Skocz do zawartości

Amazfit Stratos - problemy


mlodzian

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem Stratosa z polskiej dystrybucji firmware zaktualizowany, zegarek sparowany, aplikacja do zegarka dodana do wyjątków z kompletem uprawnień, telefon Galaxy S9+.

No i po kilku dniach dochodzę do wniosku, że chyba jedyną dobrze działającą rzeczą w tym telefonie jest GPS. Zegarek w najbliższym czasie wraca do sklepu, ale  chcę zweryfikować które problemy wynikają z prawdopodobnie (mam taką nadzieję) wadliwego egzemplarza, a które są charakterystyczne dla tego modelu (zwyczajnie nie wiem czy brać drugi).

1. Podczas normalnego działania, zegarek  dosyć często sygnalizuje utratę połączenia (bip ma podobnie, choć nie tak często)

2. Sterowanie muzyką jest praktycznie bezużyteczne - działa, jeśli w ogóle, to z opóźnieniem , a regulacja głośności nie działa wcale, mam nawet wrażenie jakby fragmenty ekranu były pozbawione dotyku.

3. Zegarek liczy kroki w spoczynku

4. Pulsometr podczas treningu po kilku minutach poprawnych wskazań nagle zaczyna się poważnie mylić (np. 90 bpm zamiast 140 - testowane na orbitreku), przy czym pod koniec treningu wraca do właściwych wskazań.

5. Treningi potrafią się same zakończyć,

6. Ekran jest znacznie mniej czytelny niż w bipie (chodzi głównie o powiadomienia jasne na ciemnym tle, które są moim zdaniem bardzo mało kontrastowe, bip mimo mniejszego ekranu wyświetla to lepiej)

7. Interfejs potrafi przyciąć bardziej niż bip

8. Na ekranie widać pod mocne światło strukturę jakby stref dotyku

9. Zegarek parę razy rozłączył się bardzo skutecznie z telefonem zjadając np. w ciągu nocy 30% baterii... pomaga jedynie restart zegarka.

10. podłączony do komputera ma tendencję do utraty połączenia przez USB (ale to chyba specyfika kiepskiego patentu ładowarki)

I ostatnia sprawa chciałem wymienić bip-a na Stratosa z powodu, większego ekranu, sterowania muzyką (dla mnie ważne, a nie działa dobrze), lepszego (szybszego) GPS i funkcji pływackich, których już nawet nie przetestuje - jak to się sprawuje w praktyce? Czy z takiego powodu warto brać kolejny egzemplarz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam ten zegarek blisko rok i z zte axon 7 łączy się bez problemów i nie zrywa połączenia. Sterownie muzyka jest rzeczywiście tragiczne, też go kupiłem głównie dla tej funkcji i działa to średnio, przycina strasznie ale przewijanie piosenek jak i głośność działa po kilku tapnięciach. Pulsometr działa całkiem ok, testowałem na bieżni, liczenie kroków w miarę ok (ma pewne tendencje do naliczania większego niż rzeczywiste, aczkolwiek w spoczynku mi nie nalicza). Z kompem rzeczywiście zrywa połączenie, ale to wina badziewnej podstawki ładującej. Pływanie akurat dzisiaj testowałem i policzył mi poprawnie długości basenu, więc tu powinno być ok. Tak samo ładnie łączy się ze słuchawkami BT, przesyłanie muzyki bez problemu i wtedy jakby lepiej sterownanie muzyką lepiej chodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie po otrzymaniu kolejnego egzemplarza i zainstalowaniu nowej wersji  Amazfita (może komuś  się przyda):

ad 1.  Dalej jest słabo, na pewno w zegarku nie można mieć włączonej sygnalizacji zgubienia telefonu, bo powiadomienia przychodzą co chwilę... używałem opaski gear fit 2 samsunga i tam działało to jak należy.

ad 2. Może przypadek, ale teraz działa nieco lepiej, ale do ideału bardzo daleko - powtórzę się w starym już Samsungu działa to bardzo dobrze, także podczas treningu, nawet Mi Band 4 robi to znacznie lepiej. Opcja jest nieaktywna podczas treningu.

ad 3. Nie wiem czy jest lepiej, ale ta przypadłość dotyka większość zegarków/opasek w mniejszym lub większym stopniu... ale Stratos był pierwszym w którym problem wydał mi się znaczący.

ad 4. Nie sprawdziłem, ale błędne pomiary mogły być spowodowane przez sporą ilość potu na nadgarstku.

ad 5. Nie testowałem dostatecznie długo

ad 6. Można się przyzwyczaić, ale mogło być lepiej... generalnie wydaje mi się, że na Mi Band 4 łatwiej mi się czyta mimo mniejszych literek... ale i tak preferuje ekran Stratosa, czy Bip-a

ad 7. Teraz tego nie zauważyłem, wszystko działało płynnie (no może poza sterowaniem muzyką)

ad 8. Nie zauważyłem, ale może było inne oświetlenie

ad 9. Tu niestety klapa, co zdyskwalifikowało ten zegarek, po niecałym dniu używania problem wystąpił ponownie.... zegarek niby normalnie działa, ale oczywiście nie otrzymuje powiadomień, na telefonie mam info "rozłączony" i nie da się z poziomu telefonu go połączyć. Jedynie restart zegarka rozwiązuje problem - co trwa strasznie długo! W rezultacie na zegarku zwyczajnie NIE MOŻNA POLEGAĆ!

ad 10. Tym razem nawet go nie podłączałem, ale faktycznie ładowarka jest beznadziejna.

 

Podsumowując - zegarek wraca do sklepu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkał się ktoś z problemem wyświetlania kontaktów?

Mam telefon połączony, pokazuje mi przychodzące połączenie, ale zegarek wyświetla "Nieznany", nawet nie pokazuje numeru tylko napis "Nieznany". Wiadomości z kilku aplikacji jak whatsapp messenger i smsy pokazuje poprawnie. Co lepsze, po zakończeniu rozmowy, pokazuje mi od kogo było nieodebrane połączenie.

Miał ktoś już tak i udało mu się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mlodzian napisał:

Kontakty wyświetla poprawnie, możliwe, że aplikacja Amazfit nie ma dodanych odpowiednich uprawnień (do wyświetlania kontaktów)

Aplikacja ma uprawnienia. Doszedłem o co chodzi, albo przynajmniej rozwiązałem problem. Aplikacja Amazfit ściągnięta z polskiego sklepu play, nie ma pakietów językowych angielskich. Stratos 2 ma natomiast global version, czyli angielski i rom z językiem polskim jako update. Wystarczyło dodać i zmienić język w telefonie na U.S., aplikacja pobrała pliki angielskie i po zmianie języka znowu na polski, działa poprawnie.

Strasznie to dziwne, ale działa już mi normalnie wszystko :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja u siebie natomiast zauważyłem niedawno inny problem (którego wcześniej, podczas ponad miesiąca użytkowania nie zauważyłem) - na najnowszej wersji aplikacji i z telefonem OnePlus 3 czasami (bo nie zdarza się to każdego dnia) w aplikacji widnieją inne dane na temat snu niż na zegarku. Nie są to kompletnie inne dane, zazwyczaj zgadzają się godziny wstania oraz momenty głębokiego snu (przynajmniej niektóre), ale czas zaśnięcia jest kompletnie różny i w aplikacji zawsze "ucięty" (tak jakbym wg aplikacji zasnął godzinę lub dwie później). Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

Kilka dni temu kupiłem Stratosa z polskiej dystrybucji firmware zaktualizowany, zegarek sparowany, aplikacja do zegarka dodana do wyjątków z kompletem uprawnień, telefon Galaxy S9+.

Zacznę od tego, że odpowiadam na własnego posta, tylko tapatalk zalogował mnie do innego konta niż to które miałem na komputerze, teraz staram się jakoś trzymać tego jednego (choć ostatnio znowu nie gdzieś przelogowało), ale do rzeczy: Przyszedł do mnie Amazfit GTR i mogę zrobić pierwsze porównania do Stratosa - generalnie interfejs jest podobny, GTR ma jednak amoleda, który jest bardzo czytelny (wygląda to lepiej niż w Stratosie, ale niestety nie ma AOD , coś za coś - ekran Stratosa najlepiej wygląda w pełnym słońcu). Postaram się odnieść do błędów (być może występujących w konkretnej wersji firmware). 

Poza ekranem zegarki różnią się systemem, Stratos ma modyfikowanego Androida, GTR system dedykowany, podobny do tego w bip, ogólnie mamy mniejsze możliwości personalizacji (w Stratosie i tak oficjalnie niedostępne) i przede wszystkim mniejsze zużycie zasobów/baterii, no i czas uruchomienia/restartu jest zdecydowanie na korzyść GTRa

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

1. Podczas normalnego działania, zegarek  dosyć często sygnalizuje utratę połączenia (bip ma podobnie, choć nie tak często)

Używam już dobrych kilka godzin... problem nie wystąpił ani razu, połączenie jest stabilne

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

2. Sterowanie muzyką jest praktycznie bezużyteczne - działa, jeśli w ogóle, to z opóźnieniem , a regulacja głośności nie działa wcale, mam nawet wrażenie jakby fragmenty ekranu były pozbawione dotyku.

W GTR sterowanie muzyką działa bardzo dobrze, niestety dalej nie jest dostępne podczas treningu! Dla porządku dodam, że nie można do niego wgrać muzyki, czyli musimy mieć ze sobą telefon!

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

3. Zegarek liczy kroki w spoczynku

Na razie nie zauważyłem, ale pewnie też coś będzie liczył

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

4. Pulsometr podczas treningu po kilku minutach poprawnych wskazań nagle zaczyna się poważnie mylić (np. 90 bpm zamiast 140 - testowane na orbitreku), przy czym pod koniec treningu wraca do właściwych wskazań.

Na razie wszystkie wskazania były prawdopodobne, czekam na test na orbitreku

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

5. Treningi potrafią się same zakończyć,

Możliwe, na razie byłem tylko na spacerze 6 km, było dobrze.

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

6. Ekran jest znacznie mniej czytelny niż w bipie (chodzi głównie o powiadomienia jasne na ciemnym tle, które są moim zdaniem bardzo mało kontrastowe, bip mimo mniejszego ekranu wyświetla to lepiej)

Ekran czytelny w każdych warunkach, dobrze reaguje na ruch ręką, czasem jest niewielkie opóźnienie reakcji na zmianę oświetlenia. Powiadomienia są dużo bardziej czytelne w sumie nie wiem czemu, w Stratosie bardzo dobrze jest tylko przy doskonałym oświetleniu, a dodatkowe podświetlenie w gorszych warunkach nie zawsze jest wystarczające - przynajmniej dla mnie, możliwe, że czcionka jest większa.

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

7. Interfejs potrafi przyciąć bardziej niż bip

Nie zauważyłem

 

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

8. Na ekranie widać pod mocne światło strukturę jakby stref dotyku

Też coś tam widać (jak nie świeci), ale jakby siatka była znacznie gęstsza - możliwe, że mam zwidy

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

9. Zegarek parę razy rozłączył się bardzo skutecznie z telefonem zjadając np. w ciągu nocy 30% baterii... pomaga jedynie restart zegarka.

Na razie bez problemów, ale zobaczymy za jakiś czas.

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

10. podłączony do komputera ma tendencję do utraty połączenia przez USB (ale to chyba specyfika kiepskiego patentu ładowarki)

Nie dotyczy... chyba nawet nie ma takiej opcji

Dnia 12.07.2019 o 10:41, mlodzian napisał:

I ostatnia sprawa chciałem wymienić bip-a na Stratosa z powodu, większego ekranu, sterowania muzyką (dla mnie ważne, a nie działa dobrze), lepszego (szybszego) GPS i funkcji pływackich, których już nawet nie przetestuje - jak to się sprawuje w praktyce? Czy z takiego powodu warto brać kolejny egzemplarz? 

 

MIałem dwa Stratosy, oba miały jakieś problemy, GTR działa dobrze, mam wrażenie, że GPS łapie nieco dłużej fixa, ale potem działa bardzo dobrze (no ale w obu bipach jakich używałem GPS też działał  całkiem dobrze, choć inni raportowali problemy. 

Porównując dalej GTR jest cieńszy i chyba lżejszy (ja mam stalowy więc moja wersja jest przynajmniej tak samo ciężka jak Stratos). Pasek Stratosa chyba mi bardziej pasował - GTR ma udawany pasek skórzany (od dołu niezły silikon, na wierzchu skóra/lub skóra ekologiczna). Ale zmiana paska to nie problem.

Generalnie wydaje się, że GTR będzie lepszym zegarkiem dłużej działającym na baterii (na razie używam ok 10 godzin, ponad godzina GPS, sporo włączony ekran, zabawa tarczami i mam 99% baterii, wiem, że może spadać nieliniowo... ale w Stratosie używając podobnie miałem jakieś 60%, albo nawet mniej).

W innym wątku jest dyskusja dotycąda GTR-a ale jako, że zacząłem pisać o problemach Stratosa, który na papierze wydawał się mi niemal idealny, to zmieniając na innny porównywalny produkt odniosę się do problemów opisanych wcześniej.

Mam nadzieję, że testy pływackie będą już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 19.07.2019 o 10:30, Gomez630 napisał:

Aplikacja ma uprawnienia. Doszedłem o co chodzi, albo przynajmniej rozwiązałem problem. Aplikacja Amazfit ściągnięta z polskiego sklepu play, nie ma pakietów językowych angielskich. Stratos 2 ma natomiast global version, czyli angielski i rom z językiem polskim jako update. Wystarczyło dodać i zmienić język w telefonie na U.S., aplikacja pobrała pliki angielskie i po zmianie języka znowu na polski, działa poprawnie.

Strasznie to dziwne, ale działa już mi normalnie wszystko :)

Od wczoraj mam zegarek niestety ten sam problem pokazuje komunikat o połączeniu z nieznany po czym informacja o nieodebranym połączeniu juz normalnie z nazwa jak w telefonie. Dodałem język English us w telefonie nic nie pomoglo zmieniłem znowu na polski dalej nic. Po zmianie na us trzeba od nowa robić cały proces synchronizacji zegarka z telefonem ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 19.07.2019 o 10:30, Gomez630 napisał:

Aplikacja ma uprawnienia. Doszedłem o co chodzi, albo przynajmniej rozwiązałem problem. Aplikacja Amazfit ściągnięta z polskiego sklepu play, nie ma pakietów językowych angielskich. Stratos 2 ma natomiast global version, czyli angielski i rom z językiem polskim jako update. Wystarczyło dodać i zmienić język w telefonie na U.S., aplikacja pobrała pliki angielskie i po zmianie języka znowu na polski, działa poprawnie.

Strasznie to dziwne, ale działa już mi normalnie wszystko :)

 

założyłem konto tylko zeby podziękowac, a więc dzięki ! Twój sposób działa -> może ktoś jeszcze kiedyś z tego skorzysta więc opisze mój problem ->  u mnie podczas połączeń przychodzących wyskakiwały krzaczki na zegarku (Stratos 3), a po zakończonej rozmowie ponownie wyskakiwało jakby ktoś dzwonił z tymi samymi krzaczkami. Pomogło dodanie języka English w ustawieniach telefonu (najpierw ustawiłem go jako główny, a potem zmieniłem kolejność z polskim - w obu przypadkach zegarek działał już poprawnie, pokazując dokładnie kto dzwoni, a po zakończonej rozmowie nie było ponownego powiadomienia o połączeniu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...