Skocz do zawartości

Redmi Note 5 Pro - Nie działa LTE Orange


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno przeszedłem z Play do Orange na kartę i internet działa tylko w trybie 4G (ikona LTE nie włącza się w jakimkolwiek odwiedzanym przeze mnie miejscu w Polsce). Jednak gdy do Xiaomi włożę kartę z innej sieci to LTE normalnie działa, podobnie gdy włożę moją kartę z Orange do innego urządzenia to LTE także działa.  

Próbowałem resetowania ustawień sieci oraz ustawień ręcznych APN. Prędkość internetu na samym 4G jest znacznie niższa niż LTE tej karcie na innym urządzeniu. 

Czy orientuje się ktoś jaka może być przyczyna problemu? Chciałbym uniknąć przywracania ustawień fabrycznych bo do wielu aplikacji nie mogę utworzyć kopii zapasowej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Miui Global 10.3.1 i nie ma takiej opcji. Poza tym, jak pisałem wyżej, po włożeniu do tego urządzenia innej karty LTE działa normalnie, bez zmiany jakichkolwiek ustawień, a sam internet wg SpeedTestu działa dużo szybciej. 

Dziękuję za sugestie, ale czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz tylko do jakiego urządzenia wkładasz, bo może ono obsługiwać np. agregację pasm albo twój rn5 jest z chin i nie ma B20 i dlatego jest szybciej. Druga sprawa, to czy wyświetla się 4G czy LTE to nie ma największego znaczenia, w MIUI to tylko kwestia wizualna. Na globalu jest to zależne od regionu tj. Polska powinna mieć wyświetlane LTE, a np. Szwajcaria (dla motywów) 4G, nie masz takiej opcji do zmiany, bo kolega pisał o romie miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE to nie tylko B20, ale jest to pasmo które może pomagać z prędkościami np. na wsiach. Nie wiem jak w Playu, ale chyba oni mają nadajniki z B20 tylko pytanie gdzie kupiłeś telefon, bo globalna wersja obsługuje normalnie B20? To co na screenie pokazałeś to jest po prostu wersja przeznaczona na Chiny.

Edit. Twój lenovo k6 też nie obsługuje b20 z tego co widzę, więc to nie o to chodzi raczej. Mówisz że jest duża róznica w prędkości, ale może więcej konkretów?

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2019 o 16:58, densa napisał:

LTE to nie tylko B20, ale jest to pasmo które może pomagać z prędkościami np. na wsiach. Nie wiem jak w Playu, ale chyba oni mają nadajniki z B20 tylko pytanie gdzie kupiłeś telefon, bo globalna wersja obsługuje normalnie B20? To co na screenie pokazałeś to jest po prostu wersja przeznaczona na Chiny.

Edit. Twój lenovo k6 też nie obsługuje b20 z tego co widzę, więc to nie o to chodzi raczej. Mówisz że jest duża róznica w prędkości, ale może więcej konkretów?

Pobieranie na RN5 to ok 10Mb/s, Lenovo ok 17Mb/s.

Wysyłanie na RN5 to ok 3Mb/s, Lenovo ok 7Mb/s.

Mam napisane, że MIUI wersja global. 

Screenshot_2019-07-15-23-02-41-244_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystianbienkowski

Ok, masz globala zainstalowanego, więc pewnie i samo urządzenie wersja globalna. Ja tak myślę że tą prędkością raczej nic nie zrobisz, może to zależeć nawet odnadajnika z którym się łączysz lub czasu w którym tesujesz. Zapewniam Cię że to nie jest wina samego napisu, na twoim sofcie wystarczy zmienić region na Polska i powinno pokazywać LTE, no chyba że coś się ostatnio zmieniło po aktualizacjach (używam miuipolska, więc nie wiem).

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że coś zepsuli w aktualizacjach albo to celowe działanie że pokazuje 4G na Polsce, bo jeszcze na Oreo było LTE.

A jakie to ma znaczenie. LTE = 4G, to tylko napis, na telefonach Xiaomi od zawsze był 4G, zmieniono to w tamtym roku, głównie na Globalu. Czasem podczas aktualizacji coś się przestawi. Nie ma to jednak żadnego wpływu na pasma czy tam jak kto zwie bandy, nie ma wpływu na to czy internet masz czy nie, nie ma wpływu na prędkość.Jak telefon obsługuje B20 i jestes w zasięgu takiego nadajnika to czy masz napis LTE, 4G , czy oba znikają(napisy) jak masz włączone WIFI to korzystasz z nadajnika B20.

Tak samo analogicznie LTE+ = 4G+.

Jeśli telefon nie obsługuje B20 to że masz cudowny napis LTE nie sprawi, że nagle telefon będzie działał na B20.

Różnica? No jest, kosmetyczna tylko i wyłącznie w napisie. Wszystko zależy od ustawień sieci operatora i opisu w systemie i nic więcej.

Naprawdę wam zależy aby napis był LTE zamiast 4G? Bo tylko różnica w napisie. Ja tam np wolę napis 4G bo mniej zajmuje i tyle. A podczas połączenia WIFI to czy masz LTE czy 4G,3G,2G i tak napis znika.

Ludzie ogranijcie się bo LTE i 4G to jedno i to samo a wy robicie aferę jakby ktoś coś wam ukradł.

 

 

 

u mnie brak tej opcji,ale czy LTE i g4 to nie to samo?  

 

 

Dokładnie tak. Na China masz przeważnie 4G(napis) na Globalu przeważnie dla naszego regionu LTE(kiedyś też 4G) na Xiaomi.eu wprowadzili wybór wizualny napis LTE lub 4G, jak ustawisz to już zależy który dla Ciebie wygląda lepiej, bo w innych kwestiach to jest jedno i to samo.To tak jak z % w ikonie baterii, obok baterii lub pasek u góry. Ma to jakieś znaczenie na działanie baterii? Inaczej działa, szybciej się rozładowuje lub dłużej trzyma? Jaśniej np ekran świeci? Nie! Bo to tylko zmiana wizualna. Tak samo jest tutaj.

 

Serio porównujecie neta Lte z Orange do tego z Playa lub w innym urządzeniu? Przeciez to wiadomo, że będą różnice. Inny modem, inny band, nadajnik etc. Masakra.

Dwa porównujesz w speedtestach? A pobieranie i wysyłanie plików. Speedtesty można sobie w buty wsadzić.

Jedynie porównanie jako takie miarodajne to w Redmi Note 5 ta sama lokalizacja czyli np w domu, ten sam pokój ten sam dzień, np na stole. Ta sama karta sim. Wgrywasz rom Global gdzie miałeś napis LTE, pobierasz z jakiegoś szybkiego serwera plik a potem wysyłasz sprawdzająć transfery. Potem wgrywasz Globala gdzie masz napis 4G i robisz to samo. Gwarantuję Ci, że nie będzie różnicy a jak już to minimalna.

Chyba, że nastąpiła wraz z aktualizacją romu, nastąpiła aktualizacja modemu i jest jakiś bug.

Jednak ten telefon jest za stary aby uaktualniali modem. Wystarczy spisac wersje przed update i po. Tyle

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...