Skocz do zawartości

Mi Band 4 - aktualizacje


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Zenderable napisał:

@grzesiek1

Na 99% jeśli zmienia Ci się język to przez dodatkowe oprogramowanie typu Mi Band Tools. Zapoznaj się z wątkiem.

Wszystko wywaliłem chyba znów muzę odparowac odinstalować mifit i zainstalować ponownie. W takim razie wywalam bo mifit samo mi wystarczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma pewien problem. W połowie lipca dotarła do mnie opaska Mi Band 4 CN. Zracji że już miałem mi fit i Band 3 dałem wyszukiwanie opaski i zacząłem dodawać nowy model. Język na opasce zmienił się na angielski, a mi fit uruchomił jakieś aktualizacje. I tu zaczyna się problem. "Aktualizacja Czcionek" dochodzi do końca i wyskakuję błąd. Na opasce wyświetla się napis połącz z mi fit w celu aktualizacji oprogramowania... Aktualizacje próbowałem robić kilku krotnie, rozłączałem opaskę, zmieniłem język telefonu na angielski i powtarzałem proces i dalej nic. Zainstalowałem apke mi master i notify zmieniałem tam język na angielski ale nadal opaska wymaga aktualizacji. 

Czy ktoś się z tym spotkał? Jak to odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KuChar napisał:

Musisz ręcznie wgrać fw do opaski. Możesz to zrobić przy pomocy Notify & Fitness. 

Mógłbyś powiedzieć dokładniej jak to zrobić? Mam tą APK, jest tam opcja aktualizacji ale jest tam info że aktualizacje tylko w mi fit, albo ręczne tylko nie mam skąd wziąć pliku z aktualizacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy na mi band 4 i mi fit czytajcie zawartość sms który do was przyszedł? Mi pokazuje tylko po ostatniej aktualizacji nazwę kontaktu i nie pokazuje treści sms.
Na MiFit nie ma sms tylko na opasce, rozlacz parę, wyczyść dane aplikacji i sparuj oraz ustaw od nowa MiFit.

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie działa mi wyświetlanie treści (zawartości) przychodzących sms. Wyskakuje napis "nieprzeczytane" a nie pokazuje treści sms.

Uprawnienia są w porządku, mifit zakłódkowana, ma do wszystkiego dostęp i działa w tle bez ograniczeń.  WMi Fit  rozlączyłem parę, wyczyściłem dane aplikacji, skonfigurowałem na nowo, sparowałem mifit. FB nie mam potrzebuję treści sms jako powiadomienia oraz powiadomienia o dzwoniących telefonach.  Pomysły m się skończyły. Co proponujecie? 
Używam: Mi band 4/Redmi Note 5 Pro whyred z Xiaomi.eu dev. Ostatni firmware mifit 4.0.7 (algorytm 1.1.14) oraz firmware opaski (1.0.5.55)

 

IMG_20190806_220340.jpg

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz Próbowałem włączyć opcję  " powiadomienia na ekranie blokady z treścią" włączałem i wyłączałęm tą funkcję tak aby zaznaczone było też SMS i nic to nie dało. Szukam nadal rozwiązania, co jeszcze mogę spróbować? 

@Kamil Kupiec Na MiFit i mi band4 pokazuje Ci treść wiadomości przychodzących SMS? Coś szczególnego tam ustawiałeś?  Masz jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić?

 

 

 

 
Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zagrobelny napisał:

Kupiec Na MiFit i mi band4 pokazuje Ci treść wiadomości przychodzących SMS? Coś szczególnego tam ustawiałeś?  Masz jeszcze jakiś pomysł co mogę zrobić

Nic nie robiłem. 

Miałem przez chwilę band Master itd ale usunąłem bo zauważyłem, że z tymi apk nie działa czasami podświetlenie przy podniesieniu ręki. 

Na stockowych tarczach jak macie dni tygodnia? 

Bo ja dzisiaj mam np R 7.8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne nadal nie otrzymuję w mi band 4 treści (zawartości) powiadomień SMS ale dostałem alert pogodowy gdzie treść jest pokazana jak na zdjęciu. Nadal nie wiem co jest grane  mimo wgranego najnowszego softu.

@Kamil Kupiec Mam tak samo jak Ty: miesiąc i dzień pojawia się jako: R 7.8. na domyślnej tarczy ustawianej po resecie opaski.

810141d5-4ed0-4d44-9e1d-910951763ea2 .jpg   panel2.thumb.jpg.5573e600056ea34d26b4c956283a2cd4.jpg  panel.jpg

Co jeszcze mogę zrobic? Co sprawdzić? Czy macie takie same ustawienia w MiFit gdzie Wam działają SMS jak trzeba?

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz Mam wszystko w oryginale w sensie xiaomi.eu, stockowy sms, staram się używać jak najmniej dodatkowych aplikacji które obciążają system smartfona.

EDIT: ROZWIĄZAŁEM mój problem:  Zawartość SMS nie pokazywała się ponieważ w aplikacji SMS ma być zaznaczona (ON) opcja "Podgląd na ekranie blokady" tak jak w zdjęciu zrzucie poniżej. Nic do tego nie ma opcja globalna o nazwie zbliżonej do "Pokazuj powiadomienia wszystkie na ekranie blokady" którą mam wyłączoną czyli nic mi nie pokazuje. Dziękuję za sugestie i pomysły.

sms.jpg

Edytowane przez zagrobelny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2019 o 16:33, MrOwA napisał:

Pytanko. Mifit nie wyświetla żadnych watchfaces. Co zrobić aby to naprawić? Nie chcę instalować dodatkowych apk.

 

Wyczyscic dane reinstall,on po ktorejs aktualizacji zaczał przymulać tarcze, tzn moje tarcze jak np. recznie wgrasz lub przez inną apkę się wyświetlają a te cachują się nie wiadomo ile moze odpal tarcze i poczekaj nawet kilka minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MiBand4 od dwóch dni i po licznych próbach i bojach udało mi się sparować go z Huawei P8 Lite. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po aktualizacji (która sama się automatycznie włączała) na opasce pojawiło się okienko "Połącz z Mi Fit, aby aktualizować ponownie:. Tylko to, nic więcej nie wyświetla się na opasce. Ale oczywiście tu zaczęły się schody, bo nawet jeśli opaska zsynchronizuje się po kilku próbach z MiFit to po chwili się rozłącza i nie pomaga: odinstalowywanie aplikacji, rozłączanie opaski, restartowanie telefonu, przyznawanie uprawnień na energię aplikacji, Blue Scan, Fix it for mi band, Notify. Nie pomaga czyszczenie pamięci podręcznej Bluetooth. Opaska na chwilę paruje się, synchronizuje i za chwilę ją wywala. Albo dla odmiany pojawia się informacja że Bluetooth jest wyłączony (a nie jest!). Kiedy przejdzie do aktualizacji to po sekundzie wywala "Nie udało się zaktualizować".

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Teraz nie dość, że po aktualizacji nie łączy mi opaska się za bardzo (na króciutko, parę sekund) z MiFit (albo też na parę sekund z Notify), to nie mogę nawet skorzystać z samej opaski, gdyż na niej widnieje tylko okienko "Połącz z MiFit"... Acha, dodam że opaska naładowana 100%, bluetooth w telefonie działa bez problemu z innymi urządzeniami, zarówno aktualizacja telefonu jest jak i aplikacji najnowsza. Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2019 o 23:57, natally2 napisał:

Mam MiBand4 od dwóch dni i po licznych próbach i bojach udało mi się sparować go z Huawei P8 Lite. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że po aktualizacji (która sama się automatycznie włączała) na opasce pojawiło się okienko "Połącz z Mi Fit, aby aktualizować ponownie:. Tylko to, nic więcej nie wyświetla się na opasce. Ale oczywiście tu zaczęły się schody, bo nawet jeśli opaska zsynchronizuje się po kilku próbach z MiFit to po chwili się rozłącza i nie pomaga: odinstalowywanie aplikacji, rozłączanie opaski, restartowanie telefonu, przyznawanie uprawnień na energię aplikacji, Blue Scan, Fix it for mi band, Notify. Nie pomaga czyszczenie pamięci podręcznej Bluetooth. Opaska na chwilę paruje się, synchronizuje i za chwilę ją wywala. Albo dla odmiany pojawia się informacja że Bluetooth jest wyłączony (a nie jest!). Kiedy przejdzie do aktualizacji to po sekundzie wywala "Nie udało się zaktualizować".

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Teraz nie dość, że po aktualizacji nie łączy mi opaska się za bardzo (na króciutko, parę sekund) z MiFit (albo też na parę sekund z Notify), to nie mogę nawet skorzystać z samej opaski, gdyż na niej widnieje tylko okienko "Połącz z MiFit"... Acha, dodam że opaska naładowana 100%, bluetooth w telefonie działa bez problemu z innymi urządzeniami, zarówno aktualizacja telefonu jest jak i aplikacji najnowsza. Pomóżcie...

wywal mifit 

sprobuj z tym modem https://mega.nz/#!Al8yxI5b!Mj2LAobuPcmE-zycAGXCvmD8XqzbBazj9TQNt758ppM jak pojdzie git to mozna go wywalic

Edytowane przez grzesiek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...