kael

MI4c - bez możliwości zmiany softu/wyczyszczenia danych

Recommended Posts

Pacjent Mi4c, zainstalowany MIUI 7.5.4.0 MIUI7 Polska. 

Probowałem:
- zainstalować aktualizację z poziomu telefonu (z netu/zip) - bez efektów, telefon się restartuje i tyle
- wyczyścić do ustawień fabrycznych - bez efektów, telefon się restartuje i tyle.
- zainstalować TWRP po wcześniejszym odblokowaniu telefonu - bez efektów (niby nie jest locked, niby recovery instaluje się po fastboocie, ale nie reaguje na volup+power)

Chciałem spróbować wgrać ten soft XiaoMiFlashem: [ROM] MIUI 9 Multilanguage Stable ROM 9.5.2.0.NXKCNFA Fastboot/MiFlash - ale nigdzie nie mogę go znaleźć.

Czy ktoś, o dobrym sercu, podesłałby linka/wystawił plik - albo podzielił się pomysłem, jak zaatakować z innej strony?

Jak masz androida 7 i odblokowany bootloader to recovery w fastboot, na przykład to  https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073,  po instalacji w terminalu komenda fastboot boot nazwarecovery.img telefon powinien się uruchomić w recovery, wipe wszystkich partycji oprócz internal storage i instalacja romu.

14 hours ago, Orjon said:

A jakie TWRP instalujesz?

Cześć!
Próbowałem: twrp-3.1.1-1-libra

4 hours ago, Vlad said:

Jak masz androida 7 i odblokowany bootloader to recovery w fastboot, na przykład to  https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073,  po instalacji w terminalu komenda fastboot boot nazwarecovery.img telefon powinien się uruchomić w recovery, wipe wszystkich partycji oprócz internal storage i instalacja romu.

Niestety android lollipop (5) :(

Teoretycznie instalacja ostatniego miui polska na androidzie 5 wersja 6.12.22 potem instalacja pierwszej wersji na 7 czyli 7.2.9, jest wątek o tym dokładnie pod tym. Ale to blokuje bootloader. A odblkować go metodą oficjalną podobno od jakiegoś czasu się nie da. Pozostaje poradnik w dziale tutoriale: MI4C instalacja xiaomi.eu na zablokowany bootloader.

Pozostaje poradnik w dziale tutoriale: MI4C instalacja xiaomi.eu na zablokowany bootloader.

Śliczne dzięki. Metoda okazała się skuteczna, nowa użytkowniczka jest zachwycona! :-)