Skocz do zawartości

Ładowarka do Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie dyskutujemy o zamiennikach oryginalnej ładowarki.

Producent podawał, że nasze urządzenie obsługuje maksymalnie ładowarkę 18W. Ze specyfikacji procesora wynika jednak, że obsługiwane jest QC4+ (czyli ładowarki 27W). Tak samo oficjalna lista zawiera Redmi K20: https://www.qualcomm.com/media/documents/files/quick-charge-device-list.pdf.

image.png

Widziałem na YouTube, że gdy ktoś podłączał ładowarkę 27W do Redmi K20, to wyświetlało się zwykłe fast charge... w Redmi K20 Pro za to już było Turbo Charge (ten taki kolorowy znaczek). Jak myślicie, Qualcomm mógł się pomylić, czy Xiaomi specjalnie blokuje obsługę takiej ładowarki?

https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Nie musi, ale to chyba bez sensu by mieć taką ładowarkę, nie widziałem przynajmniej takich ładowarek co mają mniej niż 27W jeśli są QC4+. Specyfikacja QC4+ pozwala na maksymalnie 27W, jeśli smartfon to obsługuje to teoretycznie chyba powinien obsługiwać maksymalną możliwą moc...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zenderable napisał:

@galakty

Nie musi, ale to chyba bez sensu by mieć taką ładowarkę, nie widziałem przynajmniej takich ładowarek co mają mniej niż 27W jeśli są QC4+. Specyfikacja QC4+ pozwala na maksymalnie 27W, jeśli smartfon to obsługuje to teoretycznie chyba powinien obsługiwać maksymalną możliwą moc...

Eeeee nie? Ładowarka może mieć nawet 250W a i tak nie puści więcej niż 18W. Czemu? Bo ma wsparcie TYLKO QC 3.0 oraz Power Delivery. Żeby puściła 27W do telefonu musi posiadać wsparcie QC 4.0, a te są dość drogie. Taką ładowarką bez wsparcia możesz naładować szybciej laptopa po USB-C na przykład, więc to nie jest "bez sensu". Bez sensu to Qualcomm robi ucinając wsparcie dla własnej technologii, QC 4.0 jest stare, a mimo to ciężko znaleźć ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge

Nawet tutaj, jest napisane "Max Power: 27W". Moim zdaniem jeśli ta technologia obsługuje maksymalnie 27W, to smartfon z tą technologią też powinien to obsługiwać. No ale pewnie masz rację... Szkoda w sumie, ale mi tak czy siak wystarcza QC3.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zenderable napisał:

@galakty

https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge

Nawet tutaj, jest napisane "Max Power: 27W". Moim zdaniem jeśli ta technologia obsługuje maksymalnie 27W, to smartfon z tą technologią też powinien to obsługiwać. No ale pewnie masz rację... Szkoda w sumie, ale mi tak czy siak wystarcza QC3.

No cały czas nie rozumiesz :| 

Tak, telefon obsługuje 27W ładowania ale tylko z ładowarką Quick Charge 4. Te tanie ładowarki 27/30W NIE POSIADAJĄ Quick Charge 4, tylko 3. No nie wiem jak to prościej wyjaśnić. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Zrozumiałem, ale Ty nie zrozumiałeś mnie. ;) 

Chodziło mi o to, że powinno być tak: jeśli QC4+ ma maksymalną moc 27W to wszystkie ładowarki takie powinny być i wszystkie urządzenia powinny to obsługiwać. Teraz aktualnie wchodzę na stronę Qualcomm, widzę, że mój procesor obsługuje QC4+, ale co z tego jak maksymalnie okazuje się, że ładowarka może być 18W, więc suma sumarum to QC4+ działa tak samo jak QC3 w moim starym smartfonie (ty mówisz ciągle o 4.0, ja o 4+, które jest nowsze). Tutaj np.: https://www.mediaexpert.pl/ladowarki-sieciowe/ladowarka-sieciowa-hama-qualcomm-quick-charge-4-plus-czarny,id-1370076. Ładowarka jest QC4+, natężenie wynosi 3A, a napięcie maksymalnie 11V. Załóżmy, że jest te 27W, zgodnie ze specyfikacją procesora QC4+ powinien zostać obsłużony, czyli powinno być te 27W... a tu bum, jest tylko szybkie ładowanie zamiast turbo charge. No moim zdaniem tak nie powinno być, tym bardziej, że procesor obsługuje QC4+, a smartfon jest ograniczony czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zenderable napisał:

@galakty

Zrozumiałem, ale Ty nie zrozumiałeś mnie. ;) 

Chodziło mi o to, że powinno być tak: jeśli QC4+ ma maksymalną moc 27W to wszystkie ładowarki takie powinny być i wszystkie urządzenia powinny to obsługiwać. Teraz aktualnie wchodzę na stronę Qualcomm, widzę, że mój procesor obsługuje QC4+, ale co z tego jak maksymalnie okazuje się, że ładowarka może być 18W, więc suma sumarum to QC4+ działa tak samo jak QC3 w moim starym smartfonie (ty mówisz ciągle o 4.0, ja o 4+, które jest nowsze). Tutaj np.: https://www.mediaexpert.pl/ladowarki-sieciowe/ladowarka-sieciowa-hama-qualcomm-quick-charge-4-plus-czarny,id-1370076. Ładowarka jest QC4+, natężenie wynosi 3A, a napięcie maksymalnie 11V. Załóżmy, że jest te 27W, zgodnie ze specyfikacją procesora QC4+ powinien zostać obsłużony, czyli powinno być te 27W... a tu bum, jest tylko szybkie ładowanie zamiast turbo charge. No moim zdaniem tak nie powinno być, tym bardziej, że procesor obsługuje QC4+, a smartfon jest ograniczony czymś innym.

Na pewno ta ładowarka HAMA nie ładuje z QC4? To już chyba będzie problem z Xiaomi albo softem... Tak samo jak z ładowarką indukcyjną 20W, musi być do tego ładowarka sieciowa MDY-10, bo 1A1C mimo tej samej mocy nie daje 20W na talerzyk, tylko 10W... Ogólnie to straszny śmietnik z tymi ładowarkami się zrobił u Xiaomi, tu chyba leży problem.

Ta HAMA MUSI ładować 27W, bo Qualcomm wymienia ją jako wspierane urządzenie. Jeśli nie działa, problem Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Właśnie o to mi chodzi od początku, wg. specyfikacji procesora smartfon powinien obsługiwać QC4+, na oficjalnej liście od nich Redmi K20 także jest wymieniony. Jednak ktoś podłączał na YouTube ładowarkę QC4+ 27W i ładowało tylko fast charge, za to jak podłączył do Redmi K20 Pro to już załączyło się turbo charge... widocznie jest jakieś inne ograniczenie, ciekawe czy to wina USB czy zablokowane jest to w inny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zenderable napisał:

@galakty

Właśnie o to mi chodzi od początku, wg. specyfikacji procesora smartfon powinien obsługiwać QC4+, na oficjalnej liście od nich Redmi K20 także jest wymieniony. Jednak ktoś podłączał na YouTube ładowarkę QC4+ 27W i ładowało tylko fast charge, za to jak podłączył do Redmi K20 Pro to już załączyło się turbo charge... widocznie jest jakieś inne ograniczenie, ciekawe czy to wina USB czy zablokowane jest to w inny sposób. 

Trzeba było od razu, myślałem że gadasz o ładowarkach bez wsparcia Qualcomma, to inna sprawa :D 

Pewnie soft/licencja jak z L1, agregacją pasm i tym podobne. Tym bardziej w przypadku serii K20, gdzie jest świeża i pełno kulawych softów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...