Skocz do zawartości

[APP] GCam MOD - Google Camera dla Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb szerokokątny można włączyć tak: wysuwasz z góry pasek opcji, wchodzisz w kółko zębate,  tam szukasz zaawansowane i tam na samym dole jest funkcja Auxiliary camera. tutaj dajesz show buttons i zaznaczasz wide. masz już wlączony tryb szerokokątny, tylko jest wtedy problem bo jedno zdjęcie zrobisz, ale po restarcie, aparat sie zamyka i restartuje, trzeba spowrotem włączyć na podglądzie obiektyw "main" i można robic zdjęcia, ale tryb "wide" czyli szerokokątny nie da się używać bo restart.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie restart pojawia się znienacka, od tak, to na szerokim kącie, to na ustawieniach, albo na czymś innym. Po prostu, coś działa, a następnym razem już zamyka mi aplikacje, tak miałem już na wcześniejszych wersjach. Przez moment już myślałem, że ta wersja jest bardziej dopracowana, ale u mnie ciągle coś nie działa, może to wina że nie mam root'a

Wysłane z Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem temat o GCAM 7.2. Polecam najnowszą wersję v.1.5.

Edit.

Wyszła wersja GCAM 7.2 v.1.6 od Urnyx: https://t.me/redmik20updates/234

Póki co brak linku w głównym poście.

Changelog:

Cytat

- Fixed overlay of buttons with options located in "More Modes"
- Fixed overlay of buttons with "Try Night Sight" button
- Fixed viewfinder in portrait mode (thanks Arnova)
- Fixed crash on Mi Note 10, Redmi Note 8 Pro and other devices with not-working Sabre
- Added ISO/Time exposure options (thanks Marlin_ku) - double click on bottom bar to show them
- Added the option to change the maximum exposure time
- Fixed crash in HDR+ Enhanced at sunlight on some devices (thanks Arnova)
- Fixed crash on Mi9T/Mi9T Pro when taking a photo on wide lens forthe first time (thanks Burial for having discovered the code to fix it)
- Added saturation fix for all the devices with missing COLOR_CORRECTION_TRANSFORM (thanks to Arnova)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie dziwna sytuacja z trybem nocnym. A dokładniej z podglądem. Jeśli trzymam tel w pionie wszystko gra, natomiast gdy zmienię ułożenie podgląd się "psuje" (obraca kadr i rozciąga) choć zdjęcia robi poprawne. Jest to uciążliwe bo robiąc zdjęcie w poziomie ciężko zrobić odpowiedni kadr. Poniżej przykład jakbym źle wyjaśnił ;) 

Ktoś zna rozwiązanie ? Dodam że tak samo się działo GCam 7 v1.3 do 1.6.

Screenshot_2019-12-17-16-44-30-491_org.codeaurora.snapcam.jpg

Screenshot_2019-12-17-16-44-36-155_org.codeaurora.snapcam.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak. Wiele razy są różne problemy tego typu :) możesz szukać innej wersji albo to olać. GCam głównie robi robotę z trybem nocnym . Ale nie jest aplikacją która zawsze detronizuje aplikacje systemową. Często dobiera brzydki balans bieli itp

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tymczasem witamy GCAM 7.3: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/GCam_7.3.018_Urnyx05-v1.0.ap

Changelog:

Spoiler

⚒Changelog:
-  Basic fixes (disabled tracking focus in videos, fixed portrait mode, fixed motion photos)
- Fixed black screen on MIUI China
- Forced to show the option to enable/disable shutter sound
- Added the option to choose 30/60 FPS
- Fixed viewfinder in portrait mode for Mi9 series
- Hidden "Guide and Feedback" category in settings
- Added restart in settings
- Added aux lenses
- While processing, restart is blocked
- Added "Info" section

 WARNING:
- It doesn't work on devices with Snapdragon 845, yet.
- On OP7 it gives saturation problem
- It doesn't work with Eszdman's Magisk Module, yet
- I will port fixes and options as soon as possible

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie wiem co lepsze. Na forum znawcy tematu polecili to wgrałem....W trybie nocnym przy słabym świetle zdjęcia lepsze wychodzą niż na apce stokowej. I jest dobrze. Jeżeli wersja od Burial daje lepsze efekty to byłoby jeszcze lepiej. Ale tutaj muszą się wypowiedzieć znawcy tematu.

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam Mi9T  , zrobiłem folder GCam/configs dodałem tam plik konfiguracyjny lecz po włączeniu aparatu GCam niestety przy podwójnym kliknięciu między przyciskiem "zrób zdjęcie" a pomiędzy przyciskiem "zmiany kamery" wyskakuje komunikat nie ma żadnych konfiguracji.

Jeżeli chodzi o GCam to mam GCam_7.3.018_Urnyx05-v1.4 i plik konfiguracyjny megacam.xml

Mogę prosić o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...