Recommended Posts

@Zenderable człowieku Twoja pomoc jest nieoceniona. Specjalnie założyłem konto żeby Ci podziękować i dorzucić cegiełkę. Dla potomnych: A520F LineageOS 16 (Pie) sposobem 1'wszym poszło w 15 minut. Płacę iPKO i czyściłem pamięć tej apki (nie gPay jak jest to opisane w oryginalnym poście). Załączam ss'a dla jasności.

Pozdrawiam :)

ss_a520flOS.png

• Like 1

Dnia 25.01.2020 o 16:57, wieszczu1 napisał:

Cześć.
Jeśli trzeba, zapłacę komuś za sprawne rozwiązanie / pomoc w rozwiązaniu problemu z GPay bo mnie już krew zalewa.
Zacznę od tego że jest problem z instalacją Magisk, dalej pewnie nie będzie łatwiej. Telefon MI 9 SE, ja nie robiłem żadnych modyfikacji poza automatyczną aktualizacją systemu natomiast jest on unlocked. Chciałbym uniknąć całkowitego czyszczenia telefonu.

Zapytam jeszcze raz, czy ktoś tu za kasę (albo za darmo) jest w stanie mi z tym pomóc?

Bo niestety poświęciłem już dużo czasu i mocno zniechęciłem się do Xiaomi...

Screenshot_2020-01-25-16-46-42-296_com.topjohnwu.magisk.jpgScreenshot_2020-01-25-16-46-01-556_com.android.settings.jpg

Co próbujesz robić? Masz najwidoczniej odblokowany bootloader na tym 9SE i rom Global. Czyli pewnie masz chiński wariant jeśli sam nie odblokowałeś bootloadera.

Wgraj rom MIUIPolska wg. instrukcji a będzie dobrze. Ewentualnie kombinuj z Magiskiem.
Nie ma co winić Xiaomi.

Dnia 5.02.2020 o 13:07, Acid napisał:

Wgraj rom MIUIPolska wg. instrukcji a będzie dobrze.

Mam MI8. Na MIUIPolska zdecydowałem się głównie dlatego, że miałem nadzieje na działające płatności zbliżeniowe. Dzisiaj go zainstalowałem i niestety rozczarowanie. Po dodaniu karty w google pay to samo  - brak możliwości płacenia z powodu roota ;(((

17 minut temu, guber napisał:

niestety rozczarowanie. Po dodaniu karty w google pay to samo  - brak możliwości płacenia z powodu roota ;(((

Na Mi8 działa bez żadnych modyfikacji i bez Magisk. Jeśli wygrałeś już Magisk to ukryj go w ustawieniach i ukryj aplikacje w magiskhide. Wystarczy trochę poszukać, poczytać i nie będzie rozczarowania.

Edited by mariusz.ur

11 minut temu, mariusz.ur napisał:

Na Mi8 działa bez żadnych modyfikacji...

Na stable czy beta?

Dodam jeszcze:

Na Mi 9 se MiuiEu 11.0.2.0 nie mogłem wgrać fix'a 2.0, 1.9 działa.

Edited by dzidexx

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Na stable czy beta?

Dodam jeszcze:

Na Mi 9 se MiuiEu 11.0.2.0 nie mogłem wgrać fix'a 2.0, 1.9 działa.

Na xiaomi.eu beta. Na Mi8 od dłuższego czasu działają płatności bez Magisk.

Edited by mariusz.ur

7 godzin temu, mariusz.ur napisał:

działają płatności

Wystarczy zrobić "wipe data" po wgraniu a nie przed aby nie działały. Może stąd niektórzy mają problemy.

Próbuję tymi sposobami nie tyle co naprawić płacenie w GPay bo działa, ale problem, który pojawia się po ponownym uruchomieniu telefonu. Za każdym razem gdy wyłączę i włączę telefon muszę na nowo skonfigurować płatności zbliżeniowe. Czy któryś ze sposobów to naprawia? Sposób 1 nie pomógł. Xiaomi Mi 5 s plus, najnowszy Magisk z kanału Canary, Miui by xiaomi.eu 11.0.2, root, odblokowany bootloader. 

Edited by kwitek191

To raczej wina "sprzątacza"  :-). To coś usuwam w pierwszej kolejności z telefonu. Dodaj aplikację do wyjątków jak już musisz tego używać.

@kwitek191

Dnia 27.03.2020 o 11:09, kwitek191 napisał:

Włączyłem tel dziś rano i GPay działa. Nie było trzeba konfigurować. 

Zbyt wcześnie stwierdziłem, że działa. Co restart trzeba od nowa konfigurować kartę. 

Dnia 3.03.2020 o 21:42, mariusz.ur napisał:

Jeśli wygrałeś już Magisk to ukryj go w ustawieniach i ukryj aplikacje w magiskhide. Wystarczy trochę poszukać, poczytać i nie będzie rozczarowania.

Nie wgrałem Magisk. Co mam poszukać ? nie rozumiem ? Płatności niestety nadal nie działają.

u mnie niestety nie działa. odpaliłem magiska, zrobiłem wszystko z instrukcji krok po kroku ale dalej lipa. 

NFC Technology Checker pokazuje, że NFC is deactivated (to samo pisze o Android Beam). Nie wiem jak to naprawić :(

1 godzinę temu, shelmahh napisał:

u mnie niestety nie działa. odpaliłem magiska, zrobiłem wszystko z instrukcji krok po kroku ale dalej lipa

W ustawieniach magisk użyłeś opcji "Ukryj Magisk Manager" (przepakowanie magisk manager z losową nazwą pakietu).

Później wyczyściłeś dane aplikacji? 

• Thanks 1

1 godzinę temu, lockerek napisał:

W ustawieniach magisk użyłeś opcji "Ukryj Magisk Manager" (przepakowanie magisk manager z losową nazwą pakietu).

Później wyczyściłeś dane aplikacji? 

Po Twoim poście ukryłem Magisk Managera. Dane której apki mam wyczyścić? Magiska czy Google Pay? 

32 minuty temu, shelmahh napisał:

Po Twoim poście ukryłem Magisk Managera. Dane której apki mam wyczyścić? Magiska czy Google Pay? 

Google pay

2 godziny temu, lockerek napisał:

ok. zrobione. za godzinę przejdę się przez bankomat i dam znać. jednak obawiam się, że mimo wszystko coś jest z modułem NFC. Mam drugi tele i próbuję przesłać jakikolwiek plik i telefony się nie widzą :\ 

Coś jest tu nie tak. Czyszczę podręczną/wszystkie dane i odpalam Google Pay. Prosi mnie o zgody (przyznanie uprawnień) i potem w samej aplikacji mam widoczne karty itd. Nawet po odinstalowaniu zapamiętuje je. 

4 minuty temu, shelmahh napisał:

w samej aplikacji mam widoczne karty

Karty są zapisane na koncie Google a nie w smartfonie, musisz karty usunąć.

1 godzinę temu, shelmahh napisał:

Nawet po odinstalowaniu zapamiętuje je. 

W GPay tapnij i przytrzymaj kartę, a następnie wybierz "Usuń formę płatności".

18 godzin temu, lockerek napisał:

Będziesz musiał skonifgurowac przed Jeszce raz Google pay

Niestety nie działa. Ale tak jak pisałem nie działa też transfer plików NFC pomiędzy telefonami. Niedawno wymieniałem wyświetlacz i nie wiem czy nie odpięli mi anteny do modułu przez przypadek :\ lecę do serwisu w poniedziałek i dam znać jaki jest efekt. 

Edited by shelmahh