Skocz do zawartości

Mi Band 4 - aktualizacje


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja firmware konsumuje sporo prądu. U mnie te kilka minut aktualizacji wciągnęło 4%.

Więc proponuję mieć zapas prądu w opasce. Przerwanie procesu aktualizacji z powodu braku

prądu może mieć przykre skutki. Chyba, że w aplikację wbudowane jest jakieś zabezpieczenie,

które nie pozwala na aktualizację przy poziomie baterii niższym niż np. 15%... 

Edytowane przez skrot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ostojan napisał:

Ciekawe czy trudno będzie zwrócić towar na Ali... Bardzo denerwują mnie takie niepotrzebne feature'y :-(

Hmm, jeśli kupiłeś wersję Chińską trzeba było się liczyć z tym, że tak to będzie wyglądało. Wersja CN posiada opcję płatności a global nie. To jedyna różnica między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan12345dokładnie, to nie jest wyjście bo zaraz po wejściu do apki i tak będzie chciało zaciągać firmware niższy :)

Wniosek jest taki, że trzeba czekać aż się wpadnie w pule taką, gdzie do kont w mifit logowanych za pomocną konta Mi, wyślą aktualizacje firmware 1.0.5.55 :), może dziś, może jutro, zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zenderable napisał:

Zapewne tworzycie nowe konto przez Google, a nowe konto zawsze ma od razu dostęp. Na starsze konto idzie falami. Z każdym produktem tak jest. Spokojnie, każdy aktualizację dostanie.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Moje konto Mi logowane poprzez Google nie jest nowe. Miałem na innym urządzeniu.

Edytowane przez Jan12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niejestemprogramista napisał:

@Jan12345dokładnie, to nie jest wyjście bo zaraz po wejściu do apki i tak będzie chciało zaciągać firmware niższy :)

Przed wylogowaniem z domyślnego konta wystarczy usunąć Mi Band 4 ze sparowanych opasek (bo w informacjach będzie widnieć stara wersja), na nowym koncie dodać na nowo tę opaskę, ona się zaktualizuje, wylogować i wtedy zalogować znowu na domyślne dodając opaskę od nowa - od razu będzie info z najnowszą wersją i nie będzie instalowało starszej wersji. :) Ale tak jak mówiłem, wszystko idzie falami i każdy taką aktualizację dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zenderable napisał:

Przed wylogowaniem z domyślnego konta wystarczy usunąć Mi Band 4 ze sparowanych opasek (bo w informacjach będzie widnieć stara wersja), na nowym koncie dodać na nowo tę opaskę, ona się zaktualizuje, wylogować i wtedy zalogować znowu na domyślne dodając opaskę od nowa - od razu będzie info z najnowszą wersją i nie będzie instalowało starszej wersji. :) Ale tak jak mówiłem, wszystko idzie falami i każdy taką aktualizację dostanie.

Zrobiłem tak i z powrotem "wróciło" do starego firmware

Edytowane przez Misieck23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misieck23

Hmmm, wydaje się to dziwne. Jesteś pewny, że opaska Ci się aktualizuje, sprawdzałeś po takiej "aktualizacji" wersję firmware używając opaski? Ja zrobiłem tak, że wylogowałem się ze mojego konta Mi, stworzyłem nowe przez Google, zaktualizowała się opaska, następnie się wylogowałem i zalogowałem znowu na swoje zwykłe, odłączyłem opaskę która była wcześniej podłączona i skonfigurowałem nowe podłączenie opaski. Żadnego powrotu do starego firmware nie było. Może po prostu musisz zaczekać. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zenderable napisał:

@Misieck23

Hmmm, wydaje się to dziwne. Jesteś pewny, że opaska Ci się aktualizuje, sprawdzałeś po takiej "aktualizacji" wersję firmware używając opaski? Ja zrobiłem tak, że wylogowałem się ze mojego konta Mi, stworzyłem nowe przez Google, zaktualizowała się opaska, następnie się wylogowałem i zalogowałem znowu na swoje zwykłe, odłączyłem opaskę która była wcześniej podłączona i skonfigurowałem nowe podłączenie opaski. Żadnego powrotu do starego firmware nie było. Może po prostu musisz zaczekać. ;) 

Ok, teraz się udało :) Najlepsze że jest czerwona kropka w ustawieniach żeby zaktualizować FW do starszej wersji (1.0.5.48) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Zenderable said:

@Misieck23

Hmmm, wydaje się to dziwne. Jesteś pewny, że opaska Ci się aktualizuje, sprawdzałeś po takiej "aktualizacji" wersję firmware używając opaski? Ja zrobiłem tak, że wylogowałem się ze mojego konta Mi, stworzyłem nowe przez Google, zaktualizowała się opaska, następnie się wylogowałem i zalogowałem znowu na swoje zwykłe, odłączyłem opaskę która była wcześniej podłączona i skonfigurowałem nowe podłączenie opaski. Żadnego powrotu do starego firmware nie było. Może po prostu musisz zaczekać. ;) 

U mnie niestety aktualizuje do chinskiej wersji na nowo :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już odpuściłem po tym, jak się zrobił downgrade firmware'u po zalogowaniu się do apki na konto Mi i tym samym wróciły chińskie szlaczki ;), zainstalowałem ponownie apke mi bandage, aby wymusić angielski i poczekam już na oficjalną aktualizacje ota mojej opaski sparowanej w mifit na koncie Mi :), szkoda rzeźbić i czas poświęcać na 1 dzień języka polskiego, jak w każdej chwili ten downgrade się może zrobić. 3.5 tygodnia już jestem na angielskiej wersji z drugą apka wymuszająca język, więc i kolejne kilka dni poczekam

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mucha6630 napisał:

Po koncie Google poszło po tym wróciłem do logowania przez konto mi i jest ok :D46c37e13e7f93ccf819ea0f0c78aa20b.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

5 godzin temu, mucha6630 napisał:

Po koncie Google poszło po tym wróciłem do logowania przez konto mi i jest ok :D46c37e13e7f93ccf819ea0f0c78aa20b.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Z ta aktualizacja jest problem bo dziala po polsku a jak polaczymy opaske z inna aplikacja typu N&F pro czy inna to juz dziala znowu po angielsku wszystko odrazu czym to jest spowodowane wie ktos ? Moze musza wszystkie aplikacje uaktualnić?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, frrancuz napisał:

W n&f zmień na domyślny albo polski.

Mam tak robilem i tak i tak i nadal wywala mi odrazu po angielsku po chwili i nawet nie moge zmieniac tarcz bo jest to samo próbowałem juz wszystkiego i nadal zmienia mi na angielski całkowicie w opasce dziwne chyba cos ta aktualzacje na polski zle zrobili i trzeba czekac na jakies poprawki cos koliduje z innymi aplikacjami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update wpadl, w pogodzie zamiast "pochmurno" itp wyświetlają się znaki zapytania. Ma ktoś podobnie? Wersja opaski CN. Rebootowalem już opaske. Używam tylko mifit bez dodatkowych aplikacji.4ba8d7b603751f97f5b0b1bc94eccf00.jpg

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka


I mnie na CN jest wszystko prawidłowo

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, niejestemprogramista napisał:

Update wpadl, w pogodzie zamiast "pochmurno" itp wyświetlają się znaki zapytania. Ma ktoś podobnie? Wersja opaski CN. Rebootowalem już opaske. Używam tylko mifit bez dodatkowych aplikacji.4ba8d7b603751f97f5b0b1bc94eccf00.jpg

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka
 

I u mnie jest to samo. Również używam tylko mifit. A więc nie jesteś sam. 

Jednak po kilku minutach jest już ok. Samo się naprawiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, niejestemprogramista said:

Update wpadl, w pogodzie zamiast "pochmurno" itp wyświetlają się znaki zapytania. Ma ktoś podobnie? Wersja opaski CN. Rebootowalem już opaske. Używam tylko mifit bez dodatkowych aplikacji.4ba8d7b603751f97f5b0b1bc94eccf00.jpg

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka
 

Mam wersje CN i pokazuje prawidłowo. Jedynie emotki w powiadomieniach się nie wyświetlaja. Są te znaki zapytania w prostokątach. Jednak nie wiem czy to bład czy tak na być ;) używam tylko Mi Fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Magda. napisał:

Mam wersje CN i pokazuje prawidłowo. Jedynie emotki w powiadomieniach się nie wyświetlaja. Są te znaki zapytania w prostokątach. Jednak nie wiem czy to bład czy tak na być ;) używam tylko Mi Fit

Już się poprawiło, wyłączenie i włączenie BT w tel jakoś pomogło się zsynchronizować opasce i wyświetlać poprawnie w pogodzie informacje. Cóż co do emotek, ja i tak używam tylko powiadomień do połączeń, sms (a te rzadko są jednak już wysyłane w dobie wszechobecnych komunikatorów), więc nie przeszkadza mi aż tak jak raz na jakiś czas dostanę krzaczek zamiast emotki w sms na początku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...