jarek882

Drenowanie baterii w nocy.

Recommended Posts

Cześć. Mam problem ze swoim mi 9 ponieważ po odlaczeniu ładowarki od telefonu o 23 o godzinie 5 miałem tylko 75 procent baterii. A czasami spada przez noc prawie 40 procent. Telefon posiada najnowszy soft. W użyciu baterii jest tylko system Androidna samej górze. Miał ktoś podobny problem?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Zainstaluj AccuBattery albo BetterBatteryStats i będziesz widział czy przechodzi w deepsleep

Polecam też od czasu do czasu uruchomić ponownie telefon

Accubattery mam nawet wersje pro ale nic ona nie pokazuje nawet pojemności baterii czy ładowania. Na honor 8 działała rewelacyjnie a na MI9 to tragedia.

W tej chwili nie mam Accubattery, ale wcześniej działał normalnie, więc coś musisz mieć namieszane

3 godziny temu, bioly87 napisał:

W tej chwili nie mam Accubattery, ale wcześniej działał normalnie, więc coś musisz mieć namieszane

Coś jest nie tak z nakładką która cały czas ubija mi accubattery i nie pokazuje mi danych odnośnie ładowania itd...

9 minut temu, jarek882 napisał:

Coś jest nie tak z nakładką która cały czas ubija mi accubattery i nie pokazuje mi danych odnośnie ładowania itd...

Musisz wyłączyć optymalizację baterii, dodać do autostartu, zakłódkować, przyznać uprawnienia. 

A mi właśnie chyba się unormowało po ostatniej aktualizacji i jest tak jak powinno być. Na wszelkie problemy po aktualizacjach zawsze proponuje przez panel aktualizacje ponowne pobranie softu. Zwykle większość błędów jak ręką odjął (pobierz najnowszy pakiet pod trzema kropkami)

A mi właśnie chyba się unormowało po ostatniej aktualizacji i jest tak jak powinno być. Na wszelkie problemy po aktualizacjach zawsze proponuje przez panel aktualizacje ponowne pobranie softu. Zwykle większość błędów jak ręką odjął (pobierz najnowszy pakiet pod trzema kropkami)
Nie mogę pobrać ponownie aktualizacji. 1be216a874a154bbbb0b0b960677afb5.jpg

Nie wiem czy oni nie mają czegoś spierniczonego z serwerem... Za dużo osób pisze o błędach z łącznością z nimi... 

U mnie też jest problem z baterią w nocy.

Przed pójściem spać 100% po 7 godzinach snu spadło 21% w trybie oszczędzania

05c2e287e62cf019a956c8ba8416fe3f.jpgc64aa4820929cf8c19dde7bd43c957f3.jpg22f43f377401020e4b98402529d3002c.jpg3b5f3840070c245117f414785c2da500.jpgac48669ac34bdd00a449ebe10e813b29.jpg

Edited by mrosi
Można? Można! Wystarczy pomyśleć!

U mnie potrafi być 70% użycia baterii przez mi fit jak nie używam telefonu, albo być też coś koło tego użycia chrome gdy używam google camera chociaż powinno być google camera czy tam aparat google jako użycie, a nie chrome chyba, że czegoś nie wiem.

No teraz mam takie użycie mifit. Telefon włączony 14h z czego ekran 1h 30m (3% baterii) i sygnał sieci zużył 2,3% a mi fit 75% xd

Screenshot_2019-08-20-11-16-32-000_com.miui.securitycenter.png

Edited by stereo0

Też tak miałem. Wkurzyłem się, poszedł format i instaluję po 3 aplikacje co kilka godzin w oczekiwaniu aż trafię na tego wybudzacza wstrętnego

Guest

Po aktualizacja Twardy Reset, tam wcześniej widziałem na zrzucie słaby sygnał GSM, to mocno drenuje baterię, ustawić 2G czy 3G na noc, wszak dane mobilne w nocy zbędne, ja tam fona na noc wyłączam, odpoczywamy w nocy ;)

Mi chyba coś za szybko zaczęła lecieć bateria.. Od kilku dni mam telefon na początku coś ponad lekko 5h na włączonym wyświetlaczu i 33% baterii w zapasie.. 

Dzisiaj martwi mnie coś sygnał na pierwszym miejscu, co myślicie? 

Screenshot_2019-08-27-21-17-59-891_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-27-21-17-54-195_com.miui.securitycenter.png

Edited by mrosi
Można? Można! Wystarczy pomyśleć!

Guest

Z tych zrzutów niewiele wynika, normalny spadek prądu w akumulatorze @Hrupioncy, jeśli nowy telefon to akumulator musi trochę popracować, sygnał GSM najbardziej drenuje akumulator, ale na to wpływu się nie ma.

U mnie jednak poprawiło wyłączenie wi-fi z 20% w ciągu 7 h do 5% w ciągu 7 h

Wcześniej miałem 3 telefony honor (6+, 8 i 10) i w każdym włączenie wifi pomagało zaoszczędzić baterie, a tu jest odwrotnie

Guest

@joli02 w opcjach Programisty, nie masz włączonego wymuszania danych mobilnych (Mobilna transmisja danych, zawsze aktywna)? Jeśli chcesz przyoszczędzić akumulator, to tą opcję się wyłącza..

Edited by Guest

W opcjach programisty nic nie robiłem. Ale ważne że odkryłem co mi baterie drenuje w nocy.

Ogólnie to wi-fi drenuje ostro, ale czy wina sprzętu czy softu to nie wiem.

Szkoda że nie ma tu takiej opcji jak w xperiach wifi zależy od lokalizacji, albo przedziały czasowe kiedy ma się wyłączać samo wifi. Bo za każdym razem trzeba manualnie włączać i wyłączać

Ja zostawiłem teraz przez 3 noce wszystko włączone i spadło do rana jakiś 1 procent. Opisałem problem po angielsku i wysłałem przez opcję w ustawieniach opinia. Nie wiem czy oni analizują te opinie ale warto spróbować.