Skocz do zawartości

Mi Band 4 - bateria


DarekJasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna akcja. Kupiłem opaskę jakiś tydzień temu, pomimo intensywnych testów, do dziś dobiło do 15%. I nagle stało się coś dziwnego. Z 15% w ciągu dnia całość spadła do 2%. Podłączyłem pod ładowanie, dobiłem do 100%, za godzinę używania znów 95%.

To szybkie rozładowywanie powiązałem z instalacją i sparowaniem z aplikacją notify, którą zainstalowałem wczoraj.

Usunąłem notify, bo bawiłem się ustawieniami, ale stwierdziłem że jestem prosty użytkownik, potrzebuję podstawowych podstaw. Mimo wszystko usunięcie, sprawowanie z mi fit nic nie pomaga. Godzina po północy, nie mam żadnego treningu, wyłączone powiadomienia, wyłączony ekran, a teraz już cholera 94%

Co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Wszystko z baterią było ok. dopóki nie zainstalowałem aplikacji Notify Fitness. Zacząłem w niej ustawiać tarcze nowe i bateria w godzinę zjeżdżała o 10%. Miałem wtedy zainstalowaną jeszcze aplikację Mi Band Tools. Po odinstalowaniu aplikacji i ponownym zainstalowaniu Notify Fitness teraz wszystko wróciło do normy. Musiał być jakiś konflikt między aplikacjami.
Używam teraz Notify Fitness tylko do zmiany tarcz, a resztę powiadomień i inne funkcje mam poustawiane w Mi Fit i wszystko hula.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Po 11 dniach miałem jeszcze jakoś 51%(miFit+n&f). Dziś coś się porobiło i spadło do 23, i mam wrażenie że nadal spada dość gwałtownie. Nie zmieniłem żadnych ustawień, jakoś wyjątkowo dużo powiadomień/używania nie było, żadnej aktualizacji, nic. A baterii nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj opaska od 50% bardzo szybko się rozładowała. Przywróciłem ją do ustawień fabrycznych. Usunąłem Notify Fitness i ponownie ją sparowałem z Mi Fit. Po ok. 6 godzinach poziom baterii od 100% spadł do 85%. Wieczorem podładowałem ją jeszcze raz do 100% i przez noc do teraz, czyli ok 14 godzin mam wciąż 100%. Nie wiem o co biega z tą baterią w opasce, ale coś musi być skopane w firmware, albo w aplikacji Mi Fit, że mam cały czas takie same ustawienia opaski,a bateria tak fiksuje.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz też zleciało 30% od razu praktycznie... Moje drugie ładowanie od czasu otrzymania opaski (jakieś 2 tygodnie).

Edit.

Jest aktualnie 20%, więc zleciało 80% praktycznie przez jeden dzień...

Edit.

Po nocy opaska całkowicie rozładowana... Można by powiedzieć, że podziałała tylko 24h. W porównaniu do wcześniejszych dwóch tygodni bez ładowania (i takiego samego użytkowania) to widać, że coś jest nie tak.

Zauważyłem też, że opaska cały czas mierzy tętno, nawet jak jest zdjęta.

Spoiler

4087de41c973f9657c6544a3a5473534.jpg

Wydaje mi się, że to jest jedna z głównych przyczyn (w ustawieniach mam tylko asystenta snu). Mi Band 3 gdy opaska była zdjęta nie mierzył niepotrzebnie tętna.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipa straszna. Wczoraj po sześciu dniach od ostatniego ładowania było 56 procent baterii, a przez noc spadło napięcie do ok 20 procent. Wyłączyłem w pracy Bluetooth, żeby nie rozładowały powiadomienia opaski i mimo to ok. 14.00 bateria całkiem się wyczerpała. Albo mam wadliwy egzemplarz, albo coś wybudza ciągle opaskę, ale to dziwne, że dopiero od ok.50% tak się dzieje.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem po pierwszym ładowaniu taką sytuację, że w ciągu niecałej doby bateria spadła mi o 35%, z 86% do 51%. Nie wiem czy miało to związek, ale stało się tak po wrzuceniu przez NF niestandardowej tarczy. Wróciłem do standardowej, i rozładowywała się już raczej normalnie.

Po drugim ładowaniu jest już za***iście. Tarcza niestandardowa, ale wrzucona przez inną aplikację. Wrzucam screeny zrobione przed chwilą.1739024728_Screenshot_2019-07-27-13-43-18-793_com_mc.miband11.thumb.png.d903640036c39911fa775be2bf594035.png1505953406_Screenshot_2019-07-27-13-43-52-931_com_mc.miband11.thumb.png.94d0cccd1d99120d6131420130145354.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację. Przedwczoraj przed spaniem zacząłem bawić się tarczami. Zainstalowałem kilka przez F&N  (głównie chodziło mi o jedną, ale była w kilku językach), miałem 34%. Rano, gdy się obudziłem to się mocno zdziwiłem bo było tylko 13%. Przeinstalowałem obie appki i restartowałem banda (nie zerowałem go) i później do końca dnia miałem te 13%. Ale nadal mam tą tarczę którą wtedy wieczorem ustawiłem.

Jakby ktoś pytał to chodziło o tą tarczę:
https://amazfitwatchfaces.com/mi-band-4/view/377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem tego dokonałem, ale po przeinstalowanie systemu w telefonie i wyczyszczeniu całej pamięci, oraz wgraniu na nowo systemu ponownie sparowałem opaskę z telefonem i stał się "cud". Bateria bardzo dobrze trzyma napięcie. Teraz schodzi mi góra 4 do 6 % na dobę. bf63467a917a600ccf1ca6a47766a657.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało być coś skopane w firmware opaski lub aplikacji Mi Fit. Miałem zresztą podobnie z Mi Band 3. Widocznie lepiej się nie napalać po premierze i kupować opaskę od razu, tylko zaczekać cierpliwie. Fajnie też, że udostępnili nasz język wszystkim użytkownikom

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pokazywanie "w połowie" mija się z celem. Może być tak jak u mnie że trzyma, a ostatnie 20-30 zleci w 2 dni. Albo szybko spadnie do 80(np) i potem trzyma długo.

Ja mam 4 ładowania za sobą pełne, i za każdym razem procenty inaczej ubywaja.  Opaska wytrzymała 19, 14, 24, 18 dni. W tym czasie używana tak samo, z tą sama tarcza i raczej zdecydowanie w podobny sposób. W jednym z tematów napisałem "Poprzednie ładowanie po 5 dniach miałem 98, obecnie po 5 mam 87.". Może to moja tak wariuje ze wskazaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawień.

U mnie po 12 dniach zostało jeszcze 15%. Podświetlenie na maks w dzień, w nocy automatycznie zmienia się na minimum. Odczyt tętna co 30 minut plus automatyczne wykrywanie aktywności. Do tego własne profile wibracji dla połączeń, smsów i budzika, które wcale nie są oszczędne. Wibracje dla reszty powiadomień mam ustawione na dość krótkie.

Zatem jakby wyłączyć automatyczne wykrywanie aktywności, ustawić wszędzie domyślny profil wibracji lub zmienić je na bardzo krótkie, wydłużyć okres odczytu tętna i zmniejszyć podświetlenie to myślę że do 20 dni da radę dociągnąć, albo i dłużej ;)

 

A no i ze sterowania muzyką często korzystam.

 

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Mi Band 4 - bateria
  • Zenderable przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Witam zakupiłem w piątek mi banda 4 lecz się rozczarowałem ponieważ bateria trzyma niecała dobę przy 2 ładowaniach. Używam aplikacji N&F pro oraz mi fit próbowałem przywracać ustawienia fabryczne oraz reinstalować aplikacje nic nie działa. Używam też mi banda 3 i on działa bez żadnego problemu na jednym ładowaniu tydzień. Jutro spróbuję użyć cały dzień na samej aplikacji mi fit jednakże mam tam problem ponieważ jak dostaje kilka powiadomień na raz pokazuje się na opasce tylko to pierwsze. Czy jest sens jakos próbować bawić się oprogramowaniem czy po prostu zwrócić opaskę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy  nadal macie problem z baterią? Mam opaskę od 3 dni, w tym czasie była ładowana już 4 razy! Do tego za każdym razem ładuje się do 99% procent. Próbowałam wrócić do ustawień fabrycznych, resetowałam ją, reinstalowałam aplikację i nadal nic. Bateria szaleje.

Jakiś pomysł, co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...