Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Marek.K napisał:

masakara zaktualizowałem do miui 11.02  i przez noc padła bateria,  co dziwne nawet gdy nic nie robie na nim to to jest ciepły w okolicach aparatu .Nie po to kupowałem tel.z taką baterią żeby ładowarkę nosić w kieszeni

Widzę że miui11 nie naprawiło ;) a jak aktualizowales ? Przez ota się pojawiło czy jakoś ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do MIUI 11 (MIUI Global 11.0.2 Stabilna 11.0.2.0(PFJEUXM) bateria schodzi bardzo szybko. W 10 spokojnie dwa dni dzialal zawsze.

 

Zuzycie generuje proces System Android - widac na screenach.

Telefon w tym czasie staje sie bardzo cieply - procesow w tle brak :( 

Sytuacja mocno losowa (zdjecie nr 1) - wczasie dnia. Pomaga restart ale co ciekawe jak wybiore restart to ekran staje sie czarny i trzeba przytrzymac 10 sekund przycisk power by sie wlaczyl.

 

m9Screenshot_2019-10-26-10-31-20-221_com.miui.securitycenter.jpg

 

Zdjecie nr 2: Koniec ladowania okolo 4:00, wlaczony tryb samolotowy, lezy nic nie robione. 49% w ponad 3h. Normlanie 50% w MIUI 10 wystarczalo mi na caly dzien.

 

mt Screenshot_2019-10-25-08-30-25-146_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wyzwolenia napisał:

Po aktualizacji do MIUI 11 (MIUI Global 11.0.2 Stabilna 11.0.2.0(PFJEUXM) bateria schodzi bardzo szybko. W 10 spokojnie dwa dni dzialal zawsze.

coś tu jest nie tak

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój mi 9 t ma tydzień jest on od dystrubutora z plusa  i na początku było ok czyli drenaż baterii cała noc z rana wstaję 3 % zabrało myślę super a dziś tel.ładowany do 24 odłaczony przy 100% budze się o 4 patrzę już 50% tel.sam się rozładowuje i co najlepsze system android rozładowuje 44,51% i inne 47% mam miui global 11.0.2.stabilna czy wszystkie hinole muszą coś spaprać?

i co najlepsze gdy odpaliłem tel 1szy raz zaktualizowałem go do nowszego miui w.w. i było ok kilka dni aż do dziś co zrobić piszmy do nich niech rozwiązują problem bo szlak człowieka trafia jak kupujesz tel za 1300 zł a bateria przez noc do rana rozładowuje się przy bezczynnosci masakra jest jakieś rozwiązanie?

Screenshot_2019-11-05-05-35-21-136_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2019-11-05-05-36-10-000_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I d*pa z rana tel pod ładowarką 66% i musiałem jechac do pracy mija 2 godz no max 3  zostaje 10% uruchamiam  restartuje wyłaczył się i d*pa juz nie staje a miał 10% o co mu biega ,tel ma dosłownie kilka dni a najlepsze w tym wszystkim jest to  że rozpakowałem nowy i odrazu wyskoczyło mi aktualizacja  MIUI i ok zrobiło się tel działał normalnie przez cała noc stan bezczynnosci wifi itd zabrało mi 3 % bateriii ,i tak było kilka dni wczoraj wieczorem podłączyłem i się zaczeła przygoda czyli na moje oko nie jest winne  MIUI tylko cos innego tylko co,skoro po aktualizacji działał normalnie przez 2 dni a nagle sam od tak sobie takie nr odwala dodam odrazu że tel się grzeje to napewno okolice aparatu u dołu jak i z przody wyświetlacza wczesniej nic takiego nie miało miejsca ,zgłosiłem usterkę zobaczymy co odpiszą zastanawiam się już powoli czy przypadkiem bateryjka nie jest zwalona co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamo64 napisał:

To mnie zmartwiłeś, trzeba czekać aż poprawią to MIUI bo widać że ewidentnie tak ma większość...

Ja wróciłem...

Miałem MIUI 10 z Andkiem 9 po wyjęciu z pudełka. Odblokowałem BL, zaainstalowałem MIUI Polska/EU z MIUI 11 i Andkiem 10. Zainstalowałem ostatnią wersję MIUI 10 z Andkiem 9, po czym zrobiłem MiFlash ROMem Global, z opcją zablokowania BL.

Telefon hula...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2019 o 15:10, Korpolefsky napisał:

Też mam ten problem, ale nie tylko w nocy. W parę minut bateria spada o parę procent, telefon jest cały czas ciepły. Próbowałem tego https://forum.xda-developers.com/Mi-9/help/insane-battery-drain-t3927735 ale nie pomogło. Wersja 10.3.11

Edit: Wyłączyłem i włączyłem, wydaje się, że już jest normalnie

i jak kolego rozwiązałes problem u mnie to samo w ciągu dnia tak samo bateria leci na łeb 

Podpowie ktoś fon z plusa fakture mam tyle że na innego goscia bo od niego odkupiony gdzie zgłaszać reklamacje czy inaczej gdzie pisać o problemie rozłądowującej sie bateri do kogo do xiaomi czy gdzie ?Poda ktoś link gdzie można poruszyć temat ?i Jak wygląda gawarncja gdzie się ją realizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 10:46, wyzwolenia napisał:

Po aktualizacji do MIUI 11 (MIUI Global 11.0.2 Stabilna 11.0.2.0(PFJEUXM) bateria schodzi bardzo szybko. W 10 spokojnie dwa dni dzialal zawsze.

Zuzycie generuje proces System Android - widac na screenach.

Telefon w tym czasie staje sie bardzo cieply - procesow w tle brak :( 

Sytuacja mocno losowa (zdjecie nr 1) - wczasie dnia. Pomaga restart ale co ciekawe jak wybiore restart to ekran staje sie czarny i trzeba przytrzymac 10 sekund przycisk power by sie wlaczyl.

Mam identyczną sytuację ;) Hard reset za pomocą trzymania 10s przycisku zasilania pomaga na dobę, dwie. Bardzo losowo. A później telefon znów ciepły mimo, że niby uśpiony, baterię pożera Android i po 4h mam 50% :(

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy obrazków z cytowanych postów...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś spaprali bo u mnie było tak ze 2 dni grzał się i bateria w mgnieniu oka leciała nic nie robiąc masakra zrobiłem ustawienia początkowe i  przeszło mu teraz bateria trzyma 2 dni i mam jeszcze 20% zobaczymy jak dalej ale ewidentnie spaprane coś jak się sytuacja powtórzy oddaje tel na gwarancje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznie nie zadowolony z baterii w tym telefonie, ale cóż. Pasuje go chwilę potrzymać, ale tylko coraz bardziej mnie przybliża żeby poszukać dobrej promki na Oneplusa. Jedyna wersja na której dobrze mi działa bateria to 9.10.17 i to jeszcze ta nie poprawiona co miała inną ikone baterii.. 

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam globala wgranego przez OTA i niestety Android co najmniej raz na dwa dni zaczyna mocno orać prockiem, przez co właśnie telefon się nagrzewa i bateria pada. 

 

Dokładniej to mam MIUI Global 11.0.2 | Stabilna | 11.0.2.0 (PFJEUXM).

Edytowane przez kamilzierke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako naruszenie regulaminu, ponieważ link prowadzi do ciekawej treści jakim jest potencjalny workaround dotyczący wspomnianego problemu: https://piunikaweb.com/2019/11/02/mi-9t-miui-11-battery-drain-workaround/

Drenaż baterii wydaje się dotyczyć tylko Mi 9T, K20 podobno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukkop91 napisał:

Skoro tak narzekasz na tą betę to zmień na stabilną. Nikt tam nie pisze o żadnych błędach po za drobnym tłumaczeniem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mi się przytrafił raz taki problem. Wyłączenie i włączenie telefonu i już się to nie przytrafiło. Odpukać na razie jest ok. Faktycznie telefon był wtedy mocno ciepły.

MIUI Global 11.0.2 | Stabilna

11.0.2.0 (PFJEUXM)

Andek: 9 PKQ1.190302.001

Edytowane przez Raamboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem MI 9T i zmagam się  z tym samym problemem. Mam globala. Poza tym nic temu modelowi do zarzucenia nie mam. Ale jak zostawiam na noc telefon naładowany do 60 i rano nie mam pewności czy budzik zadzwoni czy nie to trochę słabo...

Zrobiłem tak jak napisałeś qenik, zobaczymy czy coś to da.

Rozumiem że ten problem występuje zarówno na global jak i xiaomi.eu  dev i stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...