adamgd

Wyświetlacz w ciemnym otoczeniu.

Recommended Posts

Witam. 

Wada czy cecha? Wyświetlacz w ciemnym otoczeniu więc zjeżdża do poziomu podświetlenia minimalnego bądź blisko minimalnego. Wyświetlany szary lub blisko czerni. Widoczne nierównomiernie "podświetlenie". Czy to się pisze na gwarancję? Na pewno telefon nigdzie nie był uderzony lub poddany jakkolwiek sile.

Pozdrawiam.

IMG_20190714_221028_656.jpg

Edited by adamgd

U mnie podobnie, bardzo slaba jednolitość oleda. Moim zdaniem nie ma szans na gwarancję, ale wieczorem irytuje bardzo.f261cbdeac50bb4f73bc3735e630508a.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie, jest to niezależne od softu. Taka specyfika ekranów OLED, ale faktycznie, w samsungach problem jest dużo mniejszy.

Ja mam jeszcze takie czarne 2 małe plamki xd na początku się wkurzyłem, ale potem sobie przypomniałem, że na każdym urządzeniu z amoledem tak miałem, a epogeum tego mam na vicie xd

Edited by stereo0

W sumie nie ma co narzekać, za te pieniądze? Jak miałem stara Motorolę razr to tam ciemny ekran był zielonkawy z ciemnymi plamami jakby coś było wylane. 

Dziwi mnie podejście, ze 2 tysiące to mało za telefon :) ale fakt tv OLED za 10k też mają takie problemy, p20 pro też miał to samo, więc można po prostu szukać dobrej sztuki lub się z tym pogodzić.

Zależy dla kogo to mało, dla mnie np. dużo, no ale już przed zakupem czytałem recenzje i wiedziałem że wyświetlacz jest gorszy niż np. w topowych Samsungach. 

Wy to macie np. na ciemnej tapecie? Bo kurde na Mi 8 nigdy nie rzuciło mi się w oczy kiepskie podświetlenie. 

Mamy to w trybie ciemnym np w tapatalku, przy szarym tle i niskiej jasności.

W mi 9 z tego co doszukałem tylko samsung jest dostawcą, ale nie ma się co oszukiwać nie są to panele topowej jakości jak w S10.

W załączniki tła do testowania, miałem kiedyś podobny problem z podświetleniem w mate 10 pro .

gray-3d-cubes-1920x1080-c3-0e0e0e-0e0e0e-0e0e0e-l-126-a-330-f-11.jpg

FB_IMG_1542812696416.jpg

Edited by Szajbus_89

Ktoś próbował z tym na gwarancję iść? Ciężko trafić sprawny/znośny egzemplarz? Bo jeśli mam trafić gorszy/trochę lepszy to przeżyję.

Raczej nic się nie ugra. Powiedzą że to cecha wyświetlacza.

U mnie co prawda są jakieś prześwity jakby "belek", ale widzę to tylko w tapatalku, na co dzień nie do wychwycenia. 

U mnie również równomierne podświetlenie. Tak na marginesie to chyba coś jest nie tak z tymi tłami do porównania, jak by kompresja forumowa zrobiła swoje. Lepiej odpalić pusty wpis w TT albo wygooglać samemu.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk