Skocz do zawartości

Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.11.2020 o 16:41, DooshPastesh napisał:

Witam, dawno tu nie zaglądałem, bo i dawno nie miałem telefonu Xiaomi. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 8T po przesiadce z Huawei P30 (który de facto jest gniotem za grube pieniądze) i również borykałem się z problemem Google Pay. Zmodyfikowałem trochę sposoby podane w tym tutorialu, ale efekt zawsze mam prawidłowy, niezależnie od użytego ROMu. Czy to MIUI, czy inny custom, GPay zawsze działa. Jest to lekko zmodyfikowana wersja 4:

1. Jeżeli instalujemy ROM od nowa, to nie uruchamiamy ani GPay, ani Sklep Play, po prostu żadną z aplikacji Google, w przeciwnym wypadku należy usunąć dane aplikacji Google Pay.

2. Instalujemy Magisk (sprawdzamy SafetyNet, musi być success) Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device. Dodajemy GPay, Sklep Play i aplikacje bankowe do Magisk Hide.

3. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC) oraz instalujemy go w menadżerze modułów Magisk (należy ponownie uruchomić telefon, by wszystkie moduły się aktywowały).

4. Wchodzimy do TWRP i tam używając Menadżera Plików przechodzimy do folderu /data/data/com.google.android.gms i go usuwamy.

5. Uruchamiamy ponownie telefon, wchodzimy w aplikację bankową i dodajemy kartę do Google Pay, powinno śmigać.

 

 

Też zrobiłem w ten sposób i Gpay pokazuje możliwość płacenia nfc ale pokazuje się komunikat że karta nie skonfigurowana a to dlatego że bootloader odblokowany. Będę na mieście to spróbuje zapłacić telefonem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.06.2021 o 09:26, JayZ93 napisał:

@Misioo90 i jak? udało się włączyć płatności? też borykam się z tym samym problemem, nad kartą mam "nieskonfigurowane" i nie wiem jak sobie z tym poradzić

Też mam ten problem i zastanawiam się co z tym zrobić. Trochę siara jak by płatność nie przeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2021 o 08:52, JayZ93 napisał:

postawiłem system na świeżo i od razu wrzuciłem gpay sqlite fix - wszystko działa

Tapatalk - Xiaomi Mi11i
 

Przedwczoraj też wrzuciłem tego fixa ale bez zmian ale dzisiaj w jakiś magiczny sposób to zatrybiło i mogę płacić zbliżeniowo.

 

EDIT zapłaciłem 2 razy zbliżeniowo, wsio działa

Edytowane przez AndrewSpec
potwierdzenie działania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Wczoraj przestała działać mi karta w Google Pay na MiUi 12 stable w Mi 11i. Zainstalowałem Magisk'a z modułami BusyBox for Android NDK, MagiskHide Props Config, SQL Lite for ARM aarch device i GPay SQLite fix. Chmody ustawione, SafetyNet - sukces (na niebiesko) a w GPay dalej pisze ze tefeon nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Ktoś coś?

Wysłane z mojego M2012K11C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzy rzeczy do powyższych modułów i ruszyło : konfiguracja Props, czyszczenie cache dla Playów i ukrycie Magisk'a. Szczegóły : https://xiaomi.eu/community/threads/tutorial-fix-safetynet-issues-with-magisk-also-cts-profile-match.58555/


Wysłane z mojego haydn przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.01.2022 o 17:56, [email protected] napisał:

Na moim Mi Mix 2S Global nie działa GPay. Jest błąd w ctsProfile.

 

Przeszedłem instrukcję MagiskHide Props Config, ale nie mam tam do wyboru Android 10. Jest tylko 8 i 9. Spróbowałem z 9, ale nie zadziałało.

 

Co mogę jeszcze zrobić?

https://miuipolska.pl/forum/topic/49686-safetynet-fix/?do=findComment&comment=618006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za odkopanie wątku ale okazuje się że to jeden z nielicznych rzetelnych materiałów w sieci a już na pewno w Polsce odnośnie tego problemu.

Mam Mi 9 z Pixel Expierence odokowany bootloader. Google Pay nie działa co wskazuje że telefon jednak zrootowany. Pytanie jak zainstalować tego Magiska? Wszystkie 4 poradniki jakie znalazłem zakładają że użyłem magiska do rootowania etc. co jest nieprawda bo zrobiłem to bardzo prosto za pomocą adb i fastboota. Czy muszę teraz zrobić wszystko od nowa z tym tldrw czy jak to się nazywa? Telefon ma system jak Pixel 7, wszystko działa oprócz GPay :(

pozdrawiam

tracon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Raczej niedziałające na HyperOS stable , przynajmniej na moim telefonie Xiaomi 13, wczesniej na wersjach DEV szło za pierwszym razem, teraz 5 razy próbowałem, może więcej, mimo ukrycia Magiska i korzystania z tutorialu słowo w słowo aplikacje wykrywają roota. Nie wiem jak na innych telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...