Skocz do zawartości

Zmiana języka na polski/angielski w MI Band 4 CN/Global


DarekJasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz opaskę CN to żeby wymusić na niej język angielski trzeba wymusić język w aplikacji Notify bądź Mi Band Master lub ustawić język angielski jako główny na smartfonie. Dopiero gdy pojawi się język polski to będzie działał język polski. Tak trudno przeczytać dwie ostatnie strony dyskusji ogólnej? Od tygodnia piszemy o tym samym. default_wink.png

Dnia 2.07.2019 o 18:28, Zenderable napisał:

Poradnik jeśli chodzi o zmianę języka:

*Pobieramy "Notify & Fitness for Mi Band"

*Aktualizujemy no najnowszej wersji (w moim przypadku 8.9.3)

*Łączymy z Mi Band 4 (aplikacja ładnie powinna poprowadzić jak to zrobić)

*Klikamy na ikonkę w prawym górnym rogu, następnie narzędzia i powinna znajdować się tam opcja języka - ustawiamy angielski / niestandardowy ROM

Screenshot_2019-07-02-17-52-07-287_com_mc.miband1.thumb.png.a7c01d5ab77ab404eae631bba7e54adf.pngScreenshot_2019-07-02-17-53-28-763_com_mc.miband1.thumb.png.e2fb8550d41bdc4fe59d8d0bf8db7eb2.png

 

Trzeba pamiętać o nadaniu wszystkich uprawnień aplikacji Notify by mogło znaleźć opaskę (lokalizacja najważniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SebekBanan napisał:

W chińskiej wersji aby mieć język angielski trzeba ustawić język angielski w telefonie. W innym przypadku będą chińskie krzaczki.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

Potwierdzam. Nie jest to dla mnie dużym problemem, dlatego żeby się nie kopać, zrobiłem właśnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lamale78 napisał:

Witam, mam wersję global od wczoraj, miband jest po angielsku, ale zamiast polskich liter przychodza krzaczki.
Jakiś sposób?

Krzaczki nie powinny przychodzić, co najwyżej pytajniki za polskie znaki. Albo kombinacje z np. n&f żeby wyciąć ogonki, albo czekać cierpliwie na PL język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma pewien problem. Wczoraj dotarła do mnie opaska Mi Band 4 CN. Zracji że już miałem mi fit i Band 3 dałem wyszukiwanie opaski i zacząłem dodawać nowy model. Język na opasce zmienił się na angielski, a mi fit uruchomił jakieś aktualizacje. I tu zaczyna się problem. "Aktualizacja Czcionek" dochodzi do końca i wyskakuję błąd. Na opasce wyświetla się napis połącz z mi fit w celu aktualizacji oprogramowania... Aktualizacje próbowałem robić kilku krotnie, rozłączałem opaskę, zmieniłem język telefonu na angielski i powtarzałem proces i dalej nic. Zainstalowałem apke mi master i notify zmieniałem tam język na angielski ale nadal opaska wymaga aktualizacji. 

Czy ktoś się z tym spotkał? Jak to odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobieramy plik apk z linku 
2. Usuwamy mifit z telefonu 
3. Kopiujemy plik na telefon i instalujemy go 
4. Parujemy opaske 
5. Opaska pobiera global fw na opaske 
6. Po aktualizacji można wywalić apke 
7. Zainstalować normalne mifit ze sklepu 
link apk tu [bo na tym niżej trzeba się rejestrować] : 

https://we.tl/t-lU3B1p00oA


źródło tu : 

https://geekdoing.com/threads/international-firmware-for-mi-band-4.970/


Wszystko robisz na własną odpowiedzialność, pamiętaj o tym aby bateria miała przynajmniej te 50 %, nie odpowiadam, jeśli uszkodzisz swojego mibanda !
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2019 o 09:16, lamale78 napisał:

Mialem to samo, nie wiem czy to ma znaczenie, ale trzeba trzymać opaske bardzo blisko telefonu. Za "setnym" razem się udało. Polskich znaków wciąż brak

Serio udało Ci się w taki sposób? Już chyba ze 30 razy próbowałem i nic. Próbowałem nawet robić wg. poradnika  cn na global i nadal nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarówno o to czy 1sierpnia będzie pl, jak i o to czy CN będzie miało zapytaj najlepiej wróżbitę Macieja.

Nie ma nigdzie żadnego oficjalnego info na ten temat. Nawet polski importer oficjalny nic nie wie. Nikt ci nie da poprawnego info. Tylko gdybania i oczekiwania. Pojawi się PL to się dowiemy czy działa z CN. Pojawi się PL to będzie wiadomo "kiedy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja jest rozsyłana falami, dlatego nie pojawiła się jeszcze u wszystkich. Można spróbować wymusić aktualizację, wystarczy przeczyścić aplikację/zalogować się ponownie/ew. przywrócić opaskę do ustawień fabrycznych - lub po prostu czekać aż pojawi się opcja aktualizacji w Mi Fit. :) 

2 godziny temu, bartekzg napisał:

Cześć!

JĘZYK POLSKI JEST JUŻ DOSTĘPNY :)

Jeżeli macie wersję CN / GLOBAL, musicie zrobić co następuje:

  1. Przywrócić ustawienia fabryczne na opasce (4 pozycja w ustawieniach)
  2. Usunąć opaskę z telefonu i z aplikacji MI Fit
  3. Najlepiej się wylogować
  4. Ponownie się zalogować i dodać opaskę do Mi Fit
  5. Po sparowaniu opaska zacznie pobierać świeży soft i język polski

U mnie nie działała opcja aktualizacji oprogramowania. Aby j. polski działał, musiałem zrobić factory reset.

Enjoy :)

 

Do dalszej dyskusji na temat aktualizacji zapraszam tutaj: 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...