Recommended Posts

Pomocy, pierwszą metodą zmieniam wartość na 440, potwierdzam, niestety kiedy wejdę ponownie ciągle są tam 4zera.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Co ciekawe, dzisiaj bez problemu przyjęło mi kartę "Sodexo", natomiast nie chce tej z banku, wyświetla się komunikat:

"Żądanie nie powiodło się. Nie można zrealizować transakcji. Więcej informacji [OR-TAPSH-08]"

Co ciekawe, dzisiaj bez problemu przyjęło mi kartę "Sodexo", natomiast nie chce tej z banku, wyświetla się komunikat:

"Żądanie nie powiodło się. Nie można zrealizować transakcji. Więcej informacji [OR-TAPSH-08]"

A więc: wyczyściłem dalvic cache, system, zainstalowałem system od nowa bez Magisc i karta bankowa "przeszła", później Magisc, i działa.

potrzebuję pomocy, pewnie głupota ale nie mogę sobie poradzić.

Próbuję odnaleźć plik w TWRP ale nie mam tutaj dostępu do plików z telefonu tylko same ślaczki ... plsss :)

Preview attachment IMG_20191205_132440.jpg

@suszek, zaktualizuj TWRP na takie, które obsługuje i umożliwia szyfrowanie/odszyfrowanie.

Z tego co widać, po wejściu do TWRP nie dostałeś monitu o hasło i masz zaszyfrowane pliki.

Bez tego ani rusz...

Cześć,
Chłopaki, zakupiłem Mi 9T Pro z myślą że zainstaluję na nim MIUI Polska. W swojej historii miałem już telefony Xiaomi i na wszystkich odblokowywałem bootloadera w celu instalacji MIUI PL i zawsze byłem mega zadowolony. W przypadku 9T Pro nie jest tak różowo właśnie przez Google Pay.

Po instalacji MIUI Polska pojawił się problem z zarejestrowaniem karty w GPay ale po instalacji Magiska, ukryciu aplikacji i skorzystaniu z pierwszego opisu w poradniku problem zniknął. Karta w Google Pay przeszła i wszystko wydawało się ok. Poszedłem wczoraj wybrać kasę zbliżeniowo tak dla testów ale transakcja została odrzucona. Skorzystałem więc z czwartej instrukcji ale efekt ten sam :-/ Podpowiedzcie co jest nie tak. W Magisku, w zakładce Superuser nie mam żadnej zainstalowanej aplikacji. Tak ma być?

Czy może dlatego że nie mam nic w superuser nie działa chmod - 440 dla pliku /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db ?

Próbowałem usunąć kartę z Google Pay i wprowadzić ją na nowo. Przeszło bez problemu. Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.

Edited by meriox

Cześć,
Chłopaki, zakupiłem Mi 9T Pro z myślą że zainstaluję na nim MIUI Polska. W swojej historii miałem już telefony Xiaomi i na wszystkich odblokowywałem bootloadera w celu instalacji MIUI PL i zawsze byłem mega zadowolony. W przypadku 9T Pro nie jest tak różowo właśnie przez Google Pay.

Po instalacji MIUI Polska pojawił się problem z zarejestrowaniem karty w GPay ale po instalacji Magiska, ukryciu aplikacji i skorzystaniu z pierwszego opisu w poradniku problem zniknął. Karta w Google Pay przeszła i wszystko wydawało się ok. Poszedłem wczoraj wybrać kasę zbliżeniowo tak dla testów ale transakcja została odrzucona. Skorzystałem więc z czwartej instrukcji ale efekt ten sam :-/ Podpowiedzcie co jest nie tak. W Magisku, w zakładce Superuser nie mam żadnej zainstalowanej aplikacji. Tak ma być?
Czy może dlatego że nie mam nic w superuser nie działa chmod - 440 dla pliku /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db ?
Próbowałem usunąć kartę z Google Pay i wprowadzić ją na nowo. Przeszło bez problemu. Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.
U mnie nic nie pomaga ale może u ciebie coś to da- ustaw opcje mobilny portfel NFC z HCE- ponoć niektórym to pomaga

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

13 minut temu, marmil85 napisał:

U mnie nic nie pomaga ale może u ciebie coś to da- ustaw opcje mobilny portfel NFC z HCE- ponoć niektórym to pomaga

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

W jakim banku masz kartę? Ja w ING.

4 godziny temu, meriox napisał:

Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.

Ustawienia -> Połączęnia i udostępnianie -> Układ zabezpieczający -> mobilny portfel z HCE. Sprawdź potem czy możesz zapłacić w sklepie, jeśli tak to wszystko działa. Jeśli potem nadal w banku nie działa to wina banku. Pamiętaj, że co każdą aktualizację systemu musisz powtórzyć proces z chmod 440 i instalacją Magiska.

• Thanks 1

26 minut temu, Zenderable napisał:

Ustawienia -> Połączęnia i udostępnianie -> Układ zabezpieczający -> mobilny portfel z HCE. Sprawdź potem czy możesz zapłacić w sklepie, jeśli tak to wszystko działa. Jeśli potem nadal w banku nie działa to wina Pekao.

Dzięki. Rzeczywiście płatność w sklepie działa normalnie. Być może w ING nie mam włączonej jakiejś usługi typu "wypłaty zbliżeniowe z bankomatów".

26 minut temu, Zenderable napisał:

Pamiętaj, że co każdą aktualizację systemu musisz powtórzyć proces z chmod 440 i instalacją Magiska.

Chodzi o Magiska instalowanego przez TWRP a nie samego Magisk Managera? Szkoda, że w MIUI Polska nie jest to zaimplementowane. W informacjach o systemie MIUI Polska jest podpunkt - Certyfikacja Google Pay (działające płatności z NFC) a jednak to nie działa z automatu :(

@meriox

Wydaje mi się, że nie ma takiej opcji w ING. Ja wypłacam BLIKiem. Tak chodzi o instalowanie Magisk w TWRP. Co do tej certyfikacji w Xiaomi.eu - na niektórych modelach ona działa.

Na moim Redmi Note 8T (najnowszy stable miuipolska) zastosowałem sposób nr 1,wszystko przebiegło bez żadnych problemów, karta dodana w Google pay, jednak wykonując w panelu sterowania skanowanie bezpieczeństwa, w środowisku płatności pojawia się zagrożenie i kończy się taką informacją jak na załączonym ss. To wykryte zagrożenie pozostawiamy, czy jeszcze coś muszę zrobić? 

IMG_20200106_220010.jpg

Edited by robaks

Czy po aktualizacjiu romu, trzeba ponownie wykonywac czynnosci podane w pierwszym poscie?

Sprawdź w MiuiEu.zip czy jest plik dg.db - jeśli jest - nie ma potrzeby.

@up

Siemano,

Sposób pierwszy na K20 Pro zadziałał, jednak któraś z aktualizacji (prawdopodobnie?) znowu zmieniła atrybuty pliku dg.db, przez co (chyba?) płatność telefonem była odrzucana przez terminal - info aby zmienić terminal / kartę. Po przywróceniu 440 na pliku dg.db znowu działa, jednak ciekawi mnie, czy jest opcja, by skryptem co reboot telefonu sprawdzać/przywracać to ustawienie?

@SultanKosmituff

Oczywiście, że można. Wystarczy zrobić skrypt/ewentualnie w taskerze by wykonywało się to na przykład co każde uruchomienie telefonu. Nie zmienia to faktu, że po każdej aktualizacji trzeba na nowo zainstalować Magisk by mieć prawa roota do takich czynności, a czy TWRP takie coś potrafi zautomatyzować to nie mam pojęcia.

Dzięki za info. Wczoraj dałem radę zrobić 2 płatności, reszta odrzucona - sprawdzę czy po chmod znowu zadziała. Jeśli tak - jakieś pomysły czemu atrybuty się nadpisują?

22 minuty temu, SultanKosmituff napisał:

jakieś pomysły

Sprawdź w MiuiEu.zip dg.db(uprawnienia) i updater-script(podgląd/edycja). Wypakuj te pliki oczywiście.

33 minuty temu, dzidexx napisał:

Sprawdź w MiuiEu.zip dg.db(uprawnienia) i updater-script(podgląd/edycja). Wypakuj te pliki oczywiście.

dg.db nie jest tylko do odczytu, co do updater-script:

package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/busybox", "/tmp/busybox");
run_program("/sbin/chmod", "777", "/tmp/busybox");
run_program("/tmp/busybox", "chmod", "660", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/app_dg_cache");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/dg.db", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
run_program("/tmp/busybox", "chmod", "444", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");

Następnym razem też sprawdź, powinno być 440 a jest 444. Ja osobiście nie widzę jednak powodu aby nie działały płatności. 444 - odczyt "wszyscy".

5 godzin temu, dzidexx napisał:

Następnym razem też sprawdź, powinno być 440 a jest 444. Ja osobiście nie widzę jednak powodu aby nie działały płatności. 444 - odczyt "wszyscy".

Nie wiem czy to normalne, ale prawdę mówiąc po wykonaniu chmod 440 i zapisaniu zmiany, kiedy sprawdzam wartość zaraz po operacji, zwraca mi 0000.

17 minut temu, SultanKosmituff napisał:

zwraca mi 0000.

W TWRP? Nie sprawdzasz, nadajesz. Chmod to nie jest polecenie "sprawdź". Total commander(np.) pokaże uprawnienia.

• Like 1

4 godziny temu, dzidexx napisał:

W TWRP? Nie sprawdzasz, nadajesz. Chmod to nie jest polecenie "sprawdź". Total commander(np.) pokaże uprawnienia.

Racja, doczytałem dziś :) Nie wiem o co chodzi, wczoraj udało mi się 2 razy zapłacić, dziś nie pyra, będę googlować :)

10 minut temu, SultanKosmituff napisał:

dziś nie pyra...

Skopiuj dg.db w inne miejsce i sprawdź wg opisu(sqlite edytor/viewer). Plik by MiuiEu nic nie pokazuje(jakby zawierał puste kolumny, działa płacenie).

Sprawdź certyfikację - sklep, safetynet - Magisk, Magisk hide - gms, pay...

Jeśli wszystko wygląda OK - usuń karty, wyczyść dane GPay, dodaj kartę.

• Thanks 1

Play Protect wygląda OK (brak zagrożeń + mogę zainstalować Netflix'a), Magisk pokazuje ctsProfile i safetyNet OK. Ukryłem appki opisane w tutorialu, SQL'em pozmieniałem kolumny. Sprawdzę czy działa kiedy będzie okazja. Dzięki :)

Cześć.
Jeśli trzeba, zapłacę komuś za sprawne rozwiązanie / pomoc w rozwiązaniu problemu z GPay bo mnie już krew zalewa.
Zacznę od tego że jest problem z instalacją Magisk, dalej pewnie nie będzie łatwiej. Telefon MI 9 SE, ja nie robiłem żadnych modyfikacji poza automatyczną aktualizacją systemu natomiast jest on unlocked. Chciałbym uniknąć całkowitego czyszczenia telefonu.

Screenshot_2020-01-25-16-46-42-296_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.c337ba7d54373f8d48c212d35e38d118.jpgScreenshot_2020-01-25-16-46-01-556_com.android.settings.thumb.jpg.bb2077a5d6e9385d225a518dbd07eb63.jpg

21 minut temu, wieszczu1 napisał:

jest on unlocked.

Na Global nie innej opcji niż Magisk+hide+sqlite fix.

Więc trzeba zacząć od rozwiązania problemu z Magisk...

Będę wdzięczny za pomoc i jeśli trzeba zapłacę za sprawne rozwiązanie problemu. 

12 minut temu, wieszczu1 napisał:

Więc Trzeba więc zacząć od rozwiązania...

Nie zaczyna się zdania od "więc".

Ty zacznij od opisania (w odpowiednim miejscu) lub znalezienia rozwiązania twojego problemu z Magisk.

Dnia 18.01.2020 o 09:40, dzidexx napisał:

Sprawdź w MiuiEu.zip czy jest plik dg.db - jeśli jest - nie ma potrzeby.

@up

Co to za plik? Gdzie go znalezc.

1 minutę temu, tepek napisał:

Gdzie go znalezc.

Zacytowałeś miejsce, w którym jest. Drugie(docelowe) miejsce opisane jest na początku tego wątku.

3 godziny temu, dzidexx napisał:

Ty zacznij od opisania (w odpowiednim miejscu) lub znalezienia rozwiązania twojego problemu z Magisk.

Twoja pomoc jest nieoceniona