Skocz do zawartości

[APP] GCam MOD - Google Camera dla Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

GCAM 7.3 (zalecana)

GCAM 7.2

GCAM 7.0

GCAM 6.2

Polecane ustawienia dla wersji urnyx05 (GCAM 6.2):

Cytat
  • Lib: Saves v1 lub Fi v4b
  • Pixel AWB w HDR+ Enhanced:
  • Day: [Off] or [Pixel 2]
  • Night: [Pixel 2] or [Pixel 3]

GCAM 6.1

Pliki konfiguracyjne

Folders

W menadżerze plików tworzymy folder /GCam/Configs7/ i wrzucamy wybrany przez nas plik konfiguracyjny. Po wrzuceniu uruchamiamy aplikację Gcam i klikamy dwa razy na ciemne pole obok przycisku robienia zdjęcia i wybieramy odpowiedni plik konfiguracyjny. Wuala!

dwrwZeoKT-foIgMisG2PS1g4SI7Rt2wjlwieNzKyBnOe3-JQjzz0sE6Uwli_P2GYkHNwaG9I8W9GNu4KR39vJCSo7BFIy7DWWLpTVfld99B3ucqzXbsBxGb3

Dodatkowo znaleziony w internecie opis funkcji Google Camera (w wersji BSG, zazwyczaj wszędzie jest podobnie ew. dodatkowe funkcji których opisu poniżej nie ma)

Źródło

Spoiler

 


1. Input model - sekcja ustawień wpływających na ustawienia balansu, ISO oraz czas naświetlania
1.1 Interface Style - rodzaj interfejsu, wpływa na dostępne funckje apartu, na Pixelu 1 mogą być niedostępne takie rzeczy jak tryb portretowy, nocny itp. 
1.2 Back/Front Camera - ustawienia wpływające na balans bieli, ISO, czas naświetlania
1.4 Config - ustawienia algorytmów przetwarzania HDR+. 
Pixel Experimental - działa prawidłowo(?) tylko na smartfonach z rodziny Pixel, wykorzystuje dostępne na nich funkcje jak Pixel Visual Core.
Pixel 2016 ZSL HDR - konfig z modelu Pixel 1 generacji. Względem pozostałych: większe ISO, mniejszy czas naświetlania, dobre dla telefonów bez OIS (optycznes stabilizacji obrazu), ale nie zalecany obecnie.
Pixel 2017 - konfig z dopiskiem YUV nie działa na SD845, wymaga wymuszenia formatu .yuv co nie działa na wszystkich telefonach, pozostałe mogą ale nie muszą działać.
Pixel 2018 - j/w. Obecnie najlepsza jakość.
BSG Config PixelPlusNS HDR+ - powinien pozwolić na użycnie Night Sight na wszystkich smartfonach (do werfyikacji). Zwykle źle dobiera balans bieli, zdjęcia o zółtym zabarwieniu.
2. HDR+ Parameters - sekcja z utawieniami działania HDR+
2.1 Min. ISO limited by exposure - wpływa na czas naświetlania. Dla przykładu. Aparat dąrzy do jak najmniejszego ISO (w zależności od matrycy, zwykle 100) przy danym czasie naświetlania. Dla przykładu: limit 1/10 -> w dzień, zdjęcie będzie miało ISO100 oraz naświetlanie (powiedzmy) 1/2500s. W nocy, czas naświetlania nie będzie dłuższy niż 1/10s ale ISO może być bardzo wyoskie typu ISO10000 co da nam szumy. Ustawiając 1/1 otrzymamy czas naświetlania (w nocy) 1s przy ISO np. 250 co da nam małe szumy ale większe prawdopodobieństwo rozmycia zdjęcia.
2.2 High ISO in the dark - ustawienie wymusza wysokie ISO w słabym oświetleniu, może nadpisywać domyślne parametry konfigu ale (chyba) nie nadpisuje punktu 2.1
2.3 MIN and MAX Frames - minimalna ilośc ramek używanych do HDR+. Może nie działać <=3, jeśli chcecie mieć ZSL oraz natychmiastowe przetwarzenie HDR+ jako minimum należy ustawić <=7. Dla dobrej jakości zalecane 20-25. Nie ma sensu ustawiać więcej, chyba że ktoś chec maksymalnej jakości i strzela ze statywu. Im więcej tym bardziej obciążona pamięć telefonu oraz procesor (żre baterię jak smok, nawet na SD845, na słabszych jak SD6xx oraz SD4xx nie mówiąc).
3. Night sight parameters - sekcja odpowiedzialna za ustawienia trybu nocnego
3.1 Min. ISO limited by exposure - to samo co wyżej ale dla trybu nocnego. Część ludzi ustawia np 1/10 dla zwykłego oraz 1/4 dla nocnego.
4. Final jpg quality HDR+ - jakość jpg, im mniej % tym mocniejsza kompresja, zalecane 100-97% (praktycznie brak starty jakości, fotki zajmują nieco mniej miejsca niż 100%). Podobno szybsze przetwarzanie fotki.
5. Enable G.PHOTOS. Jako galerii (po kliknięciu w miniaturkę) używa aplikacji Zdjęcia Google zamiast wbudowanej. Wolniejsze, irytujące (zdjęcie pokazuje się dopiero po obróbce)
6. Remove AF data from screen - wywala informacje debugowe/diagnostyczne z wizjera (po co one komu potrzebne?)
7. Disable zoom in portrati mode - wyłącza zoom w trybie portretowym.
8. Enhanced HDR+ in portrait mode - używa HDR+ Enchanced w trybie portretowym. Lepsza jakość, dłuższe robienie zdjęcia (tak jak w zwykłym trybie z HDR+ Enchanced tylko brak kółeczka informującego o postępie wykonywania/naświetlania).
9. Add AUX to Camera Switch - można wykorzystać teleobiektyw (np. w Mi 8) po podwójnym kliknięciu w przełączenie kamery przedniej/tylnej. Tak samo przełączamy z powrotem.
10. Saturation - ustawienia saturacji kolorów.
10.1 Back camera and Front camera - osobne ustawienia saturacji dla przedniej i tylnej kamery
10.2 Highlight saturation, Shadow saturation - utawienia nasycenia dla jasnych i ciemnych obszarów zdjęcia. Domyślnie 1.0 oraz 1.6, możecie się tym pobawić i zobaczyć czy mniej/bardziej nasycone zdjęcia wam się podobają.
11. FIX - sekcja ustawień z różnymi fixami, zwykle na mniej kompatybilne urządzenia/starsze wersje softu.
11.1 Init SlowMo with - inicjuj tryb Slow Motion z ustawieniami 120/240FPS - w zależności od tego co obsługuje wasz telefon możecie wymusić tryb filmowania slow motion z zadaną ilością FPS.
11.2 Black Level Front Camera - poziom czerni dla kamery przedniej. One często są problemowe, dla Redmi 3S/Mi 8/Poco F1/Mix 2s/Mix 3 16, dla redmi 4x na przykład 64. Coś związanego z przetwarzaniem surowych danych zczytywanych z matrycy. 
11.3 Fix Old WB Gains - naprawia balans bieli na konfiguracjach starszych pixeli. Niektórym działa, niektórym nie, zapewne zależy od konkretnej wersji softu.
11.4 Pixel III AWB - ustawienia balansu bieli z Pixela 3. Działa tylko w Night Sight i niby w HDR+ Enchanced. Pomaga w zachowaniu właściwego balansu biely zwłaszcza w bardzo słabym/sztucznym oświetleniu. Może działać tylko na pełnym konfigu Pixela 3 (interface, camera model, config 2018)
11.5 Enable Motion - zdjęcia ruchome, z krótkim filmikeim przed/po momentem zdjęcia. Niektórym działa niektórym nie. Tylko w trybie zwykłego zdjęcia i HDR+ ZSL, nie działa w Enchanced.
11.6 Buffer fix - fix na starsze wersje MIUI i Androida, gdzie wizjer zacinał się po 3 zdjęciach. Wina sterowników/bibliotek MIUI, niepotbne na najnowszej wersji 10.2.2.0 i większości custom romów.
11.7 RWA Format - rodzaj zdjęcia ram / metody przechwytywania danych z matrycy. Nie tykać na flagowcach Xiaomi, to jest Mi9, Poco, Mix 3/2s bo tylko popsujecie, lepiej nie będzie. 
11.8 Image Format - z tego co rozumiem rodzaj przekazywania danych na wizjer w trybie nagrywania wideo. Różne urządzenia wymagają różnych trybów. Dla Mi 8/Poco/Mix 3/2s - JPEG.
11.9 Viewfinder processing - ustawienia tylko dla trybu nightsigt i dostępne na BSG(?)
11.9.1 - Motion and AE - śledzenie ruchu oraz ekspozycji w wizjerze. Może wpływać na jakośc zdjęcia ale nie do końca rozumiem w jaki sposób. 
11.10 Default GCam capture session - ustawienia dla androida 8.1, na 9 nie trzeba nic zmieniać.
11.10.1 Disable in Photo mode - wyłączenie dla trybu zdjęć
11.10.2 Disable in Video mode - wyłączenie dla trybu filmu
11.11 Always disable Saber (always 13frm. in NS) - utstawienia algorytmu adaptacyjnego dla Night Sight, na podstawie warunków wpływa na ilość ramek HDR+ w trybie nocny. Ustawienie to ponoć jest odwrócone, czyli jeśli przełącznik jest w trybie wyłączonym, to tryb ten jest aktywny.

Ustawienia zaawansowane:
1. A dirty lens - ostrzegaj o brudnym obiektywnie. Zawsze mam to wyłączone bo nigdy nie miałem sytuacji aby było pomocne.
2. Control HDR+ - włącza ręczną kontrolkę pozwalającą się przełączać pomiędzy trybem zwykłego zdjęcia, HDR+ ZSL (działa przy odpowiednim konfigu) a HDR+ Enchanced
3. Controlling the RAW + JPEG mode - umożliwia zapis RAW oprócz JPG jeśli chcecie się pobawić w wywoływanie. RAW jest już przetworzonym HDR+, nie dostaniecie osobnych np 20 ramek.
4. Przełącznik H264/H265. Mniejszy rozmiar nagrywanych filmów, powinno działać na najnowszym MIUI w telefonach typu Mi8/Mix 3/Poco, jeśli macie problemy to OFF.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zenderable zmienił(a) tytuł na [APP] GCam MOD - Google Camera dla Mi 9T/Redmi K20

Wiecie może jak sprawić aby w systemie natywnie włączał się ten zmodowany aparat ? Chodzi mi o to jak sprawić, żeby np. dwukrotnie naciśnięcie volume down uruchamialo gcam a nie uparcie ten oryginalny od MIUI. ustawiłem już w domyślnych aplikacji gcam ale to nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyszła kolejna wersja GCam'a od Bulkin043 aka InnocentParrot. Oparta została na najnowszej wersji Google Camera v.7.0.009. Osobiście używam tego moda na Redmi Note 7, ale wg twórcy apka działa także na Mi 9T, więc podsyłam wam linka do przetestowania. :-)
Link do tematu na xda
Lista wspieranych urządzeń

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodałem wersję GCAM 7.0. Aby włączyć astrofotografię z Pixela 4:

  1. Przechodzimy do ustawień, zjeżdzamy na sam dół
  2. Klikamy "Developer settings"
  3. Zaznaczamy:
  4. camera.cuttle.darken
  5. camera.cuttle.extended
  6. camera.cuttle.extended_iterable_burst
  7. Uruchamiamy tryb nocny i wuala. Możemy próbować robić zdjęcie nocnego nieba np. używając statywu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tematu. Dodałem wersje Gcam 6.1 od fu24 i Dieflix.

@Przemekp74

Błędy są możliwe, to dopiero pierwsza wersja. Pamiętajcie, nowsza nie znaczy lepsza - wiele osób/modderów nadal używa wersji GCAM 6.1 bo uważa ją za najlepszą. ;) Ba niektórzy nadal używają wersji V5, ale chyba dla naszego modelu nie ma. Głównym plusem 7.0 jest nowe UI i astrofotografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@ZIOLOISO

Tak, są nowsze wersje pod tymi linkami w głównym wątku:

image.png

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-urnyx05/

Np. polecam najnowszą wersję GCAM 7.2 v1.4. Jeśli chodzi o changelog to można znaleźć na Telegramie na grupie Mi 9T. W wolnym czasie zaktualizuję wątek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...