Skocz do zawartości

Brak Zasięgu Sieci


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Długo namawiałem znajomych na Chińczyka, wybór padł w końcu na MI3. Uradowani, odebrali dzisiaj telefon od kuriera.

Wszystko fajnie, pięknie, ale... po włożeniu karty SIM, telefon nie łapie zasięgu sieci telefonicznej/komórkowej.

 

Poza tym, wyrzuca komunikat:
Wykryto nową kartę sim

Wykryto więcej niż jedną kartę sim powiązaną z kontem. Niektóre usługi mogą wymagać ponownej aktywacji.

 

Rozumiem, że ten problem dotyczy wyłącznie powiązania z kontem Xiaomi i nie ma wpływu na zasięg sieci komórkowej?

 

Any ideas? ;)

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabawkę w rękach, i sieć jest; karta Play, telefon połączony z siecią t.mobile, niemalże centrum Warszawy, a zasięg dwie w porywach do trzech kresek. Wczoraj u kumpla w mieszkaniu, jeszcze bliżej centrum, zasięgu brak, a na starym HTC zasięg pełny.

 

Jakieś uszkodzenie sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd telefon kupiony ? Sprawdzałeś go z inną kartą SIM ?

 

Możesz spróbować MiFlash:

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

 

+ potem aktualizacja do najnowszego dev.

 

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

 

Jeśli to nie pomoże to IMO telefon do zwrotu sprzedającemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w Polsce, w sklepie na Allegro, z gwarancją sprzedawcy. Sprawdzałem z inną kartą SIM, z innej sieci - to samo. Co więcej, transfer danych w sieci komórkowej nie działa, tzn. niby działa, ale tylko Edge, więc kicha maks.

 

Z flashem nie będę kombinował, nie mój telefon, a skoro jest gwarancja, a nawet możliwość zwrotu towaru niezgodnego z umową, to bez sensu aż tak się zagłębiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ustawienie 2g nie pomaga, sygnał wciąż słaby.

Co więcej, znajomy wrócił teraz do domu i sygnału brak, na żadnej z kart.

Słabo.

 

Ciekawe, czy stop, z którego wykonano plecki obudowy nie jest przypadkiem współwinny - miałem do czynienia z Mi3 w kolorze szarym, który w porównaniu do czarnego, który kupił znajomy wydaje mi się wyraźnie lżejszy. Póki co, odpowiedź ze sklepu jest taka, że każdy telefon testują przed sprzedażą. I w sumie ten telefon działa, wszystko w nim chodzi pięknie.. poza zasięgiem.

 

No nic, dam znać w wącie, gdy uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy stop, z którego wykonano plecki obudowy nie jest przypadkiem współwinny.

 

Plecki obudowy ? Masz jakąś nakładkę aluminiową może na tym telefonie?

Jeżeli tak, to jest na pewno przyczyną gubienia zasięgu.

 

Ja też się dałem "nabrać" na te aluminiowe plecki - i same problemy z tym.

 

Jeżeli nie posiadasz tego, wygląda to wtedy na problem z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wasabi, avish, Panowie, hold your horses z podejrzeniami o podróbkę, nie od wczoraj mam do czynienia z telefonami Xiaomi. Trzeba być naprawdę ślepym, aby nie rozróżnić oryginału od podróbki, choćby patrząc na samą wydajność :)...

 

@lg4xhd, chodziło mi dosłownie o plecki, a nie dodatkową obudowę/kejs/cośtam. Mam wrażenie, że ten aparat w wersji czarnej jest cięższy od srebrnego, a i materiał plecków obudowy jest inny w dotyku - choć może to złudzenie, nie trzymałem obu telefonów na raz w ręku.

 

Anyway, koniec końców do kumpla zadzwonił serwisant ze sklepu, zapytał o IMEI i po IMEIu stwierdził, że to problem z anteną. Zastanawiałem się w jaki niby sposób to zrobił, i w sumie przyszło mi do głowy, że może mają informację o jakiejś lipnej partii MI3? Zaproponowali naprawę, wymianę na nowy, lub zwrot kasy. Kolega wziął wymianę na nowy, ale im się wszystkie wyprzedały, także 3 tygodnie sobie poczeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...