Skocz do zawartości

Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe, dzisiaj bez problemu przyjęło mi kartę "Sodexo", natomiast nie chce tej z banku, wyświetla się komunikat:

"Żądanie nie powiodło się. Nie można zrealizować transakcji. Więcej informacji [OR-TAPSH-08]"

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


A więc: wyczyściłem dalvic cache, system, zainstalowałem system od nowa bez Magisc i karta bankowa "przeszła", później Magisc, i działa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy, pewnie głupota ale nie mogę sobie poradzić.

Próbuję odnaleźć plik w TWRP ale nie mam tutaj dostępu do plików z telefonu tylko same ślaczki ... plsss :)

Preview attachment IMG_20191205_132440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,
Chłopaki, zakupiłem Mi 9T Pro z myślą że zainstaluję na nim MIUI Polska. W swojej historii miałem już telefony Xiaomi i na wszystkich odblokowywałem bootloadera w celu instalacji MIUI PL i zawsze byłem mega zadowolony. W przypadku 9T Pro nie jest tak różowo właśnie przez Google Pay.

Po instalacji MIUI Polska pojawił się problem z zarejestrowaniem karty w GPay ale po instalacji Magiska, ukryciu aplikacji i skorzystaniu z pierwszego opisu w poradniku problem zniknął. Karta w Google Pay przeszła i wszystko wydawało się ok. Poszedłem wczoraj wybrać kasę zbliżeniowo tak dla testów ale transakcja została odrzucona. Skorzystałem więc z czwartej instrukcji ale efekt ten sam :-/ Podpowiedzcie co jest nie tak. W Magisku, w zakładce Superuser nie mam żadnej zainstalowanej aplikacji. Tak ma być?

Czy może dlatego że nie mam nic w superuser nie działa chmod - 440 dla pliku /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db ?

Próbowałem usunąć kartę z Google Pay i wprowadzić ją na nowo. Przeszło bez problemu. Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.

Edytowane przez meriox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chłopaki, zakupiłem Mi 9T Pro z myślą że zainstaluję na nim MIUI Polska. W swojej historii miałem już telefony Xiaomi i na wszystkich odblokowywałem bootloadera w celu instalacji MIUI PL i zawsze byłem mega zadowolony. W przypadku 9T Pro nie jest tak różowo właśnie przez Google Pay.

Po instalacji MIUI Polska pojawił się problem z zarejestrowaniem karty w GPay ale po instalacji Magiska, ukryciu aplikacji i skorzystaniu z pierwszego opisu w poradniku problem zniknął. Karta w Google Pay przeszła i wszystko wydawało się ok. Poszedłem wczoraj wybrać kasę zbliżeniowo tak dla testów ale transakcja została odrzucona. Skorzystałem więc z czwartej instrukcji ale efekt ten sam :-/ Podpowiedzcie co jest nie tak. W Magisku, w zakładce Superuser nie mam żadnej zainstalowanej aplikacji. Tak ma być?
Czy może dlatego że nie mam nic w superuser nie działa chmod - 440 dla pliku /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db ?
Próbowałem usunąć kartę z Google Pay i wprowadzić ją na nowo. Przeszło bez problemu. Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.
U mnie nic nie pomaga ale może u ciebie coś to da- ustaw opcje mobilny portfel NFC z HCE- ponoć niektórym to pomaga

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marmil85 napisał:

U mnie nic nie pomaga ale może u ciebie coś to da- ustaw opcje mobilny portfel NFC z HCE- ponoć niektórym to pomaga

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

W jakim banku masz kartę? Ja w ING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meriox napisał:

Bank potwierdził kartę i wszystko wydaje się w porządku ale pobrać kasy zbliżeniowo z bankomatu nadal nie mogę.

Ustawienia -> Połączęnia i udostępnianie -> Układ zabezpieczający -> mobilny portfel z HCE. Sprawdź potem czy możesz zapłacić w sklepie, jeśli tak to wszystko działa. Jeśli potem nadal w banku nie działa to wina banku. Pamiętaj, że co każdą aktualizację systemu musisz powtórzyć proces z chmod 440 i instalacją Magiska.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zenderable napisał:

Ustawienia -> Połączęnia i udostępnianie -> Układ zabezpieczający -> mobilny portfel z HCE. Sprawdź potem czy możesz zapłacić w sklepie, jeśli tak to wszystko działa. Jeśli potem nadal w banku nie działa to wina Pekao.

Dzięki. Rzeczywiście płatność w sklepie działa normalnie. Być może w ING nie mam włączonej jakiejś usługi typu "wypłaty zbliżeniowe z bankomatów".

 

26 minut temu, Zenderable napisał:

Pamiętaj, że co każdą aktualizację systemu musisz powtórzyć proces z chmod 440 i instalacją Magiska.

Chodzi o Magiska instalowanego przez TWRP a nie samego Magisk Managera? Szkoda, że w MIUI Polska nie jest to zaimplementowane. W informacjach o systemie MIUI Polska jest podpunkt - Certyfikacja Google Pay (działające płatności z NFC) a jednak to nie działa z automatu :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Redmi Note 8T (najnowszy stable miuipolska) zastosowałem sposób nr 1,wszystko przebiegło bez żadnych problemów, karta dodana w Google pay, jednak wykonując w panelu sterowania skanowanie bezpieczeństwa, w środowisku płatności pojawia się zagrożenie i kończy się taką informacją jak na załączonym ss. To wykryte zagrożenie pozostawiamy, czy jeszcze coś muszę zrobić? 

IMG_20200106_220010.jpg

Edytowane przez robaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemano,

Sposób pierwszy na K20 Pro zadziałał, jednak któraś z aktualizacji (prawdopodobnie?) znowu zmieniła atrybuty pliku dg.db, przez co (chyba?) płatność telefonem była odrzucana przez terminal - info aby zmienić terminal / kartę. Po przywróceniu 440 na pliku dg.db znowu działa, jednak ciekawi mnie, czy jest opcja, by skryptem co reboot telefonu sprawdzać/przywracać to ustawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SultanKosmituff

Oczywiście, że można. Wystarczy zrobić skrypt/ewentualnie w taskerze by wykonywało się to na przykład co każde uruchomienie telefonu. Nie zmienia to faktu, że po każdej aktualizacji trzeba na nowo zainstalować Magisk by mieć prawa roota do takich czynności, a czy TWRP takie coś potrafi zautomatyzować to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dzidexx napisał:

Sprawdź w MiuiEu.zip dg.db(uprawnienia) i updater-script(podgląd/edycja). Wypakuj te pliki oczywiście.

dg.db nie jest tylko do odczytu, co do updater-script:

package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/busybox", "/tmp/busybox");
run_program("/sbin/chmod", "777", "/tmp/busybox");
run_program("/tmp/busybox", "chmod", "660", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/app_dg_cache");
run_program("/tmp/busybox", "rm", "-rf", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
package_extract_file("META-INF/com/xiaomieu/dg.db", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");
run_program("/tmp/busybox", "chmod", "444", "/data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db");

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dzidexx napisał:

Następnym razem też sprawdź, powinno być 440 a jest 444. Ja osobiście nie widzę jednak powodu aby nie działały płatności. 444 - odczyt "wszyscy".

Nie wiem czy to normalne, ale prawdę mówiąc po wykonaniu chmod 440 i zapisaniu zmiany, kiedy sprawdzam wartość zaraz po operacji, zwraca mi 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Jeśli trzeba, zapłacę komuś za sprawne rozwiązanie / pomoc w rozwiązaniu problemu z GPay bo mnie już krew zalewa.
Zacznę od tego że jest problem z instalacją Magisk, dalej pewnie nie będzie łatwiej. Telefon MI 9 SE, ja nie robiłem żadnych modyfikacji poza automatyczną aktualizacją systemu natomiast jest on unlocked. Chciałbym uniknąć całkowitego czyszczenia telefonu.

 Screenshot_2020-01-25-16-46-42-296_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.c337ba7d54373f8d48c212d35e38d118.jpgScreenshot_2020-01-25-16-46-01-556_com.android.settings.thumb.jpg.bb2077a5d6e9385d225a518dbd07eb63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable człowieku Twoja pomoc jest nieoceniona. Specjalnie założyłem konto żeby Ci podziękować i dorzucić cegiełkę. Dla potomnych: A520F LineageOS 16 (Pie) sposobem 1'wszym poszło w 15 minut. Płacę iPKO i czyściłem pamięć tej apki (nie gPay jak jest to opisane w oryginalnym poście). Załączam ss'a dla jasności.
 

Pozdrawiam :)

ss_a520flOS.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 16:57, wieszczu1 napisał:

Cześć.
Jeśli trzeba, zapłacę komuś za sprawne rozwiązanie / pomoc w rozwiązaniu problemu z GPay bo mnie już krew zalewa.
Zacznę od tego że jest problem z instalacją Magisk, dalej pewnie nie będzie łatwiej. Telefon MI 9 SE, ja nie robiłem żadnych modyfikacji poza automatyczną aktualizacją systemu natomiast jest on unlocked. Chciałbym uniknąć całkowitego czyszczenia telefonu.

Zapytam jeszcze raz, czy ktoś tu za kasę (albo za darmo) jest w stanie mi z tym pomóc?

Bo niestety poświęciłem już dużo czasu i mocno zniechęciłem się do Xiaomi...

Screenshot_2020-01-25-16-46-42-296_com.topjohnwu.magisk.jpgScreenshot_2020-01-25-16-46-01-556_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co próbujesz robić? Masz najwidoczniej odblokowany bootloader na tym 9SE i rom Global. Czyli pewnie masz chiński wariant jeśli sam nie odblokowałeś bootloadera.

Wgraj rom MIUIPolska wg. instrukcji a będzie dobrze. Ewentualnie kombinuj z Magiskiem.
Nie ma co winić Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.02.2020 o 13:07, Acid napisał:

Wgraj rom MIUIPolska wg. instrukcji a będzie dobrze.

Mam MI8. Na MIUIPolska zdecydowałem się głównie dlatego, że miałem nadzieje na działające płatności zbliżeniowe. Dzisiaj go zainstalowałem i niestety rozczarowanie. Po dodaniu karty w google pay to samo  - brak możliwości płacenia z powodu roota ;(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, guber napisał:

niestety rozczarowanie. Po dodaniu karty w google pay to samo  - brak możliwości płacenia z powodu roota ;(((

Na Mi8 działa bez żadnych modyfikacji i bez Magisk. Jeśli wygrałeś już Magisk to ukryj go w ustawieniach i ukryj aplikacje w magiskhide. Wystarczy trochę poszukać, poczytać i nie będzie rozczarowania.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbuję tymi sposobami nie tyle co naprawić płacenie w GPay bo działa, ale problem, który pojawia się po ponownym uruchomieniu telefonu. Za każdym razem gdy wyłączę i włączę telefon muszę na nowo skonfigurować płatności zbliżeniowe. Czy któryś ze sposobów to naprawia? Sposób 1 nie pomógł. Xiaomi Mi 5 s plus, najnowszy Magisk z kanału Canary, Miui by xiaomi.eu 11.0.2, root, odblokowany bootloader. 

Edytowane przez kwitek191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...