Skocz do zawartości

brak trybu 1080p na mibox 3


tesara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w tytule. Mam aktualny soft ale brakuje trybu 1080p. Jest tylko 1080i. Przy odtwarzaniu tenisa z prime video mam taki dziwny efekt jakby brak gładkości przy ruchu piłki. Jest to strasznie denerwujące. Mecz jest nadawany w 1080p. Mogę się mylić ale wygląda to na dodawaniu przeplotu do video bez przeplotu o ile to w ogóle możliwe. Pozostałe filmy w prime video wydają się działać dobrze albo nie ma tam takiego ciągłego ruchu małego obiektu i tego nie widać. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Edytowane przez tesara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję refresh rate 2.5.0. Zgodnie z instrukcją najpierw apk z uprawnieniami a później to drugie. Mogę ustawiać rozdzielczość razem z odświeżaniem i wtedy zmienia się ona w telewizorze. Gdy wchodzę na uprawnienia tej aplikacji to jest napisane, że są żadne. Instalacja obu plików przebiega pomyślnie. Co może być nie tak? Przypisałem do prime 1080p 50hz ale efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Sprawdzałem na stronie amazon.uk i tam transmisje tenisowe są płynne bez problemu z odświeżaniem. Próbowałem różnych trybów odświeżania ale nadal występuje ten niefajny efekt przeszkadzający w spokojnym oglądaniu. Zastanawiam się czy może sprzedać mojego mi boxa 3 i kupić nowszy mi box s? Może to coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wersję,, s"i jedyne małe braki płynności zauważyłem w netflixie. Kiedyś w starej wersji kodi ale teraz  już w ustawieniach kodi można to ustawić że jak film jest w 24 klatkach to box przełączy się w ten tryb. Jeśli chodzi o iptv to używam Perfect Player i jest płynnie i jest do pobrania ze sklepu. U mnie tak mi się wydaje pomogło też przełączanie w telewizorze na tryb gra. Tak jakbyś używał konsoli jeśli grasz. Może to też zależy od telewizora. Ja mam Led lg 620s. I wyłącz też wszystkie polepszacze obrazu i przede wszystkim upłyniacze obrazu. W moim jest to True motion. Zależy jakiej firmy masz telewizor. Daj znać czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory firmy Amlogic mają problemy z materiałem z przeplotem.

A dokładnie sytuacja wygląda tak:

1. Amlogic ma swoją zamkniętą binarke odpowiadającą za dekodowania hw a/v: AMCODEC

2.Google buduje swój ekosystem i tutaj do odtwarzania a/v używane jest środowisko mediacodec/exoplayer.

Amlogic nie potrafi od lat dostosować się do ekosystemu google i dlatego m.in materiały z przeplotem na miboxie czkają/zacinają. Widoczne to jest przy szybkich ruchach kamery: sport/paski w kanałach informacyjnych. Przy Amcodec tego problemu nie ma, m.in libreelec używa amcodec. Kodi porzuciło amcodec z nadzieją na to, że amlogic wprowadzi poprawną implementacje googlowego mediacodec w swoim sdk: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=309622

I problem ciągnie się po dziś dzień. Nic z tym nie zrobicie posiadając miboxa. Jedynie przesiadka na box z innym procesorem zda egzamin.

BTW. Nie każdy materiał 1080p to prawdziwe 1080p. Do kodowania można użyć np. MBAFF https://www.afterdawn.com/glossary/term.cfm/macroblock-adaptive_frame-field_coding i materiał ma część klatek z przeplotem, a część bez. Takie cuda :)

Ogólnie opis problemów miboxa z materiałem z przeplotem jest opisany od lat: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=275083


 

Cytat

 

OTA TV Deinterlacing (using AMLogic Mediacodec) is still half motion and mpeg2 picture quality is blocky if used with Kodi Krypton/Leia PVR's or the TvHeadend Live Channels App. There is also stuttering deinterlaced video playback. This is a long standing AMLogic Android bug.

Deinterlacing for Broadcast TV is not working properly in Live Channels, Kodi PVR's and the HDHomerun App for all versions of Oreo Firmware.

 

 

Edytowane przez erf364mdnriU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...