Skocz do zawartości

Podbijanie jasności


Szajbus_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam dokładnie to samo na Mi9 SE. W pełnym słońcu, mimo wyłączonej opcji "Automatyczny kontrast", zmienia się on samoczynnie, "Automatyczna jasność" również jest wyłączona - ona się nie zmienia, zmienia się tylko kontrast, barwy stają się, lekko mówiąc, dziwne. Czy jest to błąd software czy uszkodzone urządzenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam nadzieję, że kolejna aktualizacja naprawi ten problem.

@Karls A na której wersji MIUI nie było tego problemu ? Jak na złość od razu po zakupie zainstalowałem aktualizację 10.2.9.0 więc nie mogę powiedzieć czy to ona wprowadziła ten błąd, bo dopiero na niej to zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokopałem i prawdopodobnie jest to bug tzw. sunlight mode, czyli opcji, która przy wykryciu bezpośredniego słońca podbija jasność powyżej normalnego maksimum. Automatyczna jasność wyłącza tylko zwykłą regulację a pomija sunlight mode - stąd jasność jest podbijana tylko przy ostrym świetle. Także albo jest to bug albo nieprzemyślany feature. Oby to naprawili w następnej aktualizacji albo chociaż dali wyłącznik do SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, cała sprawa rozchodzi się o tryb Sunlight mode 2.0, który to "poprawia kontrast i optymalizuje wyświetlanie kolorów, gdy użytkownik znajduje się na zewnątrz. Nasz tryb wysokiej jasności dostosowuje wyświetlacz pod wpływem silnego światła i poprawia jasność o 39% w porównaniu do trybu standardowego."

Teraz trzeba mieć nadzieję, że w aktualizacji udostępnią w ustawieniach opcję włączania i wyłączania tego trybu oraz dostosują go do "Ciemnego motywu" bo z trybem Sunlight mode, wg mnie, wygląda on tragicznie (wyblakłe kolory, brak ostrości na czcionkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie by było mieć przełącznik, bo takie działanie jest czasem wręcz przydatne. Są pewne sytuacje, jak np. pada Ci bateria i chcesz oszczędzić trochę prądu - wtedy fajnie jak by się dało wyłączyć to podbijanie. W pozostałych sytuacjach mogło by to działać tak jak teraz bo taki tryb mieszany pomiędzy manual i auto to całkiem ciekawy pomysł. Także optymalnie by było jak by po porostu dali wybór, np. 3 tryby przy klikaniu na przełącznik jasności - auto/manual+sunlight mode/manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...