Zenderable

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20

Recommended Posts

Jakoś na początku tego miesiąca, zaraz jak wyszła wersja 10.3.12 dla europejskiego globala. Z tego co widzę na forum to było to koło 7 sierpnia.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Dziwne bo ja nie dostałem możliwości aktualizacji, a mam globalna (nwm czy eu) Obecnie mam wersję 10.3.10

Na formu widzę że można pobrać 10.3.12 z linku, ale nie wiem czy warto... Pomoże czy nie? Skoro mówisz że masz takie problemy po aktualizacji jak ja przed... To wkońcu nie wiem... Chyba że spróbuje wgrać 10.3.12, a jak nie pomoże to zrobię reset do ustaw. fabrycznych i zobaczę.

Screenshot_2019-08-25-00-53-42-691_com.android.updater.thumb.png.5b1edbabadd3e57485f216d37d86a61e.png

Edited by Wiktorusmus
Literówki

U mnie system zaczął zużywać dużo, ZA DUŻO!!! Nie miałem aktualizacji od 10.3.10, a od dwóch dni mój telefon na ekranie wytrzymuje zaledwie 4h max 5, a wcześniej z 7h... Nie wiem co jest tego przyczyną...

Screenshot_2019-08-25-01-22-23-007_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-25-01-22-20-814_com.miui.securitycenter.png

Ja na 10.3.10 jestem już od końca lipca i było spoko, ale 2 dni temu bateria zaczęła wyładowywać szybko i szukam przyczyny.

A nie próbowałeś aktualizować do 10.3.12?

A pokażesz zużycie baterii przez system?

U mnie system używa aż 30% baterii

Screenshot_2019-08-25-10-15-34-213_com.miui.securitycenter.png

I myślę że to właśnie może być przyczyna, i teraz nie wiem czy jak zaaktualizuje Miui do 10.3.12 to będzie lepiej czy jeszcze gorzej...

Edited by Wiktorusmus

Guest

Android zjada sporo energii, aktualizacja Android czy MIUI czasem to zmniejsza, ale nie licz że zejdziesz do 10%, chyba że oszczędzanie baterii na stałe włączysz.

Dobra, ale 2 czy 3 dni temu tak nie było i telefon trzymał na baterie ok.7h i użycie bateriinprzez system było mniejsze (mniej więcej na poziomie kolegi wyżej), a teraz to po 4 h telefon pada, a nic nie aktualizowałem

Jeśli nie wyłączałeś ostatnio telefonu to spróbuj go zrestartować. Druga sprawa, polecam aktualizacje do najnowszej wersji, możliwe że przy okazji się problem sam rozwiąże. 

Ja to samo mam tylko, u mnie system android żzera  6,8 % a Sklep Google Play żżera 36 % . czy to normalne ?

Guest

@maxxsony powyłączaj powiadomienia i całą resztę w Google Play, będzie baterię mniej zjadać, ja mam bez automatycznych aktualizacji i powiadomień, sam sprawdzam aktualizacje, wybieram co chcę aktualizować.

Guest

Sporo tam w tle ci pracuje aplikacji, to odbija się na zużyciu akumulatora, przy aktywnym korzystaniu z telefonu, raczej lepiej nie będzie,  przy upałach akumulator słabnie szybciej,  zużycie baterii też jest, więc czasy bez ładowania będą się skracać.

Witam. Czy jest jakaś różnica przy wyłączeniu tego trybu adaptacyjnego baterii?

Raczej nie

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Dnia 30.08.2019 o 10:12, matt_berninger napisał:

Witam. Czy jest jakaś różnica przy wyłączeniu tego trybu adaptacyjnego baterii?

Ciężko powiedzieć, w teorii na pewno :)

@Voltron Usuń zdjęcie z cytowanej odpowiedzi, bo Ci zaraz nadgorliwcy warna dadzą :P 

• Like 1

Ciężko powiedzieć, w teorii na pewno
[mention=25858]Voltron[/mention] Usuń zdjęcie z cytowanej odpowiedzi, bo Ci zaraz nadgorliwcy warna dadzą  
Dzięki :) żeby się czasem nie zesrali xD

Jak miałem mi9t to 2 dni z tym i 2 dni bez tego na próbę korzystałem i było raczej jednakowo.

• Like 1
  • Haha 1

Dzięki default_smile.png żeby się czasem nie zesrali xD

Jak miałem mi9t to 2 dni z tym i 2 dni bez tego na próbę korzystałem i było raczej jednakowo.

2 dni to teoretycznie za mało, bo to się niby ma Ciebie "uczyć".

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

U mnie przez noc zżerało około 70% baterii, telefon aż ciepły.  W ustawieniach cały czas ze wybudzony. Działo sie tak od północy mniej więcej. Polecono mi wyczyścić pamięc podręczną sklepu i usług google play. Wyłaczyłem skanowanie sieci wifi i aktualizacje automatyczne. Teraz bateria przez noc schodzi 4% max

U mnie w 3h na włączonym ekranie praktycznie po baterii. Bez aot... Po prostu tragedia. 

Ktoś w końcu rozwiązał Problem drenacji baterii ? Bo to zaczyna być irytujące.

Te całe Xiaomi i miui naprawdę zaczyna mnie denerwowac.

Screenshot_2019-09-15-13-45-48-880_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-09-15-13-45-53-366_com.miui.securitycenter.png

@qenik

Przecież widać, że grasz w gry... to oczywiste wtedy, że bateria szybko jest wyczerpywana. Do tego oglądanie filmów na YouTube?  Jak ktoś ma sot 6-7h to nie siedzi non-stop na YouTube i nie gra w gry. W innym przypadku, w każdym smartfonie bateria szybko się wyczerpuje. Do tego widzę, że masz roaming - jesteś zza granicą bądź korzystasz z Playa. Play ma to do siebie, że ciągle przełącza na inny nadajnik, widać, że masz 3G, pewnie zaraz cię przełączy na LTE. To wszystko zjada baterię.

Dnia 16.09.2019 o 12:08, Zenderable napisał:

@qenik

Przecież widać, że grasz w gry... to oczywiste wtedy, że bateria szybko jest wyczerpywana. Do tego oglądanie filmów na YouTube?  Jak ktoś ma sot 6-7h to nie siedzi non-stop na YouTube i nie gra w gry. W innym przypadku, w każdym smartfonie bateria szybko się wyczerpuje. Do tego widzę, że masz roaming - jesteś zza granicą bądź korzystasz z Playa. Play ma to do siebie, że ciągle przełącza na inny nadajnik, widać, że masz 3G, pewnie zaraz cię przełączy na LTE. To wszystko zjada baterię.

Nie gram w gry. To był jeden odosobniony dzień. Teraz zainstalowałem xiaomi Eu i jest trochę lepiej ale nadal.. Gdzie te 7h sot ? 5 ledwo dobija przy mizernym użytkowaniu. Tyle to ja uzyskiwalem na 3 letnim mi Note 2

A ile razy już było tak że idąc spać miałem ~60% baterii a rano do pracy budzik nie dzwoni bo telefon rosladowany to już nie wspomnę. Gdybym nie miał zapasowego budzika to bym już tyle razy do pracy się spóźnił że głowa mała lub codziennie na noc pod ładowarkę trzeba podłączac... 

<3 miui

Screenshot_2019-09-24-18-30-57-401_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-09-24-18-31-07-342_com.miui.securitycenter.png

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...

Zdarzyło mi się że telefon w nocy się rozładował z 55% do O leżał ekranem do dołu.. Było to bardzo dziwne..... Pewnego razu zauważyłem że telefon jest ciepły i procenty baterii spadały. Wtedy niosłem go w kieszeni. Zrobiłem miękki restart, wyłączyłem tryb kieszonkowy i smartcover.
Do dzisiaj spokój. Sot 4,5 h przy około 40% baterii.Lte cały czas i gram w gry.

Ewidentnie jakiś proces zżera ci prąd. Ja tydzień po kupnie telefonu siedziałem w sobotę cały dzień przy telefonie, głównie YT, tylko wifi i SOT wyszedł mi 9 godzin z baterią na poziomie 20%.

Nie mogłem zlokalizować owego procesu co by mi zżerał baterie. Wykresy wyglądały ok. Tylko wykres baterii leciał w dół. Przed wyłączeniem trybu kieszonkowego drenaż baterii zdarzył się dwa razy. Wersja softu Global ,najnowszy. Żona też na Mi9t i tam nie występował problem.

To że telefon się rozładowuje w nocy to na pewno nie wina tego trybu. Jakaś apka lub usługa mogła się 'zbugować' i ciągnąć baterie, nie było tak że był wybudzony cały czas? Najpewniej to restart pomógł, warto czasem go robić szczególnie przy takich problemach.

Na rn5 miałem na globalu czasami tak że pojawiało się coś takiego jak Media lub Media server w użyciu baterii i mocno leciała wtedy, uruchomienie ponowne zawsze pomagało.

Odkładając telefon blokowałem przyciskiem. Raczej ekran nie był wybudzony, telefon na ekranie leżałTeraz jest ok. Jak się powtórzy to dokładniej się przyjrzę.

@Twinskillers

Nie, chodzi o wybudzenie telefonu a nie ekranu. 

Screenshot_2019-08-25-00-38-51-810_com_miui.securitycenter.png.d926f4f1094dc3be97020cbd33cb1dc9.thumb.png.6c1f447cf6d0354e131ec1c8340ca385.pngScreenshot_2019-09-25-18-18-44-814_com_miui.securitycenter.thumb.png.f55822243e04013e7e645de8ec770ce7.png

'wybudzony' powinno pokrywać się mniej więcej z 'ekran wlączony', pierwszy screen wziąłem od kogoś z tego tematu co miał problem z baterią

Edited by densa

Odkładając telefon blokowałem przyciskiem. Raczej ekran nie był wybudzony, telefon na ekranie leżałTeraz jest ok. Jak się powtórzy to dokładniej się przyjrzę.

Na 100% coś ci wybudza telefon jak tak ci schodzi bateria. Obstawiam Facebooka albo messengera najbardziej prądożerne aplikacje. U mnie sot to minimum 7h. Podeślij zrzut.ekranu z wykresem to będzie wiadomo czy masz wybudzony.

• Like 1

Nie da się nie zauważyć, że na ostatniej wersji z MIUI 11 i Androidem 10, bateria leci dużo szybciej :(

Edited by ZIOLOISO

9 minut temu, ZIOLOISO napisał:

Nie się nie zauważyć, że na ostatniej wersji z MIUI 11 i Androidem 10, bateria leci dużo szybciej :(

A jednak się da, bo u mnie bez większych zmian :)

Witam. Dzisiaj po raz pierwszy spotkała mnie nie miła niespodzianka, rano telefon jak cegła, wydrenowany z energii do cna. Nie wiem co było powodem. Soft global 10.3.15.

Przed spaniem miałem z 70%...

Screenshot_2019-09-29-09-23-29-310_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-09-29-09-23-04-904_com.miui.securitycenter.png