Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.01.2020 o 10:17, Antyhaker napisał:

Nie, to nie jest normalnie wykorzystanie :) Jak w ogóle można nazwać "oszczędzanie baterii" normalnym wykorzystaniem, chyba, że na co dzień też z niego korzystasz. 

To się właśnie nazywa normalne wykorzystywanie funkcji telefonu, w dzień z oszczędzania baterii nie korzystam - mam zaplanowane zadanie na noc oraz jeśli bateria spadnie poniżej 15%.

Cytat

Internetu nie mam potrzeby wyłączać (równie dobrze mógłbym wrzucać tryb samolotowy - po co?) i argument o "obudzeniu" do mnie nie przemawia, bo wyłączam na noc dźwięk całkowicie. AoD chyba już się samo nie wyłącza, a przynajmniej nie tak szybko jak kiedyś - obecnie nie jestem w stanie tego zaobserwować (mowa o EU, do globala przyjdzie to z czasem).

Jeśli wyłączasz na noc dźwięk całkowicie, to zostawianie włączonego internetu także nie ma sensu. ;) AOD się samo wyłącza po dłuższej nieaktywności, nie wiem ile to dokładnie jest.

Cytat

Btw, to są "ostatnio uruchomione aplikacje" i ich dane podręczne, a nie "uruchomione aplikacje". Nawet jeśli w MIUI działa to nieco inaczej (w co wątpię), to niczego w ten sposób nie zamykasz. Inaczej nie otrzymywałbyś powiadomień z komunikatorów itp.

Źle myślisz. Rzeczywiście, to są ostatnio uruchomione aplikacje, jednak siedzą one w pamięci RAM. Możesz łatwo to zaobserwować - wejdź w Ustawienia -> Ekran główny -> Pokaż stan pamięci RAM (zaznacz by było włączone). Uruchom teraz kilkanaście aplikacji, wejdź w ostatnie aplikacje i kliknij przycisk X na środku. Magicznie wolne miejsce w pamięci RAM np. z 2GB zrobi na się 3.5GB. W ten sposób zamyka się aplikacje, które siedzą w pamięci/działają w tle i żrą baterię. Teraz masz taką fajną funkcję jak "Autostart". Niestety aplikacje systemowe mają z góry włączony autostart i dlatego dostajesz powiadomienie jak jakaś aplikacja wywoła akcję. Jednakże, gdy wyłączysz autostart jakiejś zwykłej aplikacji i wywalisz ją z pamięci to nie dostaniesz żadnego powiadomienia, dopóki jej sam nie uruchomisz. Ja na przykład mam wyłączony Autostart w Messengerze, dzięki temu nie przychodzą mi żadne przeszkadzające powiadomienia, dopóki sam w tę aplikację nie wejdę. :D

Cytat

Co do sedna - podejrzewam, że coś z moją konfiguracją jest nie tak, bo od zawsze mam ten sam problem. 

No tak, bo nie korzystasz do końca z funkcjonalności MIUI i nie potrzebnie zostawiasz na noc czynniki, które zjadają baterię. :D Oczywiście nie zmienia to faktu, że powinno to być "z góry" tak zrobione, by nie trzeba wykonywać na noc dodatkowych czynności by bateria trzymała normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zenderable napisał:

To się właśnie nazywa normalne wykorzystywanie funkcji telefonu, w dzień z oszczędzania baterii nie korzystam - mam zaplanowane zadanie na noc oraz jeśli bateria spadnie poniżej 15%.

Jeśli wyłączasz na noc dźwięk całkowicie, to zostawianie włączonego internetu także nie ma sensu. ;) AOD się samo wyłącza po dłuższej nieaktywności, nie wiem ile to dokładnie jest.

Źle myślisz. Rzeczywiście, to są ostatnio uruchomione aplikacje, jednak siedzą one w pamięci RAM. Możesz łatwo to zaobserwować - wejdź w Ustawienia -> Ekran główny -> Pokaż stan pamięci RAM (zaznacz by było włączone). Uruchom teraz kilkanaście aplikacji, wejdź w ostatnie aplikacje i kliknij przycisk X na środku. Magicznie wolne miejsce w pamięci RAM np. z 2GB zrobi na się 3.5GB. W ten sposób zamyka się aplikacje, które siedzą w pamięci/działają w tle i żrą baterię. Teraz masz taką fajną funkcję jak "Autostart". Niestety aplikacje systemowe mają z góry włączony autostart i dlatego dostajesz powiadomienie jak jakaś aplikacja wywoła akcję. Jednakże, gdy wyłączysz autostart jakiejś zwykłej aplikacji i wywalisz ją z pamięci to nie dostaniesz żadnego powiadomienia, dopóki jej sam nie uruchomisz. Ja na przykład mam wyłączony Autostart w Messengerze, dzięki temu nie przychodzą mi żadne przeszkadzające powiadomienia, dopóki sam w tę aplikację nie wejdę. :D

No tak, bo nie korzystasz do końca z funkcjonalności MIUI i nie potrzebnie zostawiasz na noc czynniki, które zjadają baterię. :D Oczywiście nie zmienia to faktu, że powinno to być "z góry" tak zrobione, by nie trzeba wykonywać na noc dodatkowych czynności by bateria trzymała normalnie.

1. Oszczędzanie baterii jak jest mało - spoko. Ale poza tym, to bezsensowne kastrowanie urządzenia :P To już lepiej je zwyczajnie wyłączyć.

2. Może jestem dziwny, ale nie widzę związku. Za dnia też często wyłączam (połączenie z opaską) i co, wtedy też mam kastrować sobie urządzenie? Jak już Ci kiedyś pisałem, teraz się wyłącza, ale w przyszłości nie będzie (na EU już to jest).

3. Nie napisałem, że nie siedzą w pamięci. Mało tego, wyraźnie napisałem, że to ich dane podręczne. I dalej wierzysz w cuda, ale w ten sposób ich nie zamykasz. W przeciwnym wypadku nie miałbyś powiadomień itp. itd. Plus niektóre aplikacje nie siedzą na tej liście, a działają w tle - dlaczego? Właśnie dlatego, że to "ostatnio uruchomione aplikacje", a nie "aplikacje działające w tle".

4. Jak już wspomniałem wyżej, to nie kwestia MIUI, a problemów z EU - na globalu nie mam tego problemu, co sprawdzam od tygodnia. Zresztą, na innych nakładkach tego nie ma i co wtedy? To żadne usprawiedliwienie dla słabego zarządzania baterią. Btw, skoro Tobie zjada przez noc 5%, czyli tak jak mi teraz, gdy przeszedłem na global, to pomyśl ile warte jest to ograniczanie urządzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam globala 11.0.3 stabilna i wszystko już ok nnie grzeje sie nie zabiera baterii jak wczesniej sam z siebie u mnie tel bez zbędnego wyłaczania czyli wszystko mam właczone poczta facebook wszystkie komunikatory itd nic nie kombinuje  i tak jak w dzien i tak w nocy jedyne wyciszam na noc i tyle i zabiera srednio zauważyłem 5 % z czego czasami 2 a czasamin 7 ale zazwyczaj 5 i myślę że jest to ok chociaż mam drugi umi super i tamten codziennie 2 % ale mam pewien inny kłopot bo podczas rozmowy połaczenia wyjeżdza mi górna belka rozmawiam odchylam zaswieca sie  ekran po czym do ucha ekran gasnie czyli czujnik działa dobrze i zaś odsuwam i zaś belki nie ma i za moment zas wyskakuje ma ktoś podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@grzes2237

Jaki SOT Ci wychodzi?

Opłaca się aktualizować do 11.0.3? Mam telefon od 2 dni i takie wyniki:

SOT: 3h 27 min (32% baterii zostalo), 1 dni 7 godz. 30 min od odstatniego ladowania...spodziewalem sie lepszego wyniku.

W nocy spada raptem z 2% ale w ciagu dnia szybko bateria spada :/ Wersja MIUI 10.3.12.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Mam problem z baterią w moim Mi9T po aktualizacji do androida 10. W nocy bateria schodzi od 10 do 15 procent przy wyłączonych wszystkich modułach i aplikacjach. Gdy używam telefonu jest jeszcze gorzej. SoT wynosił jeszcze kilka dni temu około 5h, na dzień dzisiejszy jest to ledwo 3,5h. W momencie pisania tego posta mam 55% baterii i 1,5h SoT-u. W użytkowaniu telefonu nic się nie zmieniło. W zużyciu baterii cały czas na pierwszym miejscu jest System Android. Ogólnie zaczynam trochę żałować tej aktualizacji, bo na androidzie 9 bateria trzymała lepiej. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji lecz nie wiem za bardzo jak to zrobić. O ile w ogóle się da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verso7, coś masz nie tak. U mnie średnio SOT około 6h (raz mniej, raz więcej), telefon intensywnie używany, sporo połączeń głosowych, zdjęcia, Whatsapp, internet itp. W nocy bateria najczęściej potrafi trzymać 100% przez 8h. Max spadek 2-3%. Wi-fi i dane włączone cały czas. Android 10 oczywiście.

Przyjrzałem się dokładniej czasom pracy na jednym ładowaniu. Jest dobrze. 50% baterii po jednym dniu od ładowania. SOT 5,5h. telefon cały czas używany, sporo rozmów, internetu itp. Dane i wifi cały czas włączone.

Screenshot_2020-04-14-23-02-40-131_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2020-04-14-23-02-43-975_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez marciniozo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, to i ja się "wyżalę" swoim problemem. Niestety moja bateria też nie zachwyca czasem działania. Mój max SOT to 4h przy raczej rzadkim używaniu urządzenia (max 1.5 dnia), mam MIUI 11.0.5 Global z Andkiem 10. Telefon mam od tygodnia. W nocy nawet zejdzie z 10 % tylko przy włączonym Wi-fi. AOD mam od 7 do 23. W statystykach mam zawsze na pierwszym miejscu "System Android" około 30 %. A tyle się naczytałem w testach jak zachwalali baterie a tu szału niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pq78 Mi również android system pożera całą baterię od aktualizacji na androida 10 (aktualnie 11.0.5 global), factory reset już był robiony i nic to nie dało. Ja to czekam do następnego tygodnia na global bete miui12, jak będzie to samo to chyba pora przejść na xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, densa napisał:

Co przez to rozumiesz? Nie każdy na globalu tak ma, nie wiem od czego to zależy, ale te 4-5h sotu to słabo jak na ten telefon.

Rozumiem dokładnie to, co napisałem - niczego to nie zmieni. EU to żaden święty Graal i wcale na nim nie jest lepiej, a niekiedy gorzej. Ja generalnie osiągam zauważalnie gorsze czasy pracy na jednym ładowaniu na EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd go mam siedzę na globalu więc bez porównania, ale widziałem że przynajmniej na miui11 jeszcze z baterią zazwyczaj nie było problemów na xiaomi.eu. Dzisiaj jeszcze zobaczę apka BetterBatteryStats w nocy co mi wybudza telefon, bo nie wygląda to zbyt dobrze.

IMG_20200522_112932.thumb.jpg.b0e3d52c7e0cf31c2c16db810b65b324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja odkąd go mam siedzę na globalu więc bez porównania, ale widziałem że przynajmniej na miui11 jeszcze z baterią zazwyczaj nie było problemów na xiaomi.eu. Dzisiaj jeszcze zobaczę apka BetterBatteryStats w nocy co mi wybudza telefon, bo nie wygląda to zbyt dobrze.


Oj były i to od zawsze :) Przynajmniej w moim przypadku. Dlatego siedzę na globalu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość zmiany wyświetlania statystyk w "Statystyki zużycia baterii"?
Obecnie statystyki resetują się tylko po naładowaniu do 100%. Czy jest opcja aby resetowały się za każdym odłączeniem ładowarki od telefonu (ładuję z AccuBattery do 80% zazwyczaj)? Wydaje mi się, że kiedyś była taka możliwość.
Soft najnowszy, miui optimization wyłączone, a dalej 'system android' wiedzie prym...

PS: a tak nawiązując do pomiarów z AccuBattery, to przy Xiaomi Mi Max 2 po kilku ładowaniach określił oprawidłowo pojemność baterii.. Tutaj już kilkanaście cykli ładowania i jest 3700mAh zamiast 4000mAh. Dodam, że jest to drugi 9T zamówiony (pierwszy z PLAY wskazywał taką samą pojemność po tygodniu używania zanim oddałem).

100479664_3285034188388798_7747063718474678272_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Antyhaker said:

1. Nigdy nie było takiej możliwości. Działa to dokładnie tak, jak powinno.

Hmm, to czemu na Xiaomi Mi Max 2 działa to właśnie tak, że po odłączeniu ładowarki resetują się te statystyki? =]

21 minutes ago, Antyhaker said:

2. Aplikacje tego typu są guzik warte. To bardziej myślenie życzeniowe, niż realne dane.

Jak dla mnie daje mi to jakieś odniesienie, na początku w Xiaomi Mi Max 2 miałem w apce praktycznie taką samą ilośc mAh w baterii jak fabrycznie. Obecnie po 2,5 latach używania telefonu, soft wskazuje mi około 4600/5300 mAh, a więc pogorszenie jakości baterii - co też czuje po tym jak wytrzymywała bateria kiedyś, a jak się ma dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, f3jk napisał:

Hmm, to czemu na Xiaomi Mi Max 2 działa to właśnie tak, że po odłączeniu ładowarki resetują się te statystyki? =]

Jak dla mnie daje mi to jakieś odniesienie, na początku w Xiaomi Mi Max 2 miałem w apce praktycznie taką samą ilośc mAh w baterii jak fabrycznie. Obecnie po 2,5 latach używania telefonu, soft wskazuje mi około 4600/5300 mAh, a więc pogorszenie jakości baterii - co też czuje po tym jak wytrzymywała bateria kiedyś, a jak się ma dziś ;)

1. Nie bardzo wiem skąd miałbym wiedzieć, ale odkąd tylko pamiętam nigdy nie działało to w ten sposób, a już na pewno od czasu premiery Mi Max'a 2 :)

2. To nie odniesienie, a myślenie życzeniowe. Skąd miałbyś wiedzieć, że faktycznie aż tyle albo "tylko tyle" Ci ubyło? I co zabawniejsze, ta apka też tego nie wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to ile niektórzy wykręcają godzin SOT-u to jestem w szoku, raz udało mi się dobić do 4h i to był max a teraz mam 2h SOT i 35 % baterii więc myślę że 3h to będzie kres. O co tu chodzi robiłem reset fabryczny i dalej taka kaplica z baterią :( przez noc schodzi 5 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam screeny z global bety miui12, ogólnie u mnie bateria to niebo a ziemia w porównaniu do miui11. Android system dalej widnieje jako pierwszy, z tym że na miui11 wyciągałem około 4h na ekranie (100-20%). Wczoraj go odłączyłem wieczorem, nic na noc nie wyłączam, gdyby nie ten kiepski zasięg było by lepiej.

IMG_20200527_100238.thumb.jpg.d9d07eae3f6dddaab4f2da1b0b95a415.jpgIMG_20200527_100308.thumb.jpg.54edca45a94ce5117dffbc5f80958dc3.jpgIMG_20200527_100341.thumb.jpg.4456ee87c6c0edb082f14c1d4e82e42b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to ile niektórzy wykręcają godzin SOT-u to jestem w szoku, raz udało mi się dobić do 4h i to był max a teraz mam 2h SOT i 35 % baterii więc myślę że 3h to będzie kres. O co tu chodzi robiłem reset fabryczny i dalej taka kaplica z baterią przez noc schodzi 5 %
Bo niektórzy lubują się w maksymalnym kastrowaniu urządzenia w celu wyciągnięcia jak największego SOTu. A poza tym, każdy z nas ma inne aplikacje i inaczej ze sprzętu korzysta.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 25.06.2020 o 08:48, SayHiAndBeMy napisał:

Mam MIUI11 i przy 34% mam 2h31 min SOTu. 

Nie wiem jak to kręcicie, ale cały czas mam WIFI/MOBILNE, powiadomienia z wszystkiego itp.

Nie wiem czy instalować MIUI12, bo ktoś wyżej pisał, że niebo a ZIEMIA między 12 a 11

Od siebie polecam ostatnia betę Xiaomi.eu 20.6.18

Edytowane przez czolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SayHiAndBeMy napisał:

No ale pokaż czas na włączonym ekranie przy np. 20%, kliknij w ekran i zrób screen

 

Proszę bardzo (podpowiem, że w Miui 12 "aktywne użytkowanie" to jest właśnie SOT).

Screenshot_2020-06-25-23-33-41-662_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2020-06-25-23-33-21-878_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez czolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2020 o 21:35, czolo7 napisał:

Proszę bardzo (podpowiem, że w Miui 12 "aktywne użytkowanie" to jest właśnie SOT).

 

Jezu, jak to jest możliwe? :O

Jak mi na MIUI 11 4h nie dociągnie.

Chyba dziś zainstaluje 12 i zobaczę, czy serio to jest możliwe.

Aby wgrać z 11 na 12 wystarczy przez system wgrać zip i w aktualizacjach? Czy flashować przez TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem ten telefon w sierpniu 2019 to wyciągnąłem któregoś dnia ponad 9h SOT i jeszcze miałem 8% baterii. Prawie cały dzień byłem wtedy na wifi i większość czasu spędziłem na You Tube i gmerałem w ustawieniach telefonu, Moim zdaniem najdłuższy SOT osiągnie się używając telefonu cały dzień, jasność automatyczna lub przyciemniony trochę ekran i MI9T spokojnie powinien wyciągnąć te 7-8h na włączonym ekranie, może nawet więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SayHiAndBeMy napisał:

Jezu, jak to jest możliwe? :O

Jak mi na MIUI 11 4h nie dociągnie.

Chyba dziś zainstaluje 12 i zobaczę, czy serio to jest możliwe.

Aby wgrać z 11 na 12 wystarczy przez system wgrać zip i w aktualizacjach? Czy flashować przez TWRP?

Przez TWRP wg poradnika na stronie.

Edytowane przez czolo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawdzał ktoś na miui 12 czy lepiej działa bateria po wyłączeniu cyfrowej równowagi? widzę że jest to osobna opcja w ustawieniach i po wejściu w nią są tam dane o powiadomieniach, ilość sms czy coś takiego i wiele innych , czyli apka monitoruje ciągle wszystko, dziś zabrałem jej uprawnienia zbierania danych i sam jestem ciekaw czy coś to da, mimo że na baterie nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...