Skocz do zawartości

Czas pracy na baterii ?


Marcin0703

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciałbym się dowiedzieć na ile Wam starcza faktycznie bateria przy normalnym użytkowaniu ( sprawdzenie mediów społecznościowych, czasem jakiś krótki film). moje W teście SOT telefon wypada w granicach 4-5.5h z. ciekawości na jakiej jasności ekranu to się sprawdza? 

dzięki za odpowiedzi 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcin0703
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej używa telefon , musiałbyś się z kimś zgrać i podac mu np: że na Fejsie jesteś godzinę,na tapalku 2, muzy słuchasz tyle ale i to tak nic nie da musiałbyś mieć bliźniaka telefonów a bateria nikiedy nie równa baterii następnej i tak możemy tworzyć teorie spiskowe

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 19.07.2019 o 08:09, dzidexx napisał:

...

Wgrany Custom Kernel Okita:

https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/development/kernel-okitakernel-v1-0-mi-9-se-27-2019-t3934029 (schedutil governor, kolory pod siebie i nic więcej nie zmieniam). AoD wył. - Notifications Reminder, podświetlenie FoD wył., nie używam panelu sterowania i oszczędzania baterii, bateria adaptacyjna wył. 

...

Gdzie to się ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ten telefon to jest jakieś kuriozum jeśli chodzi o baterie.. Mam go właściwie od premiery i powiem szczerze że nie mam ochoty mieć nawet dnia dluzej;-) Generalnie telefonu używam właściwie tylko na danych komorkowych, rzadko na wifi. Wytrzymuje jeden dzień przy max 3h ekranu. Wczoraj ok 17 podłączyłem się jednak pod wifi przy 100% i do ok 23 zeszlo mi 30 % baterii przy 2.5h ekranu. Myślę sobie wow. Przez noc zeszlo 3% .. wow. Odłączyłem o godz 6 rano od wifi i do 9 zeszlo ... 20% baterii przy 20 minutach ekranu. Kabaret po prostu. Dodam, że sygnał sieci na full.

Testowane różne Romy i kernele.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z baterią na Mi9 SE jest takie: 

  1. Na globalu SOT był max 3,5h - padaka straszna miałem ochote ten telefon wywalić
  2. Wgralem miui polska (xiaomi.eu) i na miui10 SOT wzrósl do regularnych 5h, byłem bardzo zadowolony wtedy :)
  3. Po dłuższym użytkowaniu, kilka miesiecy później SOT spadł do 4h
  4. Zaktualizowałem przez OTA do miui 11 (aktualnie mam xiaomi.eu 9.12.6) SOT sie nie poprawił dalej jakieś 4h

Nie wgrywałem innego kernela i nie przywracalem ustawien fabrycznych po wgraniu nowego xiaomi.eu

Ustawienia fabryczne robilem kilka razy na globalu, ale nic nie pomogło to na pracę baterii.

Używam tel w miare normalnie. Troche muzyki, troche komunikatory, troche przeglądarka. Gier tyle co nic. Czasem google maps, jak dojade itp , nic nadzwyczajnego.

Czy powinieniem zrobić ten reset po każdej aktualizacji ? Jakieś inne pro tipy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.12.2019 o 17:30, Darkman89 napisał:

Mam to samo. Ogólnie odczułem że na miui 11 jest gorzej z baterią. 

 

Screenshot_2019-12-18-17-29-55-432_com.miui.securitycenter.jpg

Miałam ten sam problem, pomogło przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych. 

Ja dodatkowo po przywróceniu ustawień fabrycznych i wyczyszczeniu danych założyłam zupełnie nowe konto Xiaomi (tamto było podpięte kiedyś pod stary telefon) i wstrzymałam się około 12 godzin z instalowaniem jakichkolwiek aplikacji żeby sprawdzić czy to nie była po prostu jakaś wada fabryczna. 

Teraz mój telefon spokojnie osiąga około 3,5 do 4,5 godzin na włączonym ekranie z system android zużywa od 6 do 8% baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest jakaś strona internetowa, na której można znaleźć porównanie czasów pracy na baterii dla różnych telefonów Xiaomi?

Pytam, bo odnoszę wrażenie, że Redmi 7 spisuje się bardzo dobrze w tym względzie, ale ciężko go już oficjalnie kupić na fakturę. Czy może jest jakiś podobny model o podobnych osiągach pracy baterii, gdyż potrzebuje stale włączony GPS, wi-fi i dane komórkowe, co dość zżera baterię.

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...