Skocz do zawartości

Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.03.2020 o 21:42, mariusz.ur napisał:

Jeśli wygrałeś już Magisk to ukryj go w ustawieniach i ukryj aplikacje w magiskhide. Wystarczy trochę poszukać, poczytać i nie będzie rozczarowania.

Nie wgrałem Magisk. Co mam poszukać ? nie rozumiem ? Płatności niestety nadal nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, shelmahh napisał:

u mnie niestety nie działa. odpaliłem magiska, zrobiłem wszystko z instrukcji krok po kroku ale dalej lipa

W ustawieniach magisk użyłeś opcji "Ukryj Magisk Manager" (przepakowanie magisk manager z losową nazwą pakietu).

Później wyczyściłeś dane aplikacji? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lockerek napisał:

W ustawieniach magisk użyłeś opcji "Ukryj Magisk Manager" (przepakowanie magisk manager z losową nazwą pakietu).

Później wyczyściłeś dane aplikacji? 

Po Twoim poście ukryłem Magisk Managera. Dane której apki mam wyczyścić? Magiska czy Google Pay? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lockerek napisał:

 

ok. zrobione. za godzinę przejdę się przez bankomat i dam znać. jednak obawiam się, że mimo wszystko coś jest z modułem NFC. Mam drugi tele i próbuję przesłać jakikolwiek plik i telefony się nie widzą :\ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lockerek napisał:

Będziesz musiał skonifgurowac przed Jeszce raz Google pay

Niestety nie działa. Ale tak jak pisałem nie działa też transfer plików NFC pomiędzy telefonami. Niedawno wymieniałem wyświetlacz i nie wiem czy nie odpięli mi anteny do modułu przez przypadek :\ lecę do serwisu w poniedziałek i dam znać jaki jest efekt. 

Edytowane przez shelmahh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, potrzebuje zeby ktos mi wytlumaczyl o co chodzi z platnosciami i safetynet: mam mi note 10 pro z xiaomi.eu i fajnie sobie placilem gpay i korzystalem z appki McDonaldsa kiedy z tydzien temu obie odmówiły posłuszeństwa twierdząc, że mam zrootowany telefon ( co nie było prawdą na tamten czas). Skorzystałem z pierwszej metody i wygląda na to, że gpay działa ( bo dodaje mi kartę-nie sprawdziłem w sklepie), ale w magisku ctsprofile jest nadal failed (pomimo zainstalowania hideprops w magisku) i McDonalds nadal nie działa.

Czemu nie dzieje się to wszystkim naraz, czemu tylko niektóre oaoby zgłaszają takie problemy, czemu niektórym osobom ufaje się to naprawić, ale nie w ten sam sposób? Co z tym zrobić? Płatności to dealbreaker dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz uwaga: uruchomilem gpay i po raz piecdziesiaty dodalem karte i info, ze telefon zrootowany i nie moge placic telefonem. Zaraz po tym z nudow uruchomilem Magisk i sprawdzilem SafetyNet i uwaga.... Ctsprofile na zielono!

Usunalem dane gpay i ggole services, zrestartowalem telefon i... udalo sie dodac karte.

Nie ogarniam o co chodzi. Ale stawiam ze to google sie bawi, bo wczoraj sprawdzalem ze przy probie safetynet w logcacie pojawialo mi sie info o hardware backed certificate. Byc moze zostalem wytypowany do testow, ktore trwaly tydzien i sie juz skonczyly?

Edytowane przez mikeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2020 o 17:34, mikeman napisał:

Nie ogarniam o co chodzi. 

1. Google się bawi.

2. Loteria. ;)

Ja mam od kilku tygodni CTS false, a płątności jak działały, tak działają...

 

 

[EDIT]

Uruchamiam ci ja dzisiaj Magiska, sprawdzam SafetyNet, a tam... Niespodzianka! True. Naprawił się sam z siebie bez jakichkolwiek zabiegów... :)

 

 

[EDIT 2]

Niestety... Po ostatniej aktualizacji Maagera, Magisk Hide nie działa. Ściślej, działa, ale nie pozwala ukryć aplikacji. Zaznaczenie działa do chwili wyjścia z zakładki Hide. Po ponownym wejściu aplikacje nie są ukryte. Pewnie dlatego CTS jest true. To wersja Canary.

Zainstalowałem wczoraj wersję standardową (stabilną). Działa Magisk Hide, CTS prawidłowy, aplikacje ukryte, Google Pay nie wykazuje błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tydzień temu miałem podobną sytuację na Mi 10 Lite 5G - ROM Xiaomi.eu stable Miui 11(tylko odblokowany BL, bez roota). Próbowałem wszystkich sposób. Cały weekend walczyłem. Niestety albo był widok jak wyżej albo wyskakiwała błąd przy dodawaniu karty. Na tygodniu wielkie zdziwienie problem sam ustąpił. Możliwe że Google coś się bawi z zabezpieczeniami itp.

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Telefon: Mi CC9 Pro Premium Edition.
Wersja MIUI: MIUI Global 12.0.2 Stabilna 12.0.2.0(QFDMIXM)
Wersja Android: 10 QKQ1.190825.002
Bootloader: odblokowany

Udało mi się dodać kartę do GPay dziś ją przetestuje. Wykonałem do uruchomienia GPay - Sposób nr 1 tego poradnika. Ale nadal mam problem z aplikacją bankową. Chodzi o aplikację BOŚ Bank. Dorzucam zrzut z aplikacji. Czy mamy na to jakieś rozwiązanie? Niestety nic nie znalazłem na ten temat - może źle szukałem. Pomoże ktoś?

 IMG_20201023_094304.thumb.jpg.58c71eed4a2e797a07e383ecc1720686.jpg

Edytowane przez kpietrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dawno tu nie zaglądałem, bo i dawno nie miałem telefonu Xiaomi. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 8T po przesiadce z Huawei P30 (który de facto jest gniotem za grube pieniądze) i również borykałem się z problemem Google Pay. Zmodyfikowałem trochę sposoby podane w tym tutorialu, ale efekt zawsze mam prawidłowy, niezależnie od użytego ROMu. Czy to MIUI, czy inny custom, GPay zawsze działa. Jest to lekko zmodyfikowana wersja 4:

1. Jeżeli instalujemy ROM od nowa, to nie uruchamiamy ani GPay, ani Sklep Play, po prostu żadną z aplikacji Google, w przeciwnym wypadku należy usunąć dane aplikacji Google Pay.

2. Instalujemy Magisk (sprawdzamy SafetyNet, musi być success) Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device. Dodajemy GPay, Sklep Play i aplikacje bankowe do Magisk Hide.

3. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC) oraz instalujemy go w menadżerze modułów Magisk (należy ponownie uruchomić telefon, by wszystkie moduły się aktywowały).

4. Wchodzimy do TWRP i tam używając Menadżera Plików przechodzimy do folderu /data/data/com.google.android.gms i go usuwamy.

5. Uruchamiamy ponownie telefon, wchodzimy w aplikację bankową i dodajemy kartę do Google Pay, powinno śmigać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie jak poprawnie aktualizować telefon by działał google pay?

Teraz jak zainstaluję na czysto soft to po magisku GPay działa i płatności zbliżeniowe też.

Przy aktualizacji najpierw odinstalowuję magiska potem instalacja softu po restarcie magisk. Safetynet jest ok ale nie mogę płacić zbliżeniowo w GPay. Natomiast gdy ten sam soft zainstaluję na czysto i tak samo magisk SafetyNet jest ok, i w GPay mogę płacić zbliżeniowo. Co robię nie tak?? Nie chce mi się ciągle instalować na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2021 o 22:49, lary504 napisał:

...Nie chce mi się ciągle instalować na czysto.

Ja nic nie robie, i płacę....

 

Mam MIUI 12.5 na xiaomi.eu. Jest aktualizacja OTA - instaluje, potem do TWRP install MagiskR, Magisk21.x, hardwareoff i Petnoire's_SafetyNet i dziala.. i płacę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, dawno tu nie zaglądałem, bo i dawno nie miałem telefonu Xiaomi. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 8T po przesiadce z Huawei P30 (który de facto jest gniotem za grube pieniądze) i również borykałem się z problemem Google Pay. Zmodyfikowałem trochę sposoby podane w tym tutorialu, ale efekt zawsze mam prawidłowy, niezależnie od użytego ROMu. Czy to MIUI, czy inny custom, GPay zawsze działa. Jest to lekko zmodyfikowana wersja 4:
1. Jeżeli instalujemy ROM od nowa, to nie uruchamiamy ani GPay, ani Sklep Play, po prostu żadną z aplikacji Google, w przeciwnym wypadku należy usunąć dane aplikacji Google Pay.
2. Instalujemy Magisk (sprawdzamy SafetyNet, musi być success) Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device. Dodajemy GPay, Sklep Play i aplikacje bankowe do Magisk Hide.
3. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC) oraz instalujemy go w menadżerze modułów Magisk (należy ponownie uruchomić telefon, by wszystkie moduły się aktywowały).
4. Wchodzimy do TWRP i tam używając Menadżera Plików przechodzimy do folderu /data/data/com.google.android.gms i go usuwamy.
5. Uruchamiamy ponownie telefon, wchodzimy w aplikację bankową i dodajemy kartę do Google Pay, powinno śmigać.
 
 
Działa ten sposób. Na MIUI 12.5 w końcu udało mi się dodać kartę bez żadnych ograniczeń w działaniu.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...