&F były całkiem do bani (dwadzieścia skoki lokakalizacji) amazfit i zegarek pokazywały jednak dobrze.

Czekam na polskie znaki to będę mógł pewnie pozbyć się N&F

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Edit:

Kolejny test - rower eliptyczny - okazuje się, że początek był ok, tętno identyczne jak orbitreka (+- 5), niestety podobnie jak Stratos po jakimś czasie przestaje mierzyć, co prawda wytrzymał dłużej, ale marne to pocieszenie.

Początek ciągły wzrost do ok 160 bpm (ok 20 minut), potem chwila na maks.... i gwałtowny spadek do ok 100-110... nawet zdjąłem i wytarłem pot z ręki i zegarka... nie pomogło....

dopiero po dobrych paru minutach pomiar wrócił do normy (tak, dalej byłem spocony), w porównaniu ze Stratosem jest lepiej.... ale w sumie dalej to nie działa. Inna sprawa, że aplikacja Amazfit pokazuje bardzo mało informacji na temat treningu - tylko tętno (jak wiemy niezbyt dobrze mierzone) i czas... to tak jakby nic ie mierzył.  Jeszcze kalorie (dwa razy mniej niż aplikacja orbitreka, ale to pewnie też jest ściema). N&F podaje za to doatkowe dane... np dystans, co lepsze zgodny z tym co podaje maszyna. Co lepsze, odczytuje dane z opaski, takie jak kadencja czy krok... czemu aplikacja Amazfit tego nie czyta? Mamy też prędkość, która jakimś cudem też zgadza się z danymi orbitreka... Może jednak N&F nie należy jeszcze spisywać na straty.

Uczciwie należy napisać, że żaden z testowanych pulsometrów na nadgarstek nie dawał całkiem dobrych wyników na orbitreku, najgorszy był Stratos, pozostałych już nie pamiętam, ale testowałem na orbitreku  jeszcze Mi Banda 2 i 4, Samsung Gear Fit 2, dwa  Bipy i dwa Stratosy, żaden nie działał przez całość treningu poprawnie.

 

 

Edytowane przez mszczepa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem kolejne premiery, zaprezentowany dzisiaj Amazfit Sports Watch 3 niespodziewanie okazał się być następcą Stratosa - i to według bardzo ciekawa propozycja. Trzeba poczekać na trochę więcej szczegółów. Drugim zaprezentowanym zegarkiem jest GTS, który wydaje się być kopią Apple Watcha (przynajmniej z wyglądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test treningu (karate, ustawione jako ćwiczenie), pokazuje, że pulsometr nie nadaje się zazwyczaj do treningów.... w pewnym momencie przestaje mierzyć poprawnie, pokazuje niskie wartości jak na skalę wysiłku, co może być niebezpieczne gdyby ktoś chciał monitorować strefy tętna - oczywiście chodzi głownie o maksima......

Mając ponad 160 bpm, potrafi pokazać 90 albo 100.

Zresztą wartości wyliczone w trakcie takiego treningu też można między bajki włożyć, właściwie jedynym wiarygodnym pomiarem w aplikacji Amazfit jest czas trwania treningu.

Zegarek wyświetla nam też tętno spoczynkowe, ale albo nie potraf go wyznaczyć (niby pomiary są zbyt rzadkie, ale w nocy przecież ustawione mam  na maks), podczas gdy w aplikacji wyznaczany jest w nocy i jest on raczej OK. Mi np. zegarek w końcu wypisał: 73 bpm..., ale aplikacja Amazfit na podstawie danych z tego zegarka pokazuje 52, ciekawe. Zresztą mniej więcej  takie mam faktycznie (waha się od 40-60, potwierdzone "ręcznym" pomiarem).

Tak więc, sam zegarek ładny.... większość funkcji i tak działa znacznie lepiej niż np. w Stratosie (chyba,  że ja miałem pecha.... ale miałem dwa egzemplarze) przynajmniej nie zawiesza się jak Stratos. Ale nadaje się właściwie do wyświetlania powiadomień tekstowych i  budzenia, te funkcje na razie działają bezbłędnie (oczywiście nie mamy polskich znaków).  No może jeszcze spacery można nim rejestrować. Biegania nie testowałem i raczej nie będę bo nie lubię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomiaru pulsu, pytanie czy są zegarki które radzą sobie dużo lepiej z tym? Mam namyśli pomiar na nadgarstku? Garmin, polar, suunto? 

Szkoda że w gtr nie można połączyć opaski do pomiaru tętna na klatkę. No chyba, że zrobią kiedyś taką możliwość upade'tujac soft. W Stratosie 4 godziny można tak pomierzyć. 

Co do pomiaru z opaski na klatce piersiowej mam tani zegarek novama (nie smartwach). Jak jest bardzo upalnie i biegam to przez dużą ilość potu praktycznie przestaje mierzyć. A normalnie działa ok. 

Zobaczę jak mój gtr przyjdzie to sprobuje zestawić wyniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTR jest już również w ofercie dwóch sklepów internetowych (poza GB) - dane ze skąpca.pl

cena na tym samym poziomie co z przesyłką z GB, dodatkowo darmowa wysyłka, termin do 4 dni, a w jednym z nich 30 miesięcy gwarancji w gratisie

nie mogłem się oprzeć :) powinien być we wtorek, najpóźniej w środę......

 

ps: testowaliście jeszcze inne apki niż dedykowane mi fit/amazfit do tech smarków :), chodzi mi nie tylko o czysto treningowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej jest napisane o Notify & Fitness for Amazfit, niestety ta aplikacja jest solidnie mało intuicyjna i zawiera wiele błędów.... jednak daje bez porównania większe możliwości niż mi fit/amazfit, tylko trudno ocenić ile są warte dane treningowe, co do powiadomień, to przynajmniej możemy usunąć ogonki i lepiej je spersonalizować, działa też wgrywanie tarcz i pewnie wiele innych funkcji. Niestety jednak wymagane ciągłe używanie aplikacji producenta zegarka  (Pace/Stratos/GTR....), ale np. z bipem już sobie sam radzi.

Ja jestem coraz bardziej zawiedziony zegarkiem, ale może mam zbyt duże wymagania, ale to, że oryginalna aplikacja nie wczytuje niektórych danych wyświetlanych i gromadzonych na zegarku to już dla mnie przesada. 

GTR nie wyznacza np. VO2max, ani nie podaje efektu treningu, jednak jeśli miałby pokazywać takie banialuki jak oba testowane przeze mnie Stratosy to może i lepiej. Generalnie to GTR nie wiele może, to tak jakby dodać GPS do mi band 4 (no może jednak działa część funkcji lepiej, ale czy dużo.... wątpię). Po co mi taki super ekran Amoled, jak nawet nie można wyświetlić mmsa z grafiką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z powiadomieniami, w alerty aplikacji, mam kilka aplikacji z dostępem do powiadomień i jedne działają inne nie jak to ustawić ,na mi band 3 wszystkie działały

Jak wiecie wibracje w apk amazfit, można edytować, częstotliwość, długość, moje pytanie to, czy jest apk którą to można zwiększyć moc wibracji, używałem wcześniej mi band 2,3 i wibracje w tych modelach były zdecydowanie mocniejsze. 

Czy wiadomości z messengera macie z treścią ? mi przychodzi coś takiego "nowa wiadomość obejrzyj na telefonie"

W aplikacji Mi Fit ,zegarek  występuje pod nazw FalconW ,czy u was też widniej taka nazwa? czy jest to prawidłowe ?

 

Edytowane przez koala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test działania trybu pływania na wodach otwartych...

Czekam na fixa ok 1 min. Start, pływam ok 20 min, na oko jakieś 800 m, 0 metrów wg zegarka.

Zatrzymuje, dane nie zostały zapisane (pewnie przez to, że nic nie "przeplynąłem").

No to jeszcze raz to samo, ale po kilku ruchach zaliczył mi 20m, sukces.... kilkaset metrów dalej Dalej mam 20 m, zmieniam styl na dowolny (wcześniej był klasyczny, więc faktycznie GPS miał trudniej). No i teraz cokolwiek złapał, w sumie ok 900m w 20 minut, choć pomiarów realnie było kilka...

Ale najlepsze było, że wg niego spaliłem 4 (cztery) kalorie (wiem, że kilo kalorie).

 

Jeszcze trochę, a wrócę do starego sprawdzonego bipa...

Chciałem wymienić bo na coś co ma sterowanie muzyka i zapisem pływania... najpierw wziąłem Stratosa, ale tam sterowanie muzyką to lipa, Mi band robi to lepiej, GTR działa super, ale menu jest głęboko, ale to pływanie....

 

Dodam, że straciłem 7% baterii w 40 minut.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...