Skocz do zawartości

MIUI 9.7.18


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

9-7-18.png

  • Naprawione problemy z działaniem systemu na urządzeniach ze Snapdragonem 845 (MI8/EE/Pro/MIMix2S/MIMix3)
  • Możliwość wyboru aplikacji, w których ma się pojawiać przezroczysta tapeta (Motywy > Moje konto > Funkcje w fazie testów > Przezroczysta tapeta)
  • Dodanie konwersji systemów liczbowych w Kalkulatorze (binarny, dziesiętny, oktalny, szesnastkowy)
  • Zmiana sposobu przesuwania w lewo bądź prawo na ekranie blokady (od teraz trzeba przeciągnąć ikonę na dole, a nie – jak wcześniej – w dowolnym miejscu ekranu)
  • Poprawki tłumaczenia
  • ROM dla Mi9T – INSTALACJA NA WŁASNE RYZYKO. Stwierdzone problemy z wgraniem recovery po instalacji.
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Zaktualizuj TWRP do najnowszej wersji.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne, i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu.

System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.

Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).

Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Mi Turns 5 (54)

Wydano ROM dla Redmi K20/Mi9T, Mi9 - 9.7.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, densa napisał:

Na whyred dalej w kalkulatorze nie da się dodawać/odejmować '3' (brak odpowiedzi), to coś u Chińczyków zepsuli pewnie? Gdzie takie coś zgłaszać?

Prawdopodobnie u Chińczyków - ale najpierw zanim zgłosisz (apka Opinie, pisz po angielsku) to zrób logcata i wyślij mi, żebyśmy mogli sprawdzić czy to przypadkiem nie nasz bug. Choć to raczej niemożliwe, bo u mnie wszystko działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś potwierdzi czy też tak ma. Mam Mi8EE i moim zdaniem PiP jest dalej skopany. Kiedyś wystarczyło "zminimalizować" daną apkę - YouTube, Google Maps, etc. żeby pojawiło się małe okienko. Od 3 wydań metoda ta powoduje zawieszenie się aplikacji. 

Naprawiono jednak działanie okienek - działają na nich przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI8Lite - wygląda na udaną wersję, wróciła opcja % baterii obok ikony w dodatku zajmuje mniej miejsca, nowe ukrywanie ikon, żeby nie wpadały pod notcha - mnie się bardzo podoba :) PIP naprawiony, ogólnie telefon przyspieszył i znów jest bardziej responsywny - zobaczmy co z baterią ale póki co jest b. dobrze w porównaniu z ostatnimi tygodniami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kapi3511 napisał:
Mi 8 Lite. U mnie nie działa OTA "Suma MD5 nie jest zgodna" Ktoś coś?

Błąd pobierania, też tak miałem wielokrotnie. Lepiej pobieraj z działu "pobierz" na telefon i instaluj przez twrp. Ja tak robię od czasu, jak "wysypał" mi się telefon.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapi3511 napisał:

Mi 8 Lite. U mnie nie działa OTA "Suma MD5 nie jest zgodna" Ktoś coś?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

serwery są obciążone to i błędy się zdarzają - usunąć to co się pobrało i raz jeszcze, do skutku. A jak nie masz cierpliwości to bezpośrednio ze strony tak jak ktoś już pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwery są obciążone to i błędy się zdarzają - usunąć to co się pobrało i raz jeszcze, do skutku. A jak nie masz cierpliwości to bezpośrednio ze strony tak jak ktoś już pisał.
Właśnie spróbowałem jeszcze raz. Teraz działa. Dzięki za pomoc

Tap, Tap, Taptalk
Xiaomi Mi 8 Lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem zapytać czy da się jakoś obejść błąd odczytu odcisku palca w aplikacji Santander na Mi6? Jak włączam aplikację to za pierwszym razem telefon wibruje i pokazuję jakbym przyłożył zły palec, a nic do czytnika nie przykładam. To jest błąd w MIUI czy aplikacji Santandera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

Prawdopodobnie u Chińczyków - ale najpierw zanim zgłosisz (apka Opinie, pisz po angielsku) to zrób logcata i wyślij mi, żebyśmy mogli sprawdzić czy to przypadkiem nie nasz bug. Choć to raczej niemożliwe, bo u mnie wszystko działa OK.

Mam ten sam problem na Mi9 w kalkulatorze od dwóch wydań weekly plu teraz zacinają mi się wszystkie filmy w przeglądarce i aplikacji YT- jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klosiak napisał:

Witam,

Chciałem zapytać czy da się jakoś obejść błąd odczytu odcisku palca w aplikacji Santander na Mi6? Jak włączam aplikację to za pierwszym razem telefon wibruje i pokazuję jakbym przyłożył zły palec, a nic do czytnika nie przykładam. To jest błąd w MIUI czy aplikacji Santandera?

Od dwóch wydań mam to samo na aplikacji bankowej t-mobile....na stable było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, densa napisał:

Na whyred dalej w kalkulatorze nie da się dodawać/odejmować '3' (brak odpowiedzi), to coś u Chińczyków zepsuli pewnie? Gdzie takie coś zgłaszać?

Już wiemy dlaczego. Jak masz jakiś custom motyw zaimportowany to nie zawsze tam trybi, prawdopodobnie to bug China. Ja nie mam żadnego motywu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi8Lite nadal problem z internetem mobilnym (zawiesza się). W związku z tym, przed powrotem do globala spróbuję jeszcze postawić ROM od nowa - czy w tym przypadku postępuję zgodnie z instrukcją "Instalacja MIUI 2016/17/18" pkt "4. Instalacja MIUIPolska"? Czy jest jakaś inna procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krainawilka napisał:

Na Mi8Lite nadal problem z internetem mobilnym (zawiesza się). W związku z tym, przed powrotem do globala spróbuję jeszcze postawić ROM od nowa - czy w tym przypadku postępuję zgodnie z instrukcją "Instalacja MIUI 2016/17/18" pkt "4. Instalacja MIUIPolska"? Czy jest jakaś inna procedura?

Samo nadpisanie systemu pewnie nic nie da, skoro aktualizacje nie pomagają. W recovery wchodzisz w wipe i tam robisz factory reset, tyle powinno wystarczyć żeby sprawdzić.

 

Co do tego wydania, na whyred działa wszystko ok (no oprócz kalkulatora), ale ta zmiana ikony szybkiego ładowania i jasności na pasku to na minus imo :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Suchy_PL_ napisał:

Od dwóch wydań mam to samo na aplikacji bankowej t-mobile....na stable było OK. 

Skoro błąd jest na Mi6/Mi9 i na różnych aplikacjach to znaczy, że to kwestia jakiegoś błędu MIUI. Czy jest jakakolwiek szansa, że zostanie to naprawione? Soft działa ok, płatności zbliżeniowe też, tylko jest kicha z tym logowaniem odciskiem palca w niektórych appkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro błąd jest na Mi6/Mi9 i na różnych aplikacjach to znaczy, że to kwestia jakiegoś błędu MIUI. Czy jest jakakolwiek szansa, że zostanie to naprawione? Soft działa ok, płatności zbliżeniowe też, tylko jest kicha z tym logowaniem odciskiem palca w niektórych appkach.
Ale logowanie do banku działa bez problemu od zawsze. Nigdy nie mialem problemów na mi6 i MI9 tak samo z płatnościami zbliżeniowymi. Od 3 lat co update dziala wszystko jak powinno

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simcold napisał:

Ale logowanie do banku działa bez problemu od zawsze. Nigdy nie mialem problemów na mi6 i MI9 tak samo z płatnościami zbliżeniowymi. Od 3 lat co update dziala wszystko jak powinno

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu
 

Logowanie do banku działa i tak jak napisałeś działało zawsze. Na moim Mi6 również. Na tym ROMie jest błąd, że pojawia się nieudana próba "przyłożenia palca" zaraz po tym jak włączam aplikację pomimo tego, że palca nie przykładam. Potem jak przyłożę palec to loguje się normalnie ale błąd wkurza bo telefon wibruje za każdym razem jak widzę ekran logowania przez błąd autoryzacji odcisku palca. Ten bug przewija się od dłuższego czasu w tamatach o nowych aktualizacjach MIUI. Myślałem, że został już naprawiony ale jak widać niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie do banku działa i tak jak napisałeś działało zawsze. Na moim Mi6 również. Na tym ROMie jest błąd, że pojawia się nieudana próba "przyłożenia palca" zaraz po tym jak włączam aplikację pomimo tego, że palca nie przykładam. Potem jak przyłożę palec to loguje się normalnie ale błąd wkurza bo telefon wibruje za każdym razem jak widzę ekran logowania przez błąd autoryzacji odcisku palca. Ten bug przewija się od dłuższego czasu w tamatach o nowych aktualizacjach MIUI. Myślałem, że został już naprawiony ale jak widać niekoniecznie.
Nie do końca stawianym winę na systemie. Może sama apka powoduje taki błąd.

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ludzie mają ten problem z różnymi apkami. Nawet w tym wątku widać, że ja mam problem z apka Santandera, a inny forumowicz z apka T-Mobile.

Dodam jeszcze, że na ROMie z listopada 2018 roku, którego używałem przed tą aktualizacją takich akcji z logowaniem do tej samej aplikacji Santandera nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Klosiak napisał:

Skoro błąd jest na Mi6/Mi9 i na różnych aplikacjach to znaczy, że to kwestia jakiegoś błędu MIUI. Czy jest jakakolwiek szansa, że zostanie to naprawione

Niestety z logów nic istotnego nie wynika... Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Możecie podesłać log na PW, ale czy coś wniesie nowego - trudno powiedzieć... Trzeba byłoby się dowiedzieć, na której konkretnie wersji to się zaczęło.

3 godziny temu, michalm83 napisał:

Brak tłumaczenia.

Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestała działać domyślna apka internet. Wywala taki błąd. Reinstalacja miui nie pomogła.

java.lang.IllegalStateException: Cannot set parent to self!
at com.android.browser.Tab.a(Unknown Source:6)
at com.android.browser.Tab.b(Unknown Source:16)
at com.android.browser.dq.c(Unknown Source:183)
at com.android.browser.ae.c(Unknown Source:21)
at com.android.browser.ae.b(Unknown Source:52)
at com.android.browser.ae.a(Unknown Source:4)
at com.android.browser.ag.a(Unknown Source:41)
at com.android.browser.ae$35.run(Unknown Source:63)
at android.os.Handler.handleCallback(Unknown Source:2)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:4)
at android.os.Looper.loop(Unknown Source:211)
at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:107)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:281)


Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...