Skocz do zawartości

Wyraźne pogorszenie jakości zdjęć aparatem głównym


szwiru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaobserwowałem, że pewnego dnia zdjęcia z głównego aparatu są nie ostre i mają poświatę - coś jak robienie zdjęć z brudną soczewką. Soczewka czysta, widocznych uszkodzeń brak, jaka może być przyczyna? Hardware czy firmware?Poniżej przesyłam porównanie aparatu przedniego gdzie problem nie występuje i tylnego gdzie problem już jest. 

6cde6208e6b2c9c7f221f15060825e6e_orig.jp

780613efe572d5ecaa14629f2a1c11a1_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych betach nie pomogę. Ogólnie na błąd softu nie harda. 

Wygląda to jak artefakt jakie mam z AI (dopóki się nie nauczy danych warunków) przy szybkich, gwałtownych ruchach... Tak jakby nakładał jak w g-camie kilka klatek na siebie naraz bez korekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja, po dwóch kolejnych aktualizacjach dalej to samo. Próbowałem na innych aplikacjach aparatu i wszędzie efekt ten sam. W sumie jeśli tylko ja to zauważyłem aktualizując na bieżąco, może być to problem hardwareowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie pomogę... 

Napisałem jak było u mnie... Po opanowaniu sytuacji z AI nie mam się do czego przyczepić. Ostatnio w nocy, na Rammsteinie robiłem - bez zastrzeżeń. Teraz w górach ze Szkodniczkami - podobnie. 

Sprawdź jeszcze gcama, tylko BL musisz mieć odblokowany... Jak będziesz tak miał dalej, to może się któreś "szkiełko" delikatnie przesunęło i nic nie zrobisz bez ingerencji kogoś ogarniętego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...