Skocz do zawartości

Problem z Radiem FM (Androoid 9 Pie)


Konrad1978

Rekomendowane odpowiedzi

Sflaszowałem mojego Redmi 5 do Androida 9 Pie sposobem pokazanym w tym filmiku:

Wszystko udało się fajnie, pięknie, Andek działa prawie bez problemów. Prawie bo po instalacji okazało się, że nie działa mi Radio FM. Znaczy mam taką sytuację jak na zdjęciu w załączniku. Gdy klikam to żadne klawisze nie działają, znaczy nie działają klawisze zmieniania częstotliwości w górę i w dół: > i < jak i >|. Częstotliwość pozostaje bez zmian, ta co jest, 100. Jak widać słuchawki są podłączone ale radio wcale nie działa. Dlaczego? Jest jakiś sposób by uruchomić to radio? Uprzedzając pytania od razu mówię, że gniazdo słuchawek mam OK, w porządku bo gdy uruchamiam np. YT z podłączonymi słuchawkami to w słuchawkach jest dźwięk normalnie. Tylko radio nie działa. Uprzedzając kolejne pytanie: Redmi 5 ma opcję, możliwość radia FM znaczy ma tuner FM bo gdy miałem oryginalnie, fabrycznie zainstalowanego Androida 7.1 Nougata z MIUI 10 to mi radio grało normalnie, działało. Tylko na Andku 9 nie działa. 

W związku z tym mam pytanie: jest możliwość sflashowania do znowu 7.1 z MIUI 10? Albo do Androida 8 Oreo? Chciałbym sprawdzić czy na 8 Oreo zacznie działać radio. 

PS Jest jakaś apka do odbierania radia FM BEZ INTERNETU? Jakby była to by mi oszczędziło grzebania znowu w telu bo na samego Pie'a nie narzekam. :) Chcę tylko odzyskać radio FM bez Internetu. 

IMG_20190716_101713.jpg

Edytowane przez Konrad1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...