Zenderable

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20

Recommended Posts

Dnia 28.10.2019 o 10:46, wyzwolenia napisał:

Po aktualizacji do MIUI 11 (MIUI Global 11.0.2 Stabilna 11.0.2.0(PFJEUXM) bateria schodzi bardzo szybko. W 10 spokojnie dwa dni dzialal zawsze.

Zuzycie generuje proces System Android - widac na screenach.

Telefon w tym czasie staje sie bardzo cieply - procesow w tle brak :( 

Sytuacja mocno losowa (zdjecie nr 1) - wczasie dnia. Pomaga restart ale co ciekawe jak wybiore restart to ekran staje sie czarny i trzeba przytrzymac 10 sekund przycisk power by sie wlaczyl.

Mam identyczną sytuację ;) Hard reset za pomocą trzymania 10s przycisku zasilania pomaga na dobę, dwie. Bardzo losowo. A później telefon znów ciepły mimo, że niby uśpiony, baterię pożera Android i po 4h mam 50% :(

Edited by mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...

Mi też odwalał takie numery. Wyłączyłem tryb Smart cover i tryb kieszonkowy ponieważ zauważyłem że nagrzewał się w kieszeni i jak leżał na ekranie. Ale nie zawsze.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Od tej pory jest cisza.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Bateria na tym telefonie zaczyna mnie coraz bardziej irytować, rano miałem 97% mineło 9h w tym 1h sotu(przeglądanie neta) i 40% baterii uciekło. Nie jest za dobrze na tych beta miui :|

Edited by ZIOLOISO

Coś spaprali bo u mnie było tak ze 2 dni grzał się i bateria w mgnieniu oka leciała nic nie robiąc masakra zrobiłem ustawienia początkowe i  przeszło mu teraz bateria trzyma 2 dni i mam jeszcze 20% zobaczymy jak dalej ale ewidentnie spaprane coś jak się sytuacja powtórzy oddaje tel na gwarancje !

Ja jestem strasznie nie zadowolony z baterii w tym telefonie, ale cóż. Pasuje go chwilę potrzymać, ale tylko coraz bardziej mnie przybliża żeby poszukać dobrej promki na Oneplusa. Jedyna wersja na której dobrze mi działa bateria to 9.10.17 i to jeszcze ta nie poprawiona co miała inną ikone baterii.. 

Edited by ZIOLOISO

A może by tak wgrać globala i wtedy narzekać? :P Instalujecie nie dość, że betę, to jeszcze mocno zmodyfikowane oprogramowanie :D

• Like 1

Ja mam globala wgranego przez OTA i niestety Android co najmniej raz na dwa dni zaczyna mocno orać prockiem, przez co właśnie telefon się nagrzewa i bateria pada. 

Dokładniej to mam MIUI Global 11.0.2 | Stabilna | 11.0.2.0 (PFJEUXM).

Edited by kamilzierke
  • Like 1

No i to nie są pojedyncze przypadki, że tak się dzieje.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Skoro tak narzekasz na tą betę to zmień na stabilną. Nikt tam nie pisze o żadnych błędach po za drobnym tłumaczeniem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

No tak, ale na globalnej wersji reż potrafi baterie w nocy zajechać.

Ja piszę o stabilnej miui polska, global to w ogóle porażka zwłaszcza teraz jak wyszło miui 11.

1 godzinę temu, lukkop91 napisał:

Skoro tak narzekasz na tą betę to zmień na stabilną. Nikt tam nie pisze o żadnych błędach po za drobnym tłumaczeniem.

Mi się przytrafił raz taki problem. Wyłączenie i włączenie telefonu i już się to nie przytrafiło. Odpukać na razie jest ok. Faktycznie telefon był wtedy mocno ciepły.

MIUI Global 11.0.2 | Stabilna

11.0.2.0 (PFJEUXM)

Andek: 9 PKQ1.190302.001

Edited by Raamboo

U mnie dzisiaj po nocy około 23 odłączony od ładowarki a po 6 rano zostało 8%.MIUI Global 11,0,2 Stabilna

U mnie zaś, po naładowaniu na maxa wczoraj koło 19-ej odłączony od ładowarki a dziś rano zostało 98%.MIUI Global 11.0.1 Stabilna.

Czyli wszystko chyba oki z nowym miui 11, przynajmniej u mnie.

U mnie problem drenujacej baterii nareszcierozwiązany. 

Wystarczyło wywalić praktycznie wszystkie aplikacje z auto startu(uprawnienia). Później dokładne czyszczenie w panelu sterowania, reset telefonu i od tygodnia mam święty spokój. Nic mi nie drenuje baterii :)

Wcześniej strach było niepodlaczony tel pod ładowarkę zostawić bo przez noc padał... 

Również jestem posiadaczem MI 9T i zmagam się  z tym samym problemem. Mam globala. Poza tym nic temu modelowi do zarzucenia nie mam. Ale jak zostawiam na noc telefon naładowany do 60 i rano nie mam pewności czy budzik zadzwoni czy nie to trochę słabo...

Zrobiłem tak jak napisałeś qenik, zobaczymy czy coś to da.

Rozumiem że ten problem występuje zarówno na global jak i xiaomi.eu  dev i stable?

Cześć,

Czy problem udało się rozwiązać?

Zamówiłem wczoraj Mi 9T i jeżeli sytuacja z drenowaniem baterii nadal występuje to odeślę telefon bez rozpakowywania. 

Dziękuję za odpowiedź.

Edited by domkac

Ja używam Mi 9T trzeci dzień i nie zauważyłem drenowania baterii, w cyklu mieszanym udało mi się wyciągnąć ponad 7h. Zostawiłem telefon na biurku na noc i z 20% rano zastało mnie 18%, więc wynik dobry. Na P20 potrafiło mi przez noc nawet na oszczędzaniu energii zejść z 15% baterii. Telefon też się nie nagrzewa przy używaniu Facebooka, Instagrama itd., dla mnie bateria na razie w Mi 9T jest wyśmienita w porównaniu do P20. Dodam, że mam włączony GPS, Bluetooth cały czas.

55 minut temu, Marciss napisał:

Ja używam Mi 9T trzeci dzień i nie zauważyłem drenowania baterii, w cyklu mieszanym udało mi się wyciągnąć ponad 7h. Zostawiłem telefon na biurku na noc i z 20% rano zastało mnie 18%, więc wynik dobry. Na P20 potrafiło mi przez noc nawet na oszczędzaniu energii zejść z 15% baterii. Telefon też się nie nagrzewa przy używaniu Facebooka, Instagrama itd., dla mnie bateria na razie w Mi 9T jest wyśmienita w porównaniu do P20. Dodam, że mam włączony GPS, Bluetooth cały czas.

Tylko drenowanie nie występuje cały czas, a załącza się co 2-3 dni. Głównie na sofcie 11.0.2.

25 minut temu, Antyhaker napisał:

Sęk w tym, że już od dłuższego czasu jest nowszy soft :)

Pytanie czy na nowszym sofcie te problemy nie występują?

Pytanie skierowane raczej do osób, które powyżej opisywały swoje problemy z drenowaniem baterii. Z tego co widze, pisałeś, że u Ciebie ta sytuacja nie miała miejsca ;)

Niestety nie po to kupuje telefon by czekać, aż któraś (pytanie która i czy w ogóle) aktualizacja naprawi sytuację. Raczej wychodzę z założenia, że kupując sprzęt, ma on działać poprawnie bez mojej  ingerencji w oprogramowanie. Stąd też moje zapytanie w tym wątku.

Edited by domkac

Pytanie czy na nowszym sofcie te problemy nie występują?

Pytanie skierowane raczej do osób, które powyżej opisywały swoje problemy z drenowaniem baterii. Z tego co widze, pisałeś, że u Ciebie ta sytuacja nie miała miejsca
Niestety nie po to kupuje telefon by czekać, aż któraś (pytanie która i czy w ogóle) aktualizacja naprawi sytuację. Raczej wychodzę z założenia, że kupując sprzęt, ma on działać poprawnie bez mojej  ingerencji w oprogramowanie. Stąd też moje zapytanie w tym wątku.
Zgadza się. Nie miałem takich problemów na globalu.

Ja nie mam żadnych problemów z drenażem baterii normalnie wytrzymuje mi bez problemu przynajmniej cały dzień od rana o 8 na uczelni (w tym udostępnianie hotspotu wifi) do wieczora. Wieczorem albo rano sobie telefon podłaczam, bo ladowarka zawarta w zestawie ładuje telefon w 30minut-1godzinę do połowy. Nie miałem problemów na starszym sofcie, nie mam na nowszym. Lepiej sprawdźcie jakie apki używacie, bo to może być Wasza wina. A jak wymagacie wytrzymałości na poziomie 3 dni+ to kupcie sobie Nokię 3310.

54 minuty temu, Zenderable napisał:

Ja nie mam żadnych problemów z drenażem baterii normalnie wytrzymuje mi bez problemu przynajmniej cały dzień od rana o 8 na uczelni (w tym udostępnianie hotspotu wifi) do wieczora. Wieczorem albo rano sobie telefon podłaczam, bo ladowarka zawarta w zestawie ładuje telefon w 30minut-1godzinę do połowy. Nie miałem problemów na starszym sofcie, nie mam na nowszym. Lepiej sprawdźcie jakie apki używacie, bo to może być Wasza wina. A jak wymagacie wytrzymałości na poziomie 3 dni+ to kupcie sobie Nokię 3310.

Drenaż baterii nie jest spowodowany appką tylko jakimś błędem w systemie... Przez całą noc potrafi na czuwaniu zjeść całą baterię! A następnej nocy 2%. Potem się okazuje, że: Screenshot_2019-11-16-21-39-21-698_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.f17e8aa2262a970a53c6aa33b06e4f36.jpg

@Zenderable

Trochę przesadzasz. Telefon przez noc leżąc nie powinien na czuwaniu zjeść 15-20% baterii. Na customach powiadomienia działają itp, i zje 1-3%. Coś jest nie tak z tym chińskim MIUI. 4 h włączony ekran na przestrzeni 24h, a system android zjada ponad 40% baterii...

Edited by ZIOLOISO

18 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Trochę przesadzasz. 

Nie przesadzam, mi nic nie zjeżdza. Naładuję wieczorem, to rano mam tyle baterii ile było wieczorem. Po prostu korzystam z możliwości nakładki MIUI - czyli:

• włączona opcja na automatyczne zamykanie aplikacji w tle po 30 minutach nieaktywności w panelu sterowania
  • zaplanowane zadanie włączenia oszczędzania baterii od 23:00 do 7:00
  • zaplanowanie wyłączenie urządzenia od 2:00 do 5:30
  • włączony odpoczynek w Cyfrowej Równowadze od 22:00 do 6:00

Oprócz tego czasami sam wyłączam aplikacje w tle przed snem (kółeczko na dole z krzyżykiem). Nie ma bata, żeby coś się rozładowywało. :) Wystarczy potrafić korzystać z urządzenia, oczywiste jest to, że gdy zostawi się aplikacje w tle na noc, które będą działać to bateria się rozładuje...

Napiszę mam global z Plusa około 1 mies może więcej ,na początku zaktualizowałem do miui 11;0.2i zaczęło się od początku bateria spoko 2 dni nawet 3 nagle w nocy od 100 do rana 0 sam od siebie android wrabał całą baterie po jakimś czasie działał normalnie a co zrobiłem tylko wyłącz i włącz i tyle i za jaki czas znowu wczuję lekko ciepły i znowu procenty spadają jak nic zrobiłem reset ust.fabryczne i do dziś około 1 mieś.działa normalnie chwilę temu aktualizacja miui global 11.0.3 stabilna osobiście uważam że w androidzie coś spaprane było dziwne że nawet jak nic nie robisz tel sam od siebie kiedy tylko chciał drenował baterie pisać panowie do nich raporty jesli macie takie problemy osobiscie polecam fon wart kasy ale niech naprawią błąd bo za dużo ludzi go ma !

Dnia 28.11.2019 o 12:12, Antyhaker napisał:

Zgadza się. Nie miałem takich problemów na globalu.

Kolega po sąsiedzku moje okolice ,wracając do tematu kolega poczyta mój ostatni post wersja Global z sieci Plus ,mam pytanko jaką ty posiadasz aktualnie wersje dokładny nr poproszę lub zrób zrzut dzięki u mnie narazie spokój!

Ja się nauczyłem, żeby czytać przed major update opinie tych co już wgrali :D Tym sposobem nadal jestem na miui10 i mam wywalone na komunikat o aktualizacji. Zamówiłem dwa telefony, oba wyprodukowane 2019.11, telefon żony już 12h na ekranie i jeszcze 15% zostało, mój trochę gorzej bo bawię się o wiele bardziej niż facebook i gazetki promocyjne :D więc mam niecałe 7h i 20%. 

Poczekam spokojnie aż wypuszczą update i dopiero zastosuje. Wcześniej miałem RN5 i na miui11 bateria trzymała mi nawet lepiej niż na 10, więc jakby to znalazło zastosowanie przy mi9t...:D