Skocz do zawartości

Mi Band 4 - problem z łączeniem przez bluetooth


elkomendante

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem z prawidłowym działaniem opaski mi band 4 z telefonem Xiaomi Mi 9 wersja global, najnowszy dostępny soft.  Wcześniej używałem Nokię 8 i takich problemów nie było.

Problem jest mianowicie taki, po połączeniu opaski z telefonem, opaska rozłącza się . Tak , że nie dostaję powiadomień o sms i telefonach na opaskę. Muszę nacisnąć ikonkę mifit i wtedy następuje połaczenie. Po pewnym czasie , widzę na opasce znaczek bluetooth , który oznacza że opaska się znowu rozłączyła .

Ustawienia Mi fit :

1. jest autostart.

2. oszczędzanie energii na bez ograniczeń.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Mam problem z prawidłowym działaniem opaski mi band 4 z telefonem Xiaomi Mi 9 wersja global, najnowszy dostępny soft.  Wcześniej używałem Nokię 8 i takich problemów nie było.
Problem jest mianowicie taki, po połączeniu opaski z telefonem, opaska rozłącza się . Tak , że nie dostaję powiadomień o sms i telefonach na opaskę. Muszę nacisnąć ikonkę mifit i wtedy następuje połaczenie. Po pewnym czasie , widzę na opasce znaczek bluetooth , który oznacza że opaska się znowu rozłączyła .
Ustawienia Mi fit :
1. jest autostart.
2. oszczędzanie energii na bez ograniczeń.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie.
Dziękuję.
A zainstaluj mi fit jako systemowa. Może pomoc

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Mi Band 4 co jakiś czas się rozłącza - problem z bluetooth
  • 2 tygodnie później...

Mam problem ze sparowaniem opaski z telefonem Huawei P8 lite. Bluetooth telefonu widzi opaskę ale każda próba sparowania kończy się niepowodzeniem. Na aplikacji Mi Fit sprawa wygląda podobnie. Na innym telefonie udało się sparować. Czytałem, że ogólnie P8 lite z poprzednimi mi bandami też miewał problemy ale niektórym się w końcu udało połączyć.

Jakiś pomysł w jaki sposób obejść ten problem prócz zmiany telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Huawei ma problemy z łącznością BT. Moja żona ma opaskę garmina i też mamy wieczny problem z jej synchronizacją z Huawei 9lite. W zasadzie to jest loteria, a przy niektórych aktualizacjach telefonu, nie łączy w ogóle.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Odlaczylem opaskę w aplikacji Mi Fit(chciałem spróbować zrobić aby Mi Band Master działał sam bez Mi Fit) i podczas odparowywania na opasce było widać że się odłączyła ale w aplikacji cały czas odłączał. W końcu gdy minęło z 20 min to postanowiłem wyłączyć aplikacje, dalej według apki był połączony i nie chciał się rozłączyć, więc usunąłem dane aplikacji i potem już pokazywał że rozłączona jest i na telefonie i opasce.

Teraz zaczynają się schody, przy próbie sparowania wyskakuje błąd aby zresetować opaskę, a na samej opasce jest tylko "Pair first" oraz "Regulatory". Próbowałem już wszystkiego i czuję się bezradny, jakieś rady jak zresetować opaskę lub jak inaczej zaradzić?

Z góry dziękuję

Screenshot_20190725-162601.jpg

IMG_20190727_000454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z połączeniem z opaską. Co jakiś czas ją rozłącza, pojawia się komunikat "błąd Bluetooth". Wyłączam/włączam BT, opaska się synchronizuje i jakiś czas działa (różnie, czasami kilkanaście minut, a czasami pół dnia).

 

Telefon to Huawei P Smart 2019 (bardzo słaby, nie polecam) - apka Mi Fit jest "zablokowana kłódką", ma ręczne zarządzanie baterią (prawo do autostartu, uruchamianie pośrednie, działanie w tle jest włączone).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Opaska po nie całym miesiącu użytkowania samoczynnie się rozlaczyla . Brak reakcji na ponowne parowanie z mi fit. Wkurzony usunąłem ja z poziomu Mi fit. Opaska przywrócona do ustawień  fabrycznych. I zaczynają się konkretne schody:/

Nie widzi jej bluetooth w tel. Dodam że próbowałem już na kilku innych. Wymazalem ustawienia bluetooth w telefonach które poprzednio wykrywaly opaskę i się z nią łączyły.  Nic to nie dało. Tel nie widzi jej jako urządzenie bluetooth... 

Bluescan również jej nie wykrywa. Widzi inne urządzenia lecz tego chińskiego ###$$%&$*@ nie

Wyglada na to że z jakiegoś powodu bluetooth w opasce przestał nadawać, jeśli to WGL możliwe.

Na tą chwilę opaska naładowana do 100% z informacją na ekranie by ja sparowac

Gwarancja czy ma ktoś jeszcze jakis pomysł ?

Edytowane przez PIoterMg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zakupiłam urządzenie Mi Band 4 i próbuję go sparować z telefonem Samsung. Wcześniej do tego urządzenia był podłączony Mi Band 3. W aplikacji mi fit rozłączyłam to urządzenie ale przy próbie parowania Mi Band 4 cały czas telefon łączy się z 3. Nawet nie pomogło to jak wyniosłam z domu starszą opaskę. Z 4 w ogóle  nie można nawiązać połączenia. Urządzenie Mi Band 4 udało mi się sparować z innym telefonem marki Samsung. 
Czy mogliby mi Państwo pomóc i mi doradzić co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zenderable zmienił(a) tytuł na Mi Band 4 - problem z łączeniem przez bluetooth
  • 2 miesiące temu...
Dnia 28.07.2019 o 03:53, Elvion napisał:

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Odlaczylem opaskę w aplikacji Mi Fit(chciałem spróbować zrobić aby Mi Band Master działał sam bez Mi Fit) i podczas odparowywania na opasce było widać że się odłączyła ale w aplikacji cały czas odłączał. W końcu gdy minęło z 20 min to postanowiłem wyłączyć aplikacje, dalej według apki był połączony i nie chciał się rozłączyć, więc usunąłem dane aplikacji i potem już pokazywał że rozłączona jest i na telefonie i opasce.

Teraz zaczynają się schody, przy próbie sparowania wyskakuje błąd aby zresetować opaskę, a na samej opasce jest tylko "Pair first" oraz "Regulatory". Próbowałem już wszystkiego i czuję się bezradny, jakieś rady jak zresetować opaskę lub jak inaczej zaradzić?

Z góry dziękuję

 

 

Czy udało Ci się naprawić ten problem? Jeśli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 minut temu, AniaAntubis napisał:

Hejka, ciekawi mnie czy wlaczyliscie jakos opaske ? Kupilam ja matce na urodzinki, chcialam sprawidzc a tu sie okazuje ze nie mozna jej wlaczyc :(

Może jest wyładowana. Podłącz na 30-40 minut do ładowarki. Próbuj parować bezpośrednio przez aplikację Mi Fit przy włączonym bluetooth. 

Edytowane przez Misiuu21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak może opaska Xiaomi mieć problem z telefonem Xiaomi? :DJa tego nie rozumiem.
Jak miałem iPhone SE to działało to idealnie. Xiaomi z androidem ma mega problem z tą opaską. U mnie jest widoczny problem z działaniem aplikacji w tle choć wszystko jest ustawione ok. Aplikacja raz działa w tle, raz nie. Aplikacja w tle mam bez ograniczeń.
Wkurza mnie to delikatnie pisząc.

Już chyba widzę przyczynę. Jak wchodzimy w ekran zamknięcia wszystkich aplikacji to zamyka i mi fit które łazi w tle. Nie lubię jak mi wiszą jakieś aplikacje i często to zamakam.

Edytowane przez helganinX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 16:02, helganinX napisał:

Jak może opaska Xiaomi mieć problem z telefonem Xiaomi? :DJa tego nie rozumiem.
Jak miałem iPhone SE to działało to idealnie. Xiaomi z androidem ma mega problem z tą opaską. U mnie jest widoczny problem z działaniem aplikacji w tle choć wszystko jest ustawione ok. Aplikacja raz działa w tle, raz nie. Aplikacja w tle mam bez ograniczeń.
Wkurza mnie to delikatnie pisząc.

Już chyba widzę przyczynę. Jak wchodzimy w ekran zamknięcia wszystkich aplikacji to zamyka i mi fit które łazi w tle. Nie lubię jak mi wiszą jakieś aplikacje i często to zamakam.

Ok, ale ja na Iphonie też zawsze zamykam aplikacje i opaska działa. A mężowi na Huaweiu p30 jak aplikacje zamknie rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magda1986 napisał:

Ok, ale ja na Iphonie też zawsze zamykam aplikacje i opaska działa. A mężowi na Huaweiu p30 jak aplikacje zamknie rozłącza.

Na iPhonie działało to idealnie nawet przy zamykaniu aplikacji ale niestety to jest gó.niany android :P
Znalazłem sposób taki że nie naciskam X który zamyka wszystko tylko przeciągam w bok każdą aplikacje aby się zamknęła i tym sposobem mi fit działa ciągle w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 22.02.2020 o 11:47, helganinX napisał:

Znalazłem sposób taki że nie naciskam X który zamyka wszystko tylko przeciągam w bok każdą aplikacje aby się zamknęła i tym sposobem mi fit działa ciągle w tle.

Chyba jeszcze nie odkryłeś kłódki, czyli zabezpieczenia danej aplikacji przed wywaleniem z pamięci. Na tym ekranie z ostatnio otwieranych aplikacji przytrzymujesz ją palcem, klikasz w symbol kłódki który się pojawia i już x nie zamyka tej aplikacji. Jest pomijana przy czyszczeniu pamięci ktore tak często robisz. Do prawidłowego działania MiFit to jest niezbędne i chyba opisane w ustawieniach MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest "kłódka" ale nie używam bo mi wisi aplikacja brzydko :P Wystarczy wszystko w lewo i mifit działa w tle ale co z tego jak po aktualizacji nic już nie działa.
Żenada aby nie działało to na tej samej firmie plus nakładka tej firmy. iOS to bez problemu ogarnia i aktualizacje nic nie zmieniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ogarnięte ?

 

Ja rozwiązałem to tak:

Opaska nie parowała się na Oppo A31, Huwawei Y6, xiami mi 8 pro. 

Parowała się na samsung xcover 3 i xcover 4. 

Sparowałem na samsungu. Wszedłem w ustawienia opaski - przewijamy menu aż do samego końca. Tam jest opcja więcej, tam w opcjach jest reset do ustawień fabrycznych. Po tym zabiegu telefon zaczyna widzieć opaskę i paruje.

 

Dlaczego ? 

Telefon xiami mi 8 pro błędnie rozpoznawał adres MAC. Widział adres MAC który nie był prawidłowy dla urządzenia. Po resecie adres MAC wrócił do fabrycznego - prawdziwego i telefon rozpoznał i sparował opaskę. Moim zdaniem któryś update firmware miesza w opasce. 

 

Jeszcze muszę spr. parowanie na Huwawei i Oppo A31. Dwa dni kombinowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Na telefonach w których występował problem z parowaniem już wszystko działa. Mi Band4 sparował się bez problemu. 

 

Moim zdaniem problem tkwi w błędzie w firmware, który w pewnych okolicznościach błędnie pokazuje adres MAC opaski. Nie powoduje to widocznych oznak uszkodzenia opaski. Jednakże niektóre telefony po połączeniu z taką opaską dostają info a adresie MAC (błędnym) a telefon odrzuca takie połączenie ze wzgl. na brak możliwości komunikacji.

Szkoda tylko, że poświęciłem na to 3h żeby to ogarnąć. Mam nadzieję, że producent pochyli się nad poprawieniem firmware....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...