Skocz do zawartości

Etui dla Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@ZIOLOISO

Też je chwilowo używam i czekam na dostawę tego etui TPU od Nillkina. Wolę coś, co otula ramki z każdej strony i minimalnie wystaje ponad ekran (ale nie za bardzo, bo wtedy jest brzydko). Niestety oryginalne etui dodane do zestawu kompletnie nie chroni góry i dołu (chociaż bo bokach jest super, minimalnie wystaje ponad ekran i tego nie widać), jeśli telefon spadnie przodem na górną/dolną część ekranu pod kątem to już jest po ekranie, nawet zapewne w przypadku posiadania folii/szkła ochronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja korzystam z tego aktualnie i jestem zadowolony. Aparat chowa dyskretnie, warto tutaj zastosować szkło z czarną ramką na cały wyświetlacz.

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-cienkie-etui-plecki-msvii-black-8226305959?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie w końcu przyszło etui, do którego wcześniej wysyłałem tutaj link. Prezentuje się świetnie, jest wygodne i leży idealnie na równi ze szkłem Wozinsky. Jedyny minus - przyciski chodzą bardziej ciężko. Zastanawia mnie też do czego są te dwie dziury w prawej ramce na dolnej części. Podoba mi się wnętrze, podobno z mikrofibry. 2c1e3a13f475942b668ee0599d504386.jpg
fb36a663556ba574ede98f0f6e820a43.jpg
051a0ffc2822b718bf747985e0817c06.jpg
Tutaj jeszcze porównanie do oryginalnego etui:
52fa6abdb4699e78c635ece083b54971.jpg
Będę miał dostęp do drugiego telefonu to wrzucę jak prezentuje się na Mi 9T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable fajne :D w aukcji pisze, że gumowe. 

Ostatnio zrobił się wysyp tych case z mikrofibrą w środku. Dobre są bo zanieczyszczenia nie dostają sie pod case i nie rysuje sie telefon.

A ja szukam bumpera i nigdzie nie moge znaleźć (taka guma tylko na same ramki, że by plecki były odsłonięte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zanotowałem sobie na wyświetlacz  szkło pełne ( te 5D czy jakoś tak, jest na całym froncie telefonu)

do tego mam silikonowe przeźroczyste etui (telefon czerwony więc szkoda do ukrywać)

ale...

niestety etui styka się krawędziami na tym samym poziomie co krawędzie szkła, przez co każde chwycenie po bokach (czyli normalne trzymanie telefonu )wiąże się z tym że szkło się podnosi i powstają bąble ( fakt że znikają) ale...

Czy może miał ktoś coś podobnego i z tego wybrnął.

Proszę o poradę. 

szkło :

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-xiaomi-mi-9t-5d-full-8197728940

etui:

https://allegro.pl/oferta/etui-guma-slim-clear-case-xiaomi-mi-9t-szklo-8203397061

zakupiłem sobie jeszcze coś takiego ( ale czekam na dostawę )

https://pl.aliexpress.com/item/33057071126.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.539a5c0fXl0ud9 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na początku :)

Ja poprzedni telefon po dwóch latach upuściłem na terakotę i niestety szybka poszła.
To teraz stwierdziłem że coś co dobrze tel zabezpieczy, gdyż poprzedni to chińczyk bez etui był ;-)

Zakupiłem obudowę z dwoma szkłami i magnetyczną ramką.
Zabezpieczenie genialne!
Ale na tym się plusy kończą ....

1. Pogorszony zasięg sieci
2. Zamglony odrobinę wyświetlacz.
3. Co najgorszej duuużo gorszy dotyk,
dużo gorszy czytnik linii papilarnych,
pisanie sms albo innych tekstów to droga przez mękę, trzeba dużo mocniej naciskać,
wszystkie elementy "klikane" przy brzegu ekranu to po godzinie zabawy można powiedzieć że da się na palcach bardzo odczuć.
ściągnięcie górnej belki to wyzwanie.

Jak ktoś chce zabezpieczyć dobrze każdy element tel to jak najbardziej, ale odradzam dla ludzi którzy często korzystają z różnych funkcji telefonu.

Teraz zamówiłem ramkę i szkło zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy wiecie czy da się kupić gdzieś w Polsce obudowę do mi9t ale z twardego przeźroczystego plastiku? Nie chciał bym chować niebieskich plecków bo bardzo mi sie podobają, zakupiłem na ali takie 3 kejsy ale troche poczekam zanim dotrą:

https://www.aliexpress.com/item/4000010253337.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49e54c4dejeym0

https://www.aliexpress.com/item/33027492426.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49e54c4dejeym0

https://www.aliexpress.com/item/33055594554.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49e54c4dejeym0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł ringke Fusion, ogólnie etui spoko ale szkło które kupiłem do tego to tragedia. Nigdy nie byłem za szkłem, zdecydowanie wolę folie i teraz się tylko upewniłem w przekonaniu. Możecie polecić taką folie żeby to etui nie poderwalo jej na brzegach? 

Screenshot_20190725_192531_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190725_192524_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20190725_192538_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez Miui2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Nie chroni góry i dołu. Gdyby nie to, sam bym go używał. Aktualnie jestem mega zadowolony z etui, które wysyłałem kilka postów wyżej - zostaje ze mną na dłużej, spełnia swoją rolę w 100% i nie oszpeca urządzenia.  
Mam trochę inne zdanie na temat tego braku ochrony Powiedzmy sobie szczerze, telefon jak spadnie to właśnie rogiem, a nie płasko całą krawędzią. A nawet jeśli, to musiałbyś akurat trafić na kamień, który wpadnie idealnie pomiędzy odstające rogi.

Co do tego Twojego, zapłaciłeś drugi raz za to samo i tyle :D

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker

Płaską powierzchnią też może upaść, ale właśnie najczęściej na rogi/boki urządzenia - zaprzeczasz samemu sobie. ;) Poczekaj aż spadnie Ci ekranem pochylonym w górę/dół... nie dość, że na górnej/dolnej ramce będą odpryski to szkło/folia nie pomoże bo np.na górze jest głośnik i wycięcie w szkle, gdzie szkło nie chroni ekranu. :DDokładnie tak spadło mi Redmi Note 7 bez etui, na górną część ekranu/górnej ramki (ukosem), więc jest niezła dziura. Ja nie uważam, że źle zrobiłem, bo samo w sobie etui jest solidniejsze i nie brudzi mi się z tyłu obudowa między aparatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Płaską powierzchnią też może upaść, ale właśnie najczęściej na rogi/boki urządzenia - zaprzeczasz samemu sobie.  Poczekaj aż spadnie Ci ekranem pochylonym w górę/dół... nie dość, że na górnej/dolnej ramce będą odpryski to szkło/folia nie pomoże bo np.na górze jest głośnik i wycięcie w szkle, gdzie szkło nie chroni ekranu. Dokładnie tak spadło mi Redmi Note 7 bez etui, na górną część ekranu/górnej ramki (ukosem), więc jest niezła dziura. Ja nie uważam, że źle zrobiłem, bo samo w sobie etui jest solidniejsze i nie brudzi mi się z tyłu obudowa między aparatami.
Gdzie niby zaprzeczam sam sobie?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antyhaker napisał:

Gdzie niby zaprzeczam sam sobie?

"Powiedzmy sobie szczerze, telefon jak spadnie to właśnie rogiem, a nie płasko całą krawędzią.". Powiedziałem, że to etui nie chroni górnej oraz dolnej części urządzenia - Ty powiedziałeś, że własnie w to miejsce urządzenie upada. ;) No chyba, że chodzi Ci dosłownie o róg, no ale to tak czy siak nie jest wtedy prawdą, że urządzenie spada tylko na rogi urządzenia. Z resztą nie jest to temat do oceniania czy ktoś wydał niepotrzebnie pieniądze czy nie wydał. Tobie wystarcza oryginalne etui - okej, ja odpowiadam, że do czasu. Oczywiście jeśli nic Twojemu Mi 9T się nie stanie i będziesz miał szczęście to chwała Tobie... :) Każdy wyraża swoją opinię, moim zdaniem gdyby domyślne etui miało jeszcze pociągnięty kawałek plastiku u góry i na dole to byłoby idealne, inny użytkownik który pisał wyżej za to powie, że to dziadostwo i zamówi takie pancerne jak na zdjęciach. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiedzmy sobie szczerze, telefon jak spadnie to właśnie rogiem, a nie płasko całą krawędzią.". Powiedziałem, że to etui nie chroni górnej oraz dolnej części urządzenia - Ty powiedziałeś, że własnie w to miejsce urządzenie upada.  No chyba, że chodzi Ci dosłownie o róg, no ale to tak czy siak nie jest wtedy prawdą, że urządzenie spada tylko na rogi urządzenia. Z resztą nie jest to temat do oceniania czy ktoś wydał niepotrzebnie pieniądze czy nie wydał. Tobie wystarcza oryginalne etui - okej, ja odpowiadam, że do czasu. Oczywiście jeśli nic Twojemu Mi 9T się nie stanie i będziesz miał szczęście to chwała Tobie...  Każdy wyraża swoją opinię, moim zdaniem gdyby domyślne etui miało jeszcze pociągnięty kawałek plastiku u góry i na dole to byłoby idealne, inny użytkownik który pisał wyżej za to powie, że to dziadostwo i zamówi takie pancerne jak na zdjęciach.  
Może mi się wydaje, ale napisałem, że spada rogiem, a akurat rogi są osłonięte. Zresztą, jak sobie kupisz etui zapewniające pewny i wygodny chwyt, to telefonu gubić nie będziesz

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten i bardzo sobie chwalę. Dodatkowo działa na niego magnes do uchwytu magnetycznego w samochodzie, oraz ma z tylu wbudowaną taką podstawkę aby oprzeć telefon i oglądać np. film. Jest ładny i wystaje ponad ekran na tyle, że chroni go w czasie upadku. 

https://www.gearbest.com/cases---leather/pp_009149336612.html?wid=1433363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, przyszło mi etui z MSVII z aliexpress https://www.aliexpress.com/item/33042047179.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.20394c4dy78hQS

 

narazie jestem bardzo zadowolony, telefon duzo lepiej lezy w dloni niz w futerale ktory byl razem z telefonem, i jest chroniony na rogach oraz ramka z przodu ma 3 mm wiec upadek frontem na ekran tez nie powinien byc grozny, aparat tez jest ok 2 mm od styku z podłożem, w zestawie jest uchwyt na palec z ktorego nie korzystam:

 

 

 

1.JPG

IMG_20190808_151830.jpg

IMG_20190808_151647.jpg

IMG_20190808_151846.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam etui liquid crystal firmy Spigen. Przezroczyste, dobrze dopasowane, dające świetną przyczepność do ręki. Wystaje trochę na grubości dookoła ekranu i wokół aparatu - dla mnie plus. Do znalezienia na allegro w okolicy 50 zł.

Polecam, bo wcześniej przez ponad 2 lata używałem takiego samego etui z Samsungiem Galaxy S6. Telefon upadł mi wiele razy i nic się nie działo (no, prawie - ostatni upadek spowodował pęknięcie dodatkowego szkła ochronnego, ostatecznie sam telefon nie ucierpiał). Teraz kupiłem to samo do Mi 9T

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie Nillkina Nature, Nillkin TPU (model, który ma@Zenderable, ale w kolorze niebieskim) oraz mam dwa pokrowce TPU z aliexpress. Jestem mile zaskoczony Nillkinem Nature, ponieważ ma on wzmocnione rogi i wystaje ponad ekran i aparat, a przy tym nie powiększa bardzo telefonu

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...