Skocz do zawartości

Jak połączyć Mi Band 4 z Endomondo/podobnymi aplikacjami?


misiak30

Rekomendowane odpowiedzi

1. Odinstaluj bieżącą wersję Endomondo

2. Pobierz wersję 18.4.4 i zainstaluj

3. W Mifit włącz widoczność mi banda

4. Wejdź w ustawienia - ustawienia akcesoriów - czujnik tętna - bluetooth Smart sensor i wyszukaj powinno znaleźć mi banda.

5. Zaktualizuj Endomondo

Screenshot_2019-07-15-21-57-12-982_com.endomondo.android.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma sensu.

Bo MitFit nie rejestruje pauz (czyli każde zatrzymanie obniża prędkość średnią), sam pomiar pulsu czasami się blokuje i pokazuje te same wartości przez jakiś czas, podobnie z prędkością.

Jak chcesz mieć sensowny pomiar pulsu na treningu to tylko opaska na klatkę piersiową i minimum telefon, a nie takie cuda, jak Band 4, którego też jestem posiadaczem.

"Eniłej", jak chcesz się ruszyć z kanapy to Band 4 jest o.k., a jak chcesz zacząć choćby minimalnie trenować to zapomnij o Band 4 czy innych tego typu opaskach.

M...

 

Edytowane przez mediana
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Co do opaski to mam odwieczny problem z parowaniem i już wolę te mniej dokładne z opaski niż wqrwa że znów mi się trening sypnął ;) Opaska z biedry ;) ... no i chodzi o ruszenie dooopy z kanapy ;) bo mi przyrosła .

Dziękuję raz jeszcze za podpowiedzi. Wszystko pięknie działa :) Tylko wolę osiągi z Notify ;)

Z Endomondo tyle nie spalam co z Notify ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, [email protected] napisał:

Czy da się podłączyć opaskę Mi Band 4 do endomondo, stravy lub jakiegoś innego trackera? Ewentualnie synchronizować treningi z MiFit?

Mam podłączoną opaskę do Endomondo (pomiar tętna). Warunkiem jest aby MiFit również był aktywny. np. przy jeździe na rowerze trzeba najpierw włączyć trening w MiFit, a potem w Endomondo.

Poszukaj w sieci jak sparować miband 2 z endomondo. Są nawet filmiki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie spokój z tą opaska do mierzenia pulsu (tym bardziej do Stravy :) ), ona się nie nadaje do tego.

To jest tak jakbyście określili z daleka, jaką ma długość samochód, a potem zmierzyli go dokładnie. :)

Kupcie opaskę na klatkę piersiową i wtedy będziecie pisać to co ja.

A sam Mitfit nie potrafi nawet dokładnie podać odległości z gps telefonu - nie wiem, jak oni z Xiaomi to robią !! XD

M....

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mediana

Powtarzasz się. ;) Ja korzystałem z tętna na MI Band 3 i będę korzystał tez na Mi Band 4. Od tego ta opaska jest (opaska fitness!). Ja wykorzystuję każdy aspekt tej opaski - tętno, powiadomienia, zmiana muzyki, pogoda.

Ja nie potrzebuję nic profesjonalnego, wystarczy mi wiedza "mniej więcej" w jakiej strefie tempa jestem, z resztą działa tak samo jak to w zestawie do bieżni. Na internetach też mnóstwo porównań gdzie opaska ma bardzo zbliżone wyniki do tych profesjonalnych sprzętów. Więc no... nie damy sobie spokoju, bo my wykorzystujemy tę opaskę to treningów bo lepsze jest to niż nic. A nie zamierzam biegać z czymś przyczepionym do klaty. :roll: Kto chce, to niech sobie łączy opaskę z Endomondo czy innymi aplikacjami. ;) A kto nie chce, niech korzysta z czegoś profesjonalnego. Koniec tematu, bo temat dotyczy jak to zrobić, a nie dlaczego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Jak połączyć Mi Band 4 z Endomondo/podobnymi aplikacjami?
  • 5 miesięcy temu...

Mam wszystko zrobione tak jak opisał to Tolek i wciąż endomondo nie widzi opaski. W telefonie nadane wszystkie uprawnienia dla endomondo. Ktoś ma jakieś pomysły? Może jakieś aktualizacje w opasce się teraz pojawiły i to blokują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 22:01, tolek_89 napisał:

1. Odinstaluj bieżącą wersję Endomondo

2. Pobierz wersję 18.4.4 i zainstaluj

3. W Mifit włącz widoczność mi banda

4. Wejdź w ustawienia - ustawienia akcesoriów - czujnik tętna - bluetooth Smart sensor i wyszukaj powinno znaleźć mi banda.

5. Zaktualizuj Endomondo

Screenshot_2019-07-15-21-57-12-982_com.endomondo.android.png po wykonaniu wszystkich tych zabiegów - mam pozostawić widoczność opaski?

 

11 godzin temu, jalboss napisał:

@Klz U mnie działa bez problemu. Tolek podał dobry sposób. Warunkiem jest aby MiFit również był aktywny tj. trzeba najpierw włączyć trening w MiFit, a potem w Endomondo.

Spojrzyj tu: 

 

tak gwoli ścisłości - co dokładnie zrobić jak już się zainstalije to wszystko? Pytam bo mam to zrobionie - włączam na MIFIT trening [ nie na opasce] - robie go - kończe wyłączam w MIFIT[nie na opasce] i....nic na endo się nie zapisuje.

czy czasem nie jest tak że jak właczam MIFIT to musze poczekac aż się zrobi synchronizacja i potem dopiero włączam treningw MI FIT? i Wtedy będzie zapis w ENDO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SebiSer napisał:

tak gwoli ścisłości - co dokładnie zrobić jak już się zainstalije to wszystko? Pytam bo mam to zrobionie - włączam na MIFIT trening [ nie na opasce] - robie go - kończe wyłączam w MIFIT[nie na opasce] i....nic na endo się nie zapisuje.

czy czasem nie jest tak że jak właczam MIFIT to musze poczekac aż się zrobi synchronizacja i potem dopiero włączam treningw MI FIT? i Wtedy będzie zapis w ENDO?

To nie działa tak jak synchronizacja między kontami. Żeby zmusić opaskę do ciągłego wysyłania informacji o tętnie do Endomondo musi być włączony jakiś trening z poziomu aplikacji MiFit.

Dla przykładu chcąc mieć pomiar pulsu w Endomondo przy jeździe na rowerze robisz tak:

1. uruchamiasz MiFit i odpalasz trening "rower" (czekasz małą chwilę aż opaska zmierzy puls i pokaże go w aplikacji)

2. uruchamiasz Endomondo i odpalasz "rower" (zwróć uwagę czy w endo pokazuje ci się wartość pulsu)

Po skończonym treningu zamykasz trening najpierw w endomondo a potem w mifit.

Trochę kombinowania ale działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jalboss napisał:

To nie działa tak jak synchronizacja między kontami. Żeby zmusić opaskę do ciągłego wysyłania informacji o tętnie do Endomondo musi być włączony jakiś trening z poziomu aplikacji MiFit.

Dla przykładu chcąc mieć pomiar pulsu w Endomondo przy jeździe na rowerze robisz tak:

1. uruchamiasz MiFit i odpalasz trening "rower" (czekasz małą chwilę aż opaska zmierzy puls i pokaże go w aplikacji)

2. uruchamiasz Endomondo i odpalasz "rower" (zwróć uwagę czy w endo pokazuje ci się wartość pulsu)

Po skończonym treningu zamykasz trening najpierw w endomondo a potem w mifit.

Trochę kombinowania ale działa.

 

 

ale TY mówisz o tym żeby tętno z opaski było widoczne w Endomondo - ja tak robić nie potrzebuję tętno mierzone opaską  jest widoczne w Endomondo. Cała reszta która opisałeś jest bez sensu - przeciez z tego opisu wynika że...trzeba po prostu włączyć dwie aplikacje. Tyle to bez łączenia opaski z Endomondo można zrobić.

1 godzinę temu, Klz napisał:

A mi sie wydaje że nie. Endomondo cały czas ma dostęp do pulsu mimo że nie włączyłem treningu ani tu ani tu. Może dziś przetrenuję czy endomondo będzie miało dane bez włączania Mifit

mam włączone MI FIT i endo i widze puls bez konieczności właczania reningów - natomiast pytanie moje dotyczyło sytuacji - aby po włączniu w MI fit treningu[spacer] i po jego zakończeniu w MIFIT - dane [dystans,czas,tempo itp]ze spaceru były w Endo.

Edytowane przez SebiSer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

Próbowałem połączyć MiBand 4  Endomondo (telefon to Huawei Mate 10lite,ale myślę że nie ma to więszego znaczenia). Miałem spore problemy, w końcu trafiłem tutaj. Zrobiłem wszystko tak jak wyżej opisane. Odinstalowałem aktualną wersję Endomondo i ściągnąłem wersję 18.4.4. W Mifit włączyłem widoczność opaski ale w dalszym ciągu nie mogłem wykryć opaski z poziomu Endomondo. Rozwiązaniem okazało się nadanie uprawnień do dostępu czujników na ciele dla aplikacji Endomondo, które domyślnie były wyłączone. To rozwiązało sprawę. Mam nadzieje że ktoś kiedyś jeszcze skorzysta z tej wiedzy. ;) Dla ciekawostki dodam, że Mifit nie ma takich uprawnień, a wszystko tam działa jak należy. 

Edytowane przez Turawus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...