daniel_reds

Problem z always on display

Recommended Posts

Mam pewien problem z always on display. Mam włączoną opcję "Zawsze włączony" i wyłączony harmonogram, a mimo to, AOD znika po jakimś czasie. Tak jakby telefon wykrywał że jest nieużywany i wtedy AOD znika. Dopiero pojawia się po stuknięciu w ekran. Jest jakiś sposób, aby AOD był zawsze włączony?

no sens jest bo jak sobie stoi telefon na podstawce (na ładowarce) to fajnie było by widzieć AOD

-ja dla odmiany miałem inaczej AOD mi nie gasł gdy kładłem na ekranie, nie wiec co zrobiłem ale teraz gaśnie jak u daniel_reds i jeszcze bardziej mnie to denerwuje, przydała by się funkcja ustawień "telefonu w kieszeni" ponoć w modzie jakimś ktoś widział.

Czekam na odblokowanie BL i się pobawię, po przesiadce na X czuję się jak na andku 1,6 gdy wszystko trzeba było rozpoznać bojem i łatać pół roku żeby działał jako tako...

Po włączeniu AOD opcja "wyświetlaj elementy" ustaw na "Zawsze". 

Jeśli to sprawia Ci problem i AOD mimo wszystko znika, zrób czysty reflash bez przywracania kopii z chmury. 

U mnie ta opcja działa, AOD nie wygasa nawet po przespanej nocy. 

Dnia 15.07.2019 o 16:16, daniel_reds napisał:

AOD znika po jakimś czasie.

Ile to ten "jakiś czas". Konkrety

Edited by SzczufFun

U mnie też AOD w nocy nic nie wyświetla, mimo ustawienia opcji "Wyświetlaj elementy: Zawsze"

Nawet jest tam napisane: "Aby zmnieszyć zużycie energii, elementy nie będą wyświetlane, gdy urządzenie będzie znajdować się w ciemności przez długi czas". Dodam, że opcja "Wyłącz, gdy włączone jest Oszczędzanie baterii" pozostaje wyłączona.

I też mnie to denerwuje, bo w nocy chcę spojrzeć na telefon i widzieć, która jest godzina a nie dodatkowo stukać palcem po ekranie.

Mam tak na Mi9 i Mi9 lite. Wystarczyło przyłożyć palcem czujniki na górze ekranu, aby AOD zaraz przygasło i za chwilę całkowicie się wyłączyło.

Właśnie wskoczyła akutalizacja AOD 1.13.317-03302035, może cos poprawili.

Edited by mi9lite

Polecam opaskę, rozwiązuje wszystkie problemy z AoD czy powiadomieniami MIUI :) 

• Like 1

Ok AOD najnowsze, dwa telefony (Mi9 oraz Mi9 lite) położone na stole i po paru minutach przy zgaszonym świetle na żadnym z nich nie ma nic na ekranie. Nawet przy włączonym TV... Dane aplikacji wyczyszczone. Szkoda, że Xiaomi nie wie, co to znaczy Pokaż elementy ZAWSZE.

Miałem ustawione 'pokaż elementy zawsze'. Zmieniłem na 'zaplanowany', ale to samo, po kilku minutach w ciemności telefon nic nie wyświetla. Jesteście pewni, że telefon wyświetla Wam AOD przez 24h, szczególnie w ciemności? Dla mnie jest to fajna funkcja i oczekiwałbym, że w nocy zobaczę choćby godzinę bez zbędnych manewrów. 

Edited by mi9lite

28 minut temu, mi9lite napisał:

po paru minutach przy zgaszonym świetle na żadnym z nich nie ma nic na ekranie.

Przypuszczam że to jest tak zrobione po to żeby nie świeciło niepotrzebnie w kieszeni, czy torbie. Wszyscy na globalach tak mają, nie ma możliwości zmiany i jest to opisane w ustawieniach.

• Like 2
  • Sad 1

Niestety najnowsza poprawka nic nie wniosła problemu pozostały jak u części kolegów. Mimo zaznaczonych opcji zawsze włączony  ekran gasi zegar przez co jak dla mnie jest to funkcja  nocnego zegara traci sens,wciąż się łudze ,że może w końcu im się uda

Wątpię że to się prędko zmieni, bo według nich tak ma być i koniec (coś jak Apple, wiedzą lepiej). Nie wiem co im szkodzi żeby dać opcję wymuszenia wyświetlania, może kwestia baterii, żeby ludzie nie narzekali (tylko Mi9 to już telefon którego się nie kupi praktycznie, więc?).