Skocz do zawartości

Brak powiadomień dźwiękowych w Aqua Mail i innych aplikacjach


marcin85tbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Używam od wielu lat tej aplikacji i nigdy nie było problemów. Zakupiłem Mi 9T i niestety nie działają powiadomienia dźwiękowe jak również wibracja. Pobrałem testowo inne programy pocztowe i problemów z powiadomieniami nie stwierdziłem. Czy potrafi ktoś rozwiązać ten problem? Dodam, że wszystkie ustawienia powiadomień aplikacji są prawidłowe, oszczędzanie baterii dla apk wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gmailu natomiast nie da się ustawić powiadomień dźwiękowych dla etykiet... chyba MIUI coś blokuje.

Na forach miui piszą, że działają powiadomienia z K-9 Mail, aczkolwiek sam nie testowałem.

A czy jakiś użytkownik romu xiaomi eu mógłby sprawdzić, czy w aqua mail i w gmailu działają powiadomienia dźwiękowe (w tym drugim - dla etykiet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część wszystkim.

Od 3 lat jestem fanem Xiaomi, a ostatnio zakupiłem Mi 9T.

Borykam się z problemem braku powiadomień z aplikacji np. Twitter. Pomimo braku ograniczeń dla oszczędzanie energii i pracy w tle, włączonej opcji autostart zdarza się, że aplikacja (Twitter) przesyła powiadomienie, dopiero, gdy odblokuję telefon. Zauważyłem, że w opcji "Bateria i wydajność" w sekcji oszczędzanie baterii jest opcja "Wybierz aplikacje/oszczędzanie energii w tle". Po jej wybraniu widoczne są aplikacje aktywne i uśpione. Sęk w tym, że jak coś robię na Twitterze, to aplikacja jest w sekcji "aktywne", by po chwili braku pracy przeszła do sekcji "uśpione". W żaden sposób nie mogę nad tym zapanować, żeby aplikacja zawsze była aktywna, a jedyną opcją w tej sekcji jest możliwość wyboru trybu pracy w tle.

Dodam, że mam global 10.3.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic więcej nie zrobisz. Wina może być w MIUI, albo w apce, albo w obydwu. Może z czasem się naprawi. 

Ja na Mi 8 nie mam problemu z wybudzaniem aplikacji, a nawet nie bawię się w żadne oszczędzania, autostarty i tym podobne, zero. Apki działają w tle i wybudzają powiadomienia gdy coś przyjdzie. Wyjątkiem jest Mi Fit (Bluetooth), więc może to kwestia wczesnego softu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Brak powiadomień z aplikacji przy zablokowanym urządzeniu

Mam to samo! Wersja global. Walczę z tym ale nic nie pomaga. Działają powiadomienia od messengera, czy gmaila a od twittera, whatsuppa i you tube juz nie chociaż są te same ustawienia powiadomien i ograniczeń  dla oszczędzanie energii.  Dodatkowo powiadomienia te ktore przychodzą (gmail, messenger) znikają po odblokowaniu i zablokowaniu telefonu chociaz ich nie otwierałem ani nie kasowałem.

Edytowane przez qbass89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AquaMail i mam to samo. Jedynie udało mi się sprawić, że telefon wibruje. Szczerze nienawidzę tego MIUI...

Tak samo z mojej aplikacji sms nie mam dźwięków. Generalnie większość dźwięków powiadomień mi nie działa na tym dziadostwie. 

Trzeba czekać na jakiegoś Lineage albo Resurection. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

Oczywiście jesteście pewni, że potraficie poprawnie skonfigurować ustawienia dla powiadomień? Ten sam "problem" domyślnie występuje w przypadku Telegrama, ale od czego są ustawienia?

tego nie wiem, natomiast używam androida od wersji 2 ileś tam już lat i praktycznie zawsze sobie z tym radziłem, flashuje romy, grzebie w systemie,  kiedyś nawet robiłem swoje własne romy. Tylko na zasr...ym  miui nie potrafię sobie włączyć dzwonka w paru programach. Bez jaj jeśli tak faktycznie jest to świadczy to tylko o nakładce, że jesy idiotyczna a nie o moich umiejętnościach. Ergo nie tylko ja z tym mam problemy :(   Sorry ale denerwuje się. Bo telefon świetny szpeci go tylko ten chiński wynalazek nakładkopodobny. 

 

przychodzi mi powiadomienie na zegarek, zapala się dioda powiadomień na ekranie w NotifyBuddy, pojawia się powiadomienie na ekranie blokady ale zero dźwięku. Przeleciałem już wszystkie możliwe ustawienia w aplikacji, w systemie. Wszędzie. Nie działa i już. 

 

Roger

Edytowane przez Rogeros
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKEJ znalazłem rozwiązanie braku powiadomień dźwiękowych. Działa. 

instalujemy to: https://play.google.com/store/apps/details?id=notificon.gsy.com.notificon

 

oczywiście nadajemy stosowne uprawnienia dostęp do powiadomień, brak oszczędzania energii, uruchom na starcie, uruchom w tle, na ekranie blokady, powiadomienia oba na tak.

I konfigurujemy wszystkie apki które mają gadać a nie chciały tego do tej pory robić. Siermiężne rozwiązanie ale działa. 

 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Brak powiadomień dźwiękowych w Aqua Mail i innych aplikacjach

Czy ta aplikacja wyświetla też powiadomienia na always on display? A raczej na "ekran zgodny z otoczeniem"? u mnie dźwięki powiadomien działają ale na wyłączonym ekranie wyświetlają się tylko niektóre powiadomienia (SMS, Messenger, Gmail) a reszta (np. Twitter, Youtube Facebook) już nie, chociaż mają identyczne ustawienia powiadomień, oszczędzania energii itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, qbass89 napisał:
u mnie dźwięki powiadomien działają ale na wyłączonym ekranie wyświetlają się tylko niektóre powiadomienia (SMS, Messenger, Gmail) a reszta (np. Twitter, Youtube Facebook) już nie, chociaż mają identyczne ustawienia powiadomień, oszczędzania energii itd.

To już ograniczeniem Global MIUI. Jeśli chcesz mieć więcej ikonek, to polecam zainstalowanie Xiaomi.eu, tam jest ich więcej. Tutaj lista: https://xiaomi.eu/community/threads/aod-notification-app-list.50530/#post-486802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdźcie w ustawienia -> pasek powiadomień... -> powiadomienia aplikacji i tam jest konfiguracja powiadomień dla każdej aplikacji z osobna. Nie wiem czemu, ale domyślenie włączana jest tylko wibracja. Poustawiałem tam wszystkie powiadomienie i teraz wszystko gra i buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bolekkk napisał:

Wejdźcie w ustawienia -> pasek powiadomień... -> powiadomienia aplikacji i tam jest konfiguracja powiadomień dla każdej aplikacji z osobna. Nie wiem czemu, ale domyślenie włączana jest tylko wibracja. Poustawiałem tam wszystkie powiadomienie i teraz wszystko gra i buczy.

 

niestety to włączenie powiadomień z jakiegoś powodu nie skutkuje dla paru aplikacji. Pomimo włączenia  dalej nie działają dźwięki. Stąd musiałem instalować aplikacje zewnętrzną, która dopiero robiła robotę i to ogarnęła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pisałem do twórców aquamail, twierdzą że problem nie leży po ich stronie. 

W Mi9t był również problem z android auto i po interwencji kogoś od Google dość szybko wypuścili aktualizacje, która załatwiła sprawę. 

Przetestowałem chyba wszystkie programy pocztowe ze sklepu play i nie znalazłem nic równie dobrego jak ten aqua mail, jednak brak powiadomień dźwiękowych ja dyskwalifikuje. Aktualnie mam Blue mail, ale to nie to samo... 

Do kogo pisać interwencję, która da nadzieję na jakąś aktualizacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcin85tbg napisał:

Przetestowałem chyba wszystkie programy pocztowe ze sklepu play i nie znalazłem nic równie dobrego jak ten aqua mail, jednak brak powiadomień dźwiękowych ja dyskwalifikuje. Aktualnie mam Blue mail, ale to nie to samo... 

Przeczytaj wyżej co napisałem, żeby mieć powiadomienia dźwiękowe i ciesz się najlepszym klientem pocztowym na androida dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.07.2019 o 10:39, qbass89 napisał:

u mnie dźwięki powiadomien działają ale na wyłączonym ekranie wyświetlają się tylko niektóre powiadomienia (SMS, Messenger, Gmail) a reszta (np. Twitter, Youtube Facebook) już nie, chociaż mają identyczne ustawienia powiadomień, oszczędzania energii itd.

Też mnie to denerwuje. Obecnie testuję: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson i https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newgen.alwayson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...