Jump to content

Podbijanie jasności


Szajbus_89

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Mam dokładnie to samo na Mi9 SE. W pełnym słońcu, mimo wyłączonej opcji "Automatyczny kontrast", zmienia się on samoczynnie, "Automatyczna jasność" również jest wyłączona - ona się nie zmienia, zmienia się tylko kontrast, barwy stają się, lekko mówiąc, dziwne. Czy jest to błąd software czy uszkodzone urządzenie ? 

Link to comment
Share on other sites

A czy Dc dimming nie jest odpowiedzialny tylko za migotanie obrazu ? Myślisz, że aktualizacja rozwiąże problem i jeżeli w ustawieniach będzie "standardowy kontrast" to mimo warunków oświetleniowych nie będzie się on zmieniał ?

Link to comment
Share on other sites

Zatem mam nadzieję, że kolejna aktualizacja naprawi ten problem.

@Karls A na której wersji MIUI nie było tego problemu ? Jak na złość od razu po zakupie zainstalowałem aktualizację 10.2.9.0 więc nie mogę powiedzieć czy to ona wprowadziła ten błąd, bo dopiero na niej to zauważyłem. 

Link to comment
Share on other sites

Trochę pokopałem i prawdopodobnie jest to bug tzw. sunlight mode, czyli opcji, która przy wykryciu bezpośredniego słońca podbija jasność powyżej normalnego maksimum. Automatyczna jasność wyłącza tylko zwykłą regulację a pomija sunlight mode - stąd jasność jest podbijana tylko przy ostrym świetle. Także albo jest to bug albo nieprzemyślany feature. Oby to naprawili w następnej aktualizacji albo chociaż dali wyłącznik do SM.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, cała sprawa rozchodzi się o tryb Sunlight mode 2.0, który to "poprawia kontrast i optymalizuje wyświetlanie kolorów, gdy użytkownik znajduje się na zewnątrz. Nasz tryb wysokiej jasności dostosowuje wyświetlacz pod wpływem silnego światła i poprawia jasność o 39% w porównaniu do trybu standardowego."

Teraz trzeba mieć nadzieję, że w aktualizacji udostępnią w ustawieniach opcję włączania i wyłączania tego trybu oraz dostosują go do "Ciemnego motywu" bo z trybem Sunlight mode, wg mnie, wygląda on tragicznie (wyblakłe kolory, brak ostrości na czcionkach).

Link to comment
Share on other sites

A zasadniczo to co Wam to przeszkadza? Jak nie macie włączonego automatu to mimo to po wyciągnięciu telefonu na słońcu obraz jest czytelny. Ja tam jestem z tego zadowolony.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dlatego fajnie by było mieć przełącznik, bo takie działanie jest czasem wręcz przydatne. Są pewne sytuacje, jak np. pada Ci bateria i chcesz oszczędzić trochę prądu - wtedy fajnie jak by się dało wyłączyć to podbijanie. W pozostałych sytuacjach mogło by to działać tak jak teraz bo taki tryb mieszany pomiędzy manual i auto to całkiem ciekawy pomysł. Także optymalnie by było jak by po porostu dali wybór, np. 3 tryby przy klikaniu na przełącznik jasności - auto/manual+sunlight mode/manual.

Link to comment
Share on other sites

Miałem mi8 i teraz mi9. W obydwu telefonach w słońcu, pomimo braku ustawionej automatycznej jasności - nadal rozjaśnia.
Mi to w niczym nie przeszkadza.
W obydwu przypadkach wersja global stable.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...