Jump to content

Zenderable

Recommended Posts

Dnia 8.11.2020 o 16:41, DooshPastesh napisał:

Witam, dawno tu nie zaglądałem, bo i dawno nie miałem telefonu Xiaomi. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 8T po przesiadce z Huawei P30 (który de facto jest gniotem za grube pieniądze) i również borykałem się z problemem Google Pay. Zmodyfikowałem trochę sposoby podane w tym tutorialu, ale efekt zawsze mam prawidłowy, niezależnie od użytego ROMu. Czy to MIUI, czy inny custom, GPay zawsze działa. Jest to lekko zmodyfikowana wersja 4:

1. Jeżeli instalujemy ROM od nowa, to nie uruchamiamy ani GPay, ani Sklep Play, po prostu żadną z aplikacji Google, w przeciwnym wypadku należy usunąć dane aplikacji Google Pay.

2. Instalujemy Magisk (sprawdzamy SafetyNet, musi być success) Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device. Dodajemy GPay, Sklep Play i aplikacje bankowe do Magisk Hide.

3. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC) oraz instalujemy go w menadżerze modułów Magisk (należy ponownie uruchomić telefon, by wszystkie moduły się aktywowały).

4. Wchodzimy do TWRP i tam używając Menadżera Plików przechodzimy do folderu /data/data/com.google.android.gms i go usuwamy.

5. Uruchamiamy ponownie telefon, wchodzimy w aplikację bankową i dodajemy kartę do Google Pay, powinno śmigać.

Też zrobiłem w ten sposób i Gpay pokazuje możliwość płacenia nfc ale pokazuje się komunikat że karta nie skonfigurowana a to dlatego że bootloader odblokowany. Będę na mieście to spróbuje zapłacić telefonem :) 

• 3 months later...
  • 3 weeks later...
Dnia 3.06.2021 o 09:26, JayZ93 napisał:

@Misioo90 i jak? udało się włączyć płatności? też borykam się z tym samym problemem, nad kartą mam "nieskonfigurowane" i nie wiem jak sobie z tym poradzić

Też mam ten problem i zastanawiam się co z tym zrobić. Trochę siara jak by płatność nie przeszła.

Dnia 22.06.2021 o 08:52, JayZ93 napisał:

postawiłem system na świeżo i od razu wrzuciłem gpay sqlite fix - wszystko działa

Tapatalk - Xiaomi Mi11i

Przedwczoraj też wrzuciłem tego fixa ale bez zmian ale dzisiaj w jakiś magiczny sposób to zatrybiło i mogę płacić zbliżeniowo.

EDIT zapłaciłem 2 razy zbliżeniowo, wsio działa

Edited by AndrewSpec
potwierdzenie działania

• 3 months later...
  • 2 weeks later...