szwiru

Wyraźne pogorszenie jakości zdjęć aparatem głównym

Recommended Posts

Cześć, zaobserwowałem, że pewnego dnia zdjęcia z głównego aparatu są nie ostre i mają poświatę - coś jak robienie zdjęć z brudną soczewką. Soczewka czysta, widocznych uszkodzeń brak, jaka może być przyczyna? Hardware czy firmware?Poniżej przesyłam porównanie aparatu przedniego gdzie problem nie występuje i tylnego gdzie problem już jest. 

6cde6208e6b2c9c7f221f15060825e6e_orig.jp

780613efe572d5ecaa14629f2a1c11a1_orig.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nowych betach nie pomogę. Ogólnie na błąd softu nie harda. 

Wygląda to jak artefakt jakie mam z AI (dopóki się nie nauczy danych warunków) przy szybkich, gwałtownych ruchach... Tak jakby nakładał jak w g-camie kilka klatek na siebie naraz bez korekcji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja, po dwóch kolejnych aktualizacjach dalej to samo. Próbowałem na innych aplikacjach aparatu i wszędzie efekt ten sam. W sumie jeśli tylko ja to zauważyłem aktualizując na bieżąco, może być to problem hardwareowy. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Ci nie pomogę... 

Napisałem jak było u mnie... Po opanowaniu sytuacji z AI nie mam się do czego przyczepić. Ostatnio w nocy, na Rammsteinie robiłem - bez zastrzeżeń. Teraz w górach ze Szkodniczkami - podobnie. 

Sprawdź jeszcze gcama, tylko BL musisz mieć odblokowany... Jak będziesz tak miał dalej, to może się któreś "szkiełko" delikatnie przesunęło i nic nie zrobisz bez ingerencji kogoś ogarniętego. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now