Skocz do zawartości

Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wiem, że parę razy na forum przewinęły się rozwiązania naprawiające niedziałający Google Pay po odblokowaniu bootloadera, jednak nigdzie nie widziałem wątku, który przedstawi każdy sposób w jednym miejscu. Pamiętaj o przeczytaniu dodatkowych informacji!

Ja ani nikt z forum MIUI POLSKA nie odpowiada za ewentualne uszkodzenie telefonu. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność!

 

SPOSÓB NR 1

1. Instalacja Magisk Manager - jeśli coś nie działa polecam wersję Magisk Canary. Za pomocą Magisk Manager pobieramy najnowszy .zip Magiska (w ustawieniach wybieramy kanał Canary) i instalujemy w TWRP.

2. Po instalacji w Magisk Hide zaznaczamy Google Pay, Usługi Google Play oraz inne aplikacje bankowe. Osobiście zaznaczyłem resztę aplikacji Google, lecz wątpię, że jest to wymagane.

3. W ustawieniach aplikacji (Ustawienia -> Zarządzaj aplikacjami) czyścimy dane i pamięć podręczną Google Pay.

4. Przechodzimy do TWRP -> Zaawansowane (Advanced) -> Menadżer plików (File manager).

5. Przechodzimy tutaj: /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db

6. Klikamy chmod, wpisujemy 440 i zatwierdzamy.

7. Uruchamiamy system i konfigurujemy Google Pay.

 

SPOSÓB NR 2

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Instalujemy edytor SQL.

2. Instalujemy dowolny emulator terminala np. Termux.

3. Upewniamy się, że Google Pay jest zamknięte, czyścimy dane i pamięć podręczną.

4. Otwieramy edytor SQL i przechodzimy w file manager tutaj: /data/data/com.google.android.gms/databases.

0.png

5. Otwieramy dg.db

1.png

6. Przechodzimy do main, następnie patrzymy na pierwszą kolumnę (czyli a). Jeśli w nazwie w pierwszej kolumnie znajduje się "attest" (edytujemy wszystkie pliki z tą nazwą), to w 3 kolumnie (czyli c) zmieniamy wartość na 0 (u mnie było 10, zmieniłem na 0), tak jak w zrzutach ekranu poniżej:
 

Spoiler

 

65969126_905332163137472_7809299259177566208_n.png

66252853_1391758540964802_7377386253991280640_n.png

66250483_1147909552060838_2875164276035682304_n.png

66309452_2337780789817474_6690858842944700416_n.png

 

7. Otwieramy terminal, następnie wpisujemy su w celu uzyskania praw roota.

8. Wpisujemy: cd /data/data/com.google.android.gms/databases

9. Następnie wpisujemy: chmod 440 dg.db

10. Restartujemy urządzenie. Wuala, Google Pay działa!

 

SPOSÓB NR 3

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł SQLite for ARM aarch64 device.

2. Restartujemy urządzenie w celu aktywacji modułu.

3. Instalujemy dowolny emulator terminala np. Termux.

4. W terminalu wpisujemy su w celu nadania praw roota.

5. Wpisujemy następujące komendy:

am force-stop /data/data/com.google.android.apps.walletnfcrel
chmod 777 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db
sqlite3 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db "update main set c='0' where a like '%attest%';"
chmod 440 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db

6. Restartujemy urządzenie. Google Pay działa! Operacje te oczywiście można zautomatyzować w taskerze (np. w trakcie każdego restartu).

Spoiler

<TaskerData sr="" dvi="1" tv="5.7.2"><Task sr="task326"><cdate>1556669699787</cdate><edate>1558051891959</edate><id>326</id><nme>GPay</nme><pri>100</pri><Action sr="act0" ve="7"><code>123</code><Str sr="arg0" ve="3">chmod 777 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db
/data/data/com.keramidas.TitaniumBackup/files/sqlite3 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db "update main set c='0' where a like '%attest%';"
chmod 444 /data/data/com.google.android.gms/databases/dg.db</Str><Int sr="arg1" val="0"/><Int sr="arg2" val="1"/><Str sr="arg3" ve="3"/><Str sr="arg4" ve="3">%DebugMsg</Str><Str sr="arg5" ve="3"/></Action></Task></TaskerData>

 

 

SPOSÓB NR 4

1. Instalujemy Magisk. Google Pay i Usługi Google Play zaznaczamy w Magisk Hide. Za pomocą Magisk Manager instalujemy moduł Busybox for Android NDK i SQLite for ARM aarch64 device.

2. Pobieramy moduł GPay SQLite Fix i przenosimy na pamięć wewnętrzną naszego urządzenia (jeśli pobieraliśmy na PC).

3. Instalujemy moduł i restartujemy urządzenie. Google Pay powinien działać!

 

UWAGA!

Jeśli chcesz płacić zbliżeniowo, upewnij się, że ustawieniach sieci bezprzewodowych i komórkowych (zakładka "Więcej") jako układ zabezpieczający masz wybrane "Użyj mobilnego portfela z HCE".

DODATKOWE INFORMACJE

* Można zainstalować dodatkowy moduł "MagiskHide Props Config" oraz "Busybox for Android NDK". Za pomocą tego można zmodyfikować parę rzeczy - dokumentacja znajduje się w opisie modułu. Pomaga w przypadku SafetyNet ustawionego na false! Tutaj poradnik dla Pocophone (jeśli masz inny model - robisz tak samo, ale wybierasz swój model): https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/fix-magisk-safetynet-t3896695

* Jeśli nadal masz ctsProfile ustawione na false (SafetyNet), to powyższe sposoby nie zadziałają dopóki nie spróbujesz użyć MagiskHide Props Config (wyżej). Do tego warto spróbować zainstalować moduł "SafetyPatch" w Magisk. 

signal-attachment-2019-10-08-121544.jpeg

* Czytaj komentarze pod tym postem, często jest coś wytłumaczone.

* Można spróbować całkowicie usunąć folder /data/data/com.google.android.gms w TWRP.

* Oryginalny temat na XDA.

  • Like 5
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

Aktualizacja. Dodałem sposób numer 4.

@rastatata

Masz ten problem na Global czy Xiaomi.eu? Niestety nie wiem czy można w podobny sposób to naprawić, gdyż u mnie po prostu działa normalnie wywoływanie asystenta na ekranie poprzez "Ok Google" w obu przypadkach. Przede wszystkim warto wyczyścić dane i cache w aplikacji Google i Usług Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rastatata

Jaki model? Może po prostu spróbuj używając MiFlash zainstalować globalny soft na nowo czyszcząc wszystkie dane... bo razem z odblokowanym bootloaderem mogli wgrać jakiegoś niedorobionego globala. ;)  Nie wiem co tu jeszcze poradzić... jeśli masz odblokowany bootloader to możesz też nie mieć certyfikacji na Google Play (możesz sprawdzić w ustawieniach sklepu google play). Żeby dodać certyfikację, musisz:

1. Pobierz aplikację Device ID z Google Play

2. W aplikacji powinien pojawić się kod pod Google Service Framework (GSF).

3. Przejdź pod ten link: https://www.google.com/android/uncertified/

4. Wpisz ten kod i kliknij zarejestruj. W ustawieniach telefonu wyczyść dane Google Play, Usług Google i aplikacji Google.

W ustawieniach Google w zakładce "Wyszukiwanie głosowe" wejdź w "Voice Match", upewnij się, że masz to włączone i naucz ponownie modelu głosu. Jeśli to nie pomoże to póki co nie mam pomysłu. Może gdzieś znajdę rozwiązanie jeśli taki problem zacznie mieć więcej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Zenderable napisał:

Polecam jednak zostawić tę opcję wyłączoną, jeśli jest włączona to nie działa np. PayPal oraz może mieć to wpływ na inne usługi.

I wówczas maksymalny wynik to 97%...

PayPal można zawsze ukryć w Magisk Hide. U mnie komunikat o niezabezpieczonym telefonie nawet Allegro wyrzuca...

Swoją drogą, na ile korzystanie z choćby aplikacji bankowych, przy obecności Magiska, jest bezpieczne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi
Nie wiem, pierwszy raz widzę, by ktoś przejmował się tym wynikiem.
Ja nawet nie wchodzę w panel sterowania, bo moduł "Czyszczenie" niepotrzebne usuwa tylko cache aplikacji i wszystko musi się ładować na nowo. U mnie to wygląda tak:

Spoiler

9fffadfa22fd07bea9fdb15cdff401d4.jpg193c275b4d9b6b88815f86213e6b203c.jpg039ba47d5865a4962b2601c8983ab3db.jpg


Jeśli chodzi o Magisk Hide - sam dobrze wiesz, że np. jak wcześniej pomagał na Google Pay to teraz trzeba wykonywać dodatkowe czynności jak w tym poradniku. Tak samo jest z PayPal, np. na Mi 9T nie daje nic użycie Magisk Hide, dopiero odznaczenie opcji "Root" pomogło i można jej używać. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo... samo odblokowanie bootloadera powoduje, że Twój telefon już nigdy nie będzie bezpieczny. Póki co nie widziałem, by ktoś skarżył się by ktoś go okradł przez używanie Magisk, bo na to wpływa dużo innych czynników (każdy może Ci skopiować kartę nawet bez Magisk), choć jeśli ktoś nie czyta tego co robi to mając odblokowany bootloader i prawa roota... Pamiętaj, że wszystko da się zrobić i jeśli ktoś zrobi wirusa, który dzięki prawom roota w jakiś sposób wpływa na Google Pay/Twoją aplikację bankową (np. przekierowuje płatności) to mogą być niezłe problemy. Jednak jeśli dokładnie czytasz co robisz, to nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I wówczas maksymalny wynik to 97%...

PayPal można zawsze ukryć w Magisk Hide. U mnie komunikat o niezabezpieczonym telefonie nawet Allegro wyrzuca...

Swoją drogą, na ile korzystanie z choćby aplikacji bankowych, przy obecności Magiska, jest bezpieczne...?

A możesz mi wytłumaczyć jak obecność Magisk wpływa na bezpieczeństwo aplikacji bankowych?

 

 

Co do tematu - ustawienie chmod 440 w moim przypadku załatwiło sprawę.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@HarveyDent

@dave091

Jesteście pewni, że wykonaliście wszystkie kroki poprawnie? Sprawdziłem u siebie na Androidzie 10 (Xiaomi.eu 9.9.26) w Mi 9T i nadal działa (przynajmniej sposób nr 1). Jeśli nie przechodzi wam SafetyNet, wykonajcie to co podałem w dodatkowych informacjach, tu instrukcja: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/fix-magisk-safetynet-t3896695. Oczywiście zamiast Pocophone to swój model (chociaż ten też może działać, nie jestem pewny). Jeśli potrzebujecie tłumaczenia, dajcie znać na PW, wtedy edytuję ten post w wolnym czasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa po zrobieniu update dla odcisku palca  (instrukcja z xda). Brakuje tam tylko informacji że dodatkowo w Magisku trzeba pobrać i zainstalować modul Busybox. Bez tego po komendzie su i props dostaje się komunikat o braku Busybox.

Jestem lewy w tym, ale dałem rade więc, myśle że każdy inny też sobie poradzi.

 

Link do Canary nie działa, wiec albo coś z Magiskiem nie tak było, albo Google zaktualizowało politykę. W każdym razie kumpel mnie ratował jak zaliczyłem zonka w sklepie.

Zenderable dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tommyl napisał:

dodatkowo w Magisku trzeba pobrać i zainstalować modul Busybox. Bez tego po komendzie su i props dostaje się komunikat o braku Busybox.

No dokładnie to było napisane w "dodatkowych informacjach". :D Link poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa no fakt, jest jak byk napisane.

A wiesz może co dokładnie robiłem po przez update dla odcisku palca? Rozwiązało to problem z failed w SafetyNet.

Powiem, że po restarcie trochę było niepewności czy odblokuje telefon odciskiem, czy zadziała.

Edytowane przez tommyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, r0bertt napisał:

U mnie płatności NFC dzialały na mi9 do ostatniej wersji systemu na android 9 - po update na 10 przestało działać ani te 4 powyższe sposoby nie pomogłby, ani xda, więc pogodziłem się że jak nie działa to nie działa

To spróbuj może wg tej instrukcji

Wprawdzie po rosyjsku ale google translator poradzi sobie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sposoby z pierwszego postu nie pomagają (sposób nr 1 + aktualizacja fingerprint za pomocą MagiskHide Props Config) to na 99,9% macie ctsProfile: false. Mozecie sprawdzić np. w Magisk. 

W prosty sposób można to naprawić - instalując moduł SafetyPatch.

signal-attachment-2019-10-08-121540.jpegsignal-attachment-2019-10-08-121544.jpeg

Po takiej operacji Google Pay będzie działał w 100%. ;) 

Aktualizacja postu.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...