Skocz do zawartości

TWRP dla Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

* Ja ani nikt z forum MIUI POLSKA nie odpowiada za ewentualne uszkodzenie telefonu.
* Robisz wszystko na własną odpowiedzialność!

TWRP wymagane jest do instalacji Magisk (root) lub xiaomi.eu.

WYMAGANIA

POBIERANIE

INSTALACJA

0. Podłączamy telefon do komputera

1. Pobieramy platform-tools i rozpakowujemy np. na dysku C

2. Do rozpakowanego folderu wrzucamy pobrany wcześniej plik twrp-3.3.x-x-davinci.img i zmienamy jego nazwę na twrp.img

1.png

3. W ustawieniach telefonu (O telefonie) klikamy 7 razy na wersję MIUI - gratulacje, zostałeś programistą!

4. W dodatkowych ustawieniach przechodzimy do opcji programistycznych, następnie w nich włączamy "Debugowanie USB". Odłączamy i podłączamy telefon.

5. Trzymając shift klikamy prawym przyciskiem myszy na puste pole w rozpakowanym folderze. Klikamy "Otwórz okno PowerShell/CMD tutaj".

6. Wpisujemy

adb reboot bootloader

lub

./adb reboot bootloader

7. Smartfon powinien uruchomić się w trybie fastboot. Wpisujemy:

fastboot flash recovery twrp.img

lub

./fastboot flash recovery twrp.img

Uwaga! Jeśli któraś z tych komend nie działa, znaczy, że sterowniki nie są zainstalowane. Rozpakowujemy pobrany Google USB driver, szukamy w menadżerze urządzeń nieznane nam urządzenie, klikamy prawym i instalujemy sterownik wskazując wypakowany wcześniej folder. Jeśli posiadasz dystrybucję Linuxa bądź Mac - zalecam użyć forumowej wyszukiwarki bądź Google.

8. Jeśli wszystko poszło dobrze, powinna operacja zakończyć się bez żadnego błędu. Wpisujemy:

fastboot boot twrp.img

lub

./fastboot boot twrp.img

9. Smartfon powinien uruchomić się w TWRP. W prawym dolnym rogu ustawiamy język na angielski. Jeśli mamy hasło/pin na telefonie wpisujemy je i klikamy na klawiaturze znaczek potwierdzenia.

66341414_2383434705313070_9119780878828961792_n.jpg65942692_499859427420975_232552069393809408_n.jpg

***************************************************************************

Jeśli coś nie działa, przed napisaniem zalecam przejrzeć te wątki:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitek88 napisał:

kiedy mam już Xiaomi.eu stable zainstalowane na tym wcześniejszym TWRP i teraz chciałbym przejść na Xiaomi.eu beta bez formatu?

Powiem szczerze - nie wiem do końca jak to działa. Na pewno na globalu zaszyfrowały mi się foldery po instalacji nowego TWRP. Czy tak jest w przypadku xiaomi.eu? Nie wiem, możliwe. Wydaje mi się, że możesz zrobić aktualizację na starym TWRP z stable na beta, ale wtedy nie będziesz mógł wejść do TWRP dopóki nie sflashujesz tej nowej wersji/ew. poczekasz na jeszcze nowsze TWRP. A znowu czy będziesz musiał zrobić wtedy format data? Nie mam pojęcia.

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Dlatego lepiej zwyczajnie poczekać na W PEŁNI DZIAŁAJĄCĄ partycję przywracania, zamiast bawić się w półśrodki i modlić się, by zadziałało :)

Póki co Xiaomi udostępniło niedziałające źródła kernela: https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource/issues/1116

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak. Ostatnia beta bez problemu zainstaluje się ze starego twrp, ale potem trzeba zainstalować nowe, bo stare się nie odpali, a żeby cokolwiek z nowego wgrać, trzeba zrobić format /data, bo nowe twrp tak jakby nie ma w ogóle funkcji szyfrowania danych i żadnych pinów wpisywać nie trzeba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie na starym TWRP można zrobić backup, zgrać sobie gdzieś, następnie sflashować nowe TWRP i przywrócić backup, wtedy dane powinny zostać. :P

Edit.

Pojawiło się nowe TWRP, podobno wszystko działa (nie trzeba robić format data, bo twrp normalnie pyta o hasło): https://forum.xda-developers.com/mi-9t/development/unoffocial-3-1-1-2-fixed-4pda-t3952672

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa. Natomiast teraz moje pytanie. Bowiem instalując MIUI EU oczywiście musiałem wszystko skasować i zdaje się mój telefon nie jest obecnie zaszyfrowany. A raczej na pewni nie jest. A Trochę jednak nie mam ochoty jak wpadnie w czyjeś łapy zostawiać mu otwartej furtki do wszystkich moich danych. 

Skoro TWRP wspiera szyfrowanie to jak mogę zaszyfrować partycje danych ponownie ? Kiedyś gdzieś takie opcje widziałem na Lineage ale tutaj na tym miui to średnio się rozeznaje. Czekam tylko aż pojawi się sensowny rom i zwiewam z tej nakładki. 

Roger

Edytowane przez Rogeros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zainstalowałem nowe TWRP na najnowszym EU i wszystko poszło OK. Zapytał o wzór blokady i odszyfrował sie poprawnie. 

Możecie bez obaw instalować. 

Jedna uwaga. Nie zadziałają Wam z tym nowym TWRP backupy zrobione na poprzednim. Miejcie to na uwadze. 

 

 

Tak swoja drogą jestem pewny że na oreo wchodząc do TWRP byłem wstanie managerem plików wykasować wzór zabezpieczenia (dwa pliki) i bez problemu dostać się omijając hasło do systemu. Ciekawe czy nadal to działa. Ale nie chce mi się tego sprawdzać. 

Edytowane przez Rogeros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidexx napisał:

Z hasłem czy bez hasła jest zaszyfrowany. Nie każdy Pie, każde Miui na Pie. Można wyłączyć szyfrowanue wgrywając paczkę .zio każdorazowo po wgraniu romu.

Większość (?) Twrp pokaże zawartość pamięci gdy nie ma ustawionego hasła/pinu/wzoru. Chcesz zapobiec odczytaniu danych - ustaw w.w.

@up & @uup

 

W oreo kasowałem wzór przez TWRP i bez problemu odzyskiwałem dostęp do systemu jakby hasła w ogóle nie było. Dopisałem to powyżej ale w międzyczasie jak edytowałem komentarz Ty zamiesiłeś odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem się do systemu bez podawania kodu. Widzę nadal część z plików odpowiedzialnych za szyfrowanie. Nie chcę dalej przy tym grzebać, żeby nie musieć instalować od nowa systemu. Ale kiedyś zrobię backup i się temu przyglądnę. Trochę się zmieniło i mam jednak nadzieję, że jest jak piszesz. 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu udało mi się odpalić twrp lecz teraz inny problem . Po wgraniu softu nie odpala się telefon tylko wraca do twrp.

A samo twrp jakieś takie cukierkowate default_biggrin.png2970b5cc72272683452e3c59ceeb132b.jpg

 

Ps. Wgrałem twrp kompatybilne z xiaomi.eu i zapomniałem zrobić opcji encryption.... :D dlatego się nie uruchamiał ;)

Narazie test miui-globe ;)

 

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@Pikus544

Wgrałeś złe TWRP. Niestety na tym które używasz nie działa odszyfrowywanie plików. Tzw. dziwny ciąg znaków to po prostu oznaka zaszyfrowanej pamięci wewnętrznej. Musisz wgrać TWRP, które pozwala na deszyfrację (zapyta o hasło w trakcie uruchamiania TWRP). Nie wiem tylko czy teraz przypadkiem nie będziesz musiał zrobić znowu format data, żeby się pliki odszyfrowały na nowym TWRP. Wyżej była o tym dyskusja, polecam zapoznać się z tematem. Aktualnie chyba najlepszym TWRP jest to nr 3, edytowałem trochę temat. Niestety póki co brak oficjalnego TWRP, dlatego jest jak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem zainstalować TWRP nr3, ale miałem globalnie starego fastboota który nie łykał tych komend. 
Wykonałem ręcznie skrypty podając exe-ka z platform-tools, przeszło, ale potem nie wiedziałem jak zgrabnie wyjść więc dałem wg komend `fastboot boot twrp.img` no i odpalił się system, a potem mi recovery 3.0.
Reboot to system wracał do recovery, więc zrobiłem ręcznie komendy przez fastboota raz jeszcze, tym razem bez boot, tylko odłączyłem kabel i wyłączyłem telefon.

Teraz wstaje ładnie do TWRP, ale reboot system dalej nie działa. Może to znowu problem flagi bootowania do recovery po flashu twrp? Kiedyś tak miałem w starym telefonie, bo pliki systemowe wydają się być, nie robiłem wipe żadnego, partycje data mogłem odszyfrować bez problemu pinem.

EDIT: chyba na pewno to jest tego kwestia, bo wrzuciłem xiaomi.eu, mam teraz logo redmi przy bootowaniu, ale wciąż wskakuje do twrp.
@Zenderable spotkałeś się może z taką sytuacją? Da się przez fastboota wgrać oryginalne MIUI dla polskiej dystrybucji? To ma być eu czy global? :P

EDIT 2: Lama ze mnie, wystarczyło dać format data w TWRP a nie wipe, wszystko działa :D 

Edytowane przez majkel_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Wgrałem miui11 i twrp znikło oraz magisk nie działa. najdziwniejsze że oryginalnego też brak - przechodzi od razu do tryby fastboot :(
Czy mogę bezpiecznie wrócić do poprzedniej wersji bez utraty danych? :(

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Czy po wgraniu TWRP trzeba od razu sflashować nowy rom? Pytam gdyż każda instrukcja na XDA podaje po udanym wgraniu TWRP od razu flashowanie romu global tak jakby to była konieczność...

Poza tym jeszcze pytanie: planuje wgranie wersji 4PDA TWRP 3.1.1-2 FIXED czyli tego zautomatyzowanego z plikiem .bat i po instalacji mam zrebootować do TWRP i wyczyścić Dalvik, Cache and Data a potem dobiero bootowac do systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2019 o 20:51, pawelek2086 napisał:

Witam.

Wgrywałem każde TWRP, lecz każde nie działa. Mam odblokowany bootloader. Czy mógłbym prosić o pomoc jakie TWRP należy wgrać?

Nie ma innych, są tylko te co podałem... i muszą działać. Zapewne coś źle robisz. ;) spróbuj fastboot boot twrp.img, to zamiast wejść w Mi Recovery powinno od razu w TWRP.

6 godzin temu, martinii napisał:

Czy po wgraniu TWRP trzeba od razu sflashować nowy rom?

Zależy jakiego TWRP używasz - jeśli zainstalujesz to, które nie potrafi zdeszyfrować pamięci wewnętrznej (w opisie napisałem które), to musisz wyczyścić telefon i wgrać od razu np. xiaomi.eu. Jeśli wrzucisz to co potrafi deszyfrować, to jeśli instalujesz TWRP w celu np. instalacji Magisk to nie musisz nic robić. Te, które instaluje się za pomocą .bat to po prostu działa, nic nie musisz czyścić jeśli tylko Magisk instalujesz. Jeśli system - oczywiście, przed instalacją trzeba wyczyścić za pomocą format data (nie wipe data).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tematu. Zostawiłem tylko jedno TWRP dla Androida 9 - moim zdaniem najlepsze, bo wydaje mi się, że wszystko działa bez problemu. Dodatkowo dodałem nowe TWRP dla Androida 10/MIUI 11. Podobno niedługo dostaniemy OrangeFox Recovery... tylko kiedy będzie oficjalne TWRP. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.10.2019 o 10:19, Zenderable napisał:

Aktualizacja tematu.

Może warto dopisać, że nie robimy Format Data w TWRP po jego zainstalowaniu, tak jak jest to w poradnikach instalacji MIUI. Mnie po formacie nie chciał pytać o hasło, przez co cała zawartość była zaszyfrowana...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...