AleX427

Nie można połączyć Redmi 4A z komputerem przez USB.

Recommended Posts

Witam!

Jak wyżej napisane w temacie mam problem z połączeniem Redmi 4A z komputerem poprzez USB. Po podłączeniu komputer nie wykrywa telefonu i włącza się tylko ładowanie. Na drugim komputerze bez problemu wykrywa. Komputer na którym nie działa Redmi 4A widzi natomiast Redmi Note 5. Pytanie w czym jest problem? Z góry mówię, że debugowanie USB jest włączone.

Z góry dziękuję za wszelki wkład w wyjaśnienie problemu.

Spróbuj może włączyć w domyślnej konfiguracji USB w opcjach programisty opcję MIDI. Może po tym zaskoczy...

Witam

Mam podobny problem, komputer nie wykrywa telefonu, po podłączeniu do USB telefon tylko się ładuje nic więcej. Włączone opcje programistyczne, debugowanie USB w zakładce "Wybierz konfigurację USB" mam wybrane MTP,  ale cokolwiek bym nie wybrał MIDI etc. i tak jest MTP. Innymi słowy, zero komunikacji z PC.

• Linux,
  • MIUI 10 Global Stable

Pomocy.

Edited by majoballs

Guest

Podstawowe pytania:

Usterka teraz się objawiła?

Sprawdzałeś na innym kablu usb?

2 godziny temu, irek6311 napisał:

Sprawdzałeś na innym kablu usb?

Tak, i to nie jest problem kabla, ale wygląda na to, że komputera. Szukając drugiego kabla USB, znalazłem stary telefon (Samsung), i niestety  ta sama sytuacja. Także dzięki za podpowiedź, nie jest to problem z MIUI. Przynajmniej tyle się dowiedziałem.

Dzięki za pomoc.

No jednak coś z telefonem. Przeinstalowałem system, zainstalowałem inny i jeszcze jeden inny (różne dystrybucje Linuksa), jeden grzyb. Podłączam telefon do PC i nic, tylko ładuje.

[email protected]:~$ lsusb
Bus 002 Device 004: ID 0461:4e22 Primax Electronics, Ltd 
Bus 002 Device 003: ID 413c:2107 Dell Computer Corp. 
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

W opcjach programistycznych w zakładce Wybierz konfigurację USB mogę wybierać co chcę: Ładowanie, MTP, PTP, etc. nic to nie pomaga i tak zostaje MTP a łączności z komputerem brak.

Dodam, że MIUI wgrałem niedawno, kilka dni temu, więc system świeży.

MIUI Global 10.2.3 | Stabilna 10.2.3.0(NCCMIXM).

Wgrałbym jakiś inny soft, ale w tym momencie telefon nie jest widoczny nawet w trybie fastboot.

EDIT

OK, znalazłem trzeci kabel USB i załapał. Podsumowując nie PC, nie telefon, nie system, tyko kabel. Dzięki irek6311

Edited by majoballs
znalazłem rozwiązanie