Skocz do zawartości

MIUI 9.7.4


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

9s74-770x1116.png

  • Nowy układ Ustawień (obecnie tylko Android Pie)
  • Dodanie systemowego menedżera haseł (Ustawienia > Hasła i bezpieczeństwo > Zarządzaj hasłami)
  • Dodanie Centrum powiadomień (Ustawienia > Powiadomienia)
  • Poprawki tłumaczenia
  • Brak aktualizacji do tego wydania przez OTA – aktualizację należy ściągnąć ręcznie
  • Pełna lista zmian

Dlaczego nie ma OTA?

Stwierdziliśmy pewne problemy związane z użytkowaniem telefonów takich jak Mi 8 czy Mi Mix 2S (głównie związane z scrollowaniem, ale nie tylko). Wiemy o podobnych problemach zgłaszanych przez testerów China ROM-u. W związku z tym nie puszczamy OTA – chcemy, by Ci, którzy chcą zainstalować 9.7.4, robili to świadomie. Nie na każdym urządzeniu mogą się dziać podobne problemy (u nas na jednym Mi 8 jest OK, na jednym nie).

Zalecamy wykonanie kopii zapasowej w TWRP (boot, system, data) przed aktualizacją – w razie podobnych problemów będzie można łatwo przywrócić poprzednią wersję.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.2 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Nie można zainstalować ROMu na Mi 9?

Przeczytaj ten artykuł.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: Gatel OS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przytrzymuje dłużej palec w miejscu czytnika i telefon się odblokowuje.  jak przeciągnę palcem po czytniku pokazuje się animacja czytnika. Bo ogólnie mam ją wyłączoną by nie uruchamiała się za każdym razem gdy podniosę telefon.

PS

 

W ustawieniach > O telefonie, zniknęły mi te ładne ikonki na górze ze specyfikacja sprzętu. 

Też tak masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymuje dłużej palec w miejscu czytnika i telefon się odblokowuje.  jak przeciągnę palcem po czytniku pokazuje się animacja czytnika. Bo ogólnie mam ją wyłączoną by nie uruchamiała się za każdym razem gdy podniosę telefon.
PS
 
W ustawieniach > O telefonie, zniknęły mi te ładne ikonki na górze ze specyfikacja sprzętu. 
Też tak masz? 
U mnie pojawiają się po chwili ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czytnik jak na razie działa @Muzyk nie zmieniałeś przypadkiem opcji gdy przyjdzie powiadomienie wybudź ekran na pokaż animację? Bo to powoduje że czytnik nie działa na wygaszonym ekranie

Ja natomiast mam problemy z hotspotem wifi z kartą z nju internetowy na PC strony się nie wczytują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, znalazlem, odpowiedzialne za to bylo ustawienie:

 

Gdy Ekran jest wyłączony i przyjdzie powiadomienie

 

wczoraj wieczorem ustawilem zeby pokazywalo animacje.

 

teraz przestawilem na brak i odblokowanie odciskiem wrocilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bartos napisał:

U mnie działa z przycisku, ale nie reaguje na głos, VoiceMatch nieaktywne. 

Możesz spróbować jakiegoś rozwiązania z tego wątku:

https://forums.androidcentral.com/ask-question/887183-why-cant-i-turn-access-voice-match.html

Mój Mi 9 ma jeszcze zablokowany bootloader, a na globalu ta funkcja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposoby aktywacji voice match nie poskutkowały. 

Ale znalazłem prosty sposób. Odinstalować aktualizacje apki google. Wyczyścić wszystkie dane apki. Uruchomić telefon i zainstalować na nowo najnowsza aktualizacje. Po tym możemy włączyć voice match i skonfigurować wywoływanie głosem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Mix 2S niezła jazda, po naciśnięciu przycisku zasilania, ekran blokady się nie pojawia, po odblokowaniu telefon łapie niezły zwiech. Dawno nie robiłem restartu z przycisków, po tym jak wszystko przestało działać... Faktycznie, nie trzeba było aktualizować, a informację o problemach zobaczyłem dopiero po fakcie.

Kolejny problem, z brakiem klawiatury przy pisaniu sms. Kosmos, takiego wydania dawno nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy przez słuchawkę lub zestaw w samochodzie ekran mam cały czas podświetlony. Nawet blokada go nie wygasza po chwili się podświetla ale jest zablokowany. Przy próbie przywrócenia do poprzedniej wersji z pliku backup pojawia sie błąd 255 :(

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie dla osób z wyłączająca się górną belką w pierwszej kolejności, przy wygaszaniu ręcznym ekranu - należy zmienić tapetę na taką z ciemną kolorystycznie górą. Pomogło w takim sensie, że nie widać różnicy przy wygaszaniu ekranu, bo nie widać belki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI8 Lite, % baterii wrócił do ikonki - co ciekawe po aktualizacji było ok, ale testując zmieniłem na chwilę na słupkowy i potem procentowy zmienił sie na "wbudowany" - czy możecie przywrócić możliwość wyboru gdzie ma być % baterii pokazany?? Po rozwinięciu paska % jest nadal obok jak wcześniej czyli "da się" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muzyk napisał:

Uprzedzając pytania, płatności działaja tak samo jak przy poprzednim romie, magisk hide + zmiana uprawnien zapisu :)

Po wgraniu nowego romu trzeba od początku wgrywać Magiska i lecieć z procedurą uruchamiania płatności? Czy też pamięta wszystko i działa bez żadnych powtórnych działań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego romu trzeba od początku wgrywać Magiska i lecieć z procedurą uruchamiania płatności? Czy też pamięta wszystko i działa bez żadnych powtórnych działań? 
Instalacja magiska wystarcza


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...