Jump to content

Zmiana domyślnego kodeku audio bluetooth z LDAC na Aptx HD


Recommended Posts

W związku z tym, że telefon nie posiada złącza jack 3,5 mm, zakupiłem FiiO BTR3, czyli bezprzewodowy przetwornik ze wzmacniaczem (DAC+AMP).  Zgodnie ze specyfikacją obsługuje kilka kodeków audio. Telefon również obsługuje kilka standardów - domyślnie jest LDAC lub aptx w zależności czy źródłem muzyki jest apka Fiio Music czy Spotify. Zacząłem bawić się kodekami w Opcjach Programistycznych i po wielu kombinacjach chciałbym, aby domyślnie muzyka "chodziła" na Aptx HD. Nigdzie nie widzę możliwości zapisania tych ustawień. Po każdorazowym przerwaniu i rozpoczęciu słuchania muzyki uruchamia się ponownie kodek LDAC (nie wyłączam Opcji Programistycznych). Wg moich "wrażeń słuchowych" jakość muzyki w LDAC jest zdecydowanie gorsza niż Aptx HD, dźwięk jest spłaszczony, a zabawa Equalizerami nic specjalnego nie daje.

Czy jest możliwość ustawienia na "sztywno" kodeka Aptx HD jako domyślnego? Może jakaś apka?

Screenshot_2019-07-11-11-31-26-177_com.android.settings.png

Screenshot_2019-07-11-11-29-57-637_com.android.settings.png

Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem co umożliwia PowerAMP, niestety zmiany kodeku nie widzę (Ustawienia - Dźwięk - Wyjście - Wyjście wysokiej rozdzielczości - Bluetooth. W ustawieniach można zmienić tylko Częstotliwość próbkowania na 96kHz. Kodek SBC

Screenshot_2019-07-11-12-59-32-568_com.maxmpz.audioplayer.png

Edited by pavco1
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Podepne się żeby nie zakładać nowego tematu.

Mam redmi note 4, i łącze się z Shanling m2x przez bluetooth i kodek jaki mam to tylko sbc, da radę jakoś wymusić chociaż aptx? Zmiana kodeka na odtwarzaczu nie wymusza bo tel chyba nie ma nic w typie aptx nie mówiąc o ldac.

Mam też słuchawki Shanling MW100 i mają one aptx ale nie wiem czy łączą się po nim.Wgrywalem apke checker aptx, checker ldac lecz nie wykryla tych kodeków, w aida 64 też jakoś nie widzę kodeka.

Tel na stocku 7.0 miui 10

 

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...