Skocz do zawartości

Nie działający czujnik zbliżeniowy podczas rozmów


rosaceae

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem świeżo po kupnie Mi 9T i zauważyłem, że nie działa czujnik zbliżeniowy podczas rozmów, co potwierdziłem potem jeszcze w menu diagnostycznym. Moje pytanie brzmi czy u kogoś występował ten problem? Może jest to związane z wersją oprogramowania? Bo póki co czekam łaskawie na permita do odblokowania bootloadera i siedzę na jakimś globalu z maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosaceae

Tak, potwierdzam. Myślałem, że to tylko u mnie i jakoś źle przykładam telefon do ucha (Mi 6 było mniejsze). Osobiście się do tego przyzwyczaiłem i od razu po odebraniu klikam przycisk power by wyłączyć ekran. Niestety instalacja xiaomi.eu nie pomogła - tutaj też jest problem. Tylko teraz pytanie, czy ten telefon w ogóle posiada czujnik zbliżeniowy? Próbowałem się przyjrzeć z przodu i nie widzę by gdziekolwiek mógł się znajdować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie odesłać im tego 9T z powrotem. Z tego co kojarzę to nie pierwszy raz kiedy Xiaomi ma problemy z czujnikiem zbliżeniowym, ale jak tutaj jest taka losowość to zaczynam się obawiać że po prostu same czujniki mogą być wadliwe. No nic może ktoś jeszcze się wypowie, bo przeszukałem chyba wszystkie polsko / anglojęzyczne fora i nikt jeszcze nie poruszył tego problemu w tym modelu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Zdejmę gdy przyjdzie mi nowe, jestem nierozgarnięty i wolę nie kusić losu chwilowym brakiem ochrony ekranu... a lubię jak jest ładnie, a nie wiadomo czy uda mi się tak drugi raz bez bąbelków przykleić. :D Ramki są czarne, choć jeśli czujnik jest soniczny to nie powinno chyba mieć to wpływu. Poczekajmy też aż więcej osób się wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria, że szkło zasłania czujnik jest bardzo prawdopodobna, ściągnąłem apkę do monitorowania czujników i zasłaniałem górę urządzenia aż ustaliłem położenie sensora. Jest tam gdzie czerwona kropka na obrazku. Opisując to słownie, czujnik jest na czarnej ramce, po prawej stronie głośnika do rozmów. Jeśli macie idealnie dopasowane szkła, to na pewno go zasłaniają.

 

mi-9t-6-128gb-carbon-black.jpg

Edytowane przez Adriano_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odebrałem dziś tel. z GB. Włączyłem, przyszła od razu aktualizacja do MIUI Global 10.3.10 PFJEUXM - wykonałem. Nie działają wogóle żadne czujniki (światła, zbliżeniowy etc.). W trybie diagnostyki w testach żadnych wyników. Problem sprzętowy? Coś wyczytałem o partycji persist, że tutaj może leżeć problem? Ktoś coś wie? HELP :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zakryte. Próbowałem wgrać  ROM ręcznie: Pobrałem stąd: https://bigota.d.miui.com/V10.3.10.0.PFJEUXM/miui_DAVINCIEEAGlobal_V10.3.10.0.PFJEUXM_01dbcd66d8_9.0.zip

Zainstalowałem przez systemowy update - bez zmian. Bootloader na ten moment zablokowany. Przy próbie odblokowania komunikat, że mam się zgłosić za 168 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodziło mi o to, że musisz pobrać narazie wersje dla fastboot. Wgrać. zipa wgrasz twrp, bo romy dla fastboot zazwyczaj są z starszą wersją bo wolniej wychodzą, tutaj się temu nie przyglądałem.

Edytowane przez ZIOLOISO
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem wersje dla fastboot davinci_global_images_V10.3.6.0.PFJMIXM_20190603.0000.00_9.0_global_a0c4a98edb dla rekonesansu.

Tylko teraz zaglądam w środek mam tam persist.img, ale w flash_all.bat i rawprogram0.xml nie ma nawet wzmianki o flashowaniu persist.img także jak się domyślam, flashowanie tej wersji nie wiele pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nie mam szkła. Słuchawka prosto z pudełka.

Moim zdaniem - albo jest jakiś problem sprzętowy z tymi czujnikami (u mnie nie działają wszystkie) albo problem podczas flashowania romów w fabryce i coś się dzieje z partycją /persist

Tylko teraz czy czekać na odblowakowanie bootloadera czy zakładać spór na GB i odsyłać słuchawkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie szukajcie problemu w szkłach. Mam jakieś tanie badziewie za 3E z Gearbest, dość grubawe to jest,  z czarną ramką na szkle wokół  i w żaden sposób to nie wpływa na czujnik zbliżeniowy bo niema prawa za bardzo. Niestety macie skopane telefony. 

 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...