Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam sprawę na którą nie potrafię znaleźć rozwiązania. Wszystko było super bateria trzymała dwa dni. Po ostatniej aktualizacji zabezpieczeń telefon przez noc się rozładowuje do zera .. wchodzę w użycie baterii i moim oczom ukazuje się że winowajcą jest android macie jakieś pomysły co zrobić ? Chciałbym bardzo uniknąć ustawień fabrycznych jeśli to możliwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj telefon odwalił też taki sam numer. Najlepsze jest to, że ustawiłem sobie baterię w tryb oszczędzania. Wytrzymał 3 dni normalnego użytkowania. Wieczorem podłączyłem telefon do ładowarki. Naładowany do 100% ok 23:30 odłączam idę spać. Rano 5:40 budzi mnie niski stan baterii 19% więc znowu podłączyłem. Wstaję do pracy, telefon w kieszeń baardzo ciepły. Użycie baterii system android 44%, android 37%. Co jest kurde grane? Oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz skorzystałem z szukajki w ustawieniach :D

@densa No właśnie wiedziałem, że tak nie mam bo sprawdzam jak wyglądają wykresy. Jak ostatnio korzystałem przez ponad tydzień z samych danych mobilnych to na początku wifi było aktywne tylko wtedy kiedy je włączyłem. Może to dziwny zbieg okoliczności, ale odkąd zainstalowałem messendżera to właśnie cały czas było aktywne. Wywaliłem go i wyłączyłem skanowanie, zobaczę czy się uspokoi i zainstaluję znowu. FB i tak żąda tylu uprawnień, że wcale bym się nie zdziwił jakby coś sam zmieniał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Global 10.3.15. Wczoraj zainstalowałem aplikację do zegara i pogody bo mnie oryginalna trochę denerwowała. Ale aplikację użyłem już w pracy i do wieczora poziom baterii spadał w normalnym tempie. Na chwilę obecną aplikacja odinstalowana ale czy ma to związek z baterią? Nie wiem. Telefon był ciepły gdy odłączyłem go od ładowarki i przez 15min w kieszeni. Wyjąłem z etui, temperatura wróciła do normalnej i na razie wszystko jest ok.

 

edit: Kolega ma MI9T Pro i mówił, że mu też raz taki numer odwalił. Też globala ma wgranego.

Edytowane przez Raamboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Global 10.3.15. Wczoraj zainstalowałem aplikację do zegara i pogody bo mnie oryginalna trochę denerwowała. Ale aplikację użyłem już w pracy i do wieczora poziom baterii spadał w normalnym tempie. Na chwilę obecną aplikacja odinstalowana ale czy ma to związek z baterią? Nie wiem. Telefon był ciepły gdy odłączyłem go od ładowarki i przez 15min w kieszeni. Wyjąłem z etui, temperatura wróciła do normalnej i na razie wszystko jest ok.
 
edit: Kolega ma MI9T Pro i mówił, że mu też raz taki numer odwalił. Też globala ma wgranego.
Czyli masz global wersję EEA.Wcześniej też go miałem i nie było problemów, przynajmniej przez miesiąc, bo potem przeszedłem na miui polska stable. Narzeczona ma zwykle global 10.3.11 i u niej wszystko dobrze działa, żadnych zwiech, drenażu baterii przez system Android. Bateria u niej trzema 2-3,5 dnia w zależności jak korzysta. Myślę, żeby też na niego przejść.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mam tę wersję global 10.3.15 i żadnych problemów z zawieszaniem, baterią itp nie miałem do wczoraj. Zainstalowałem jakiś przezroczysty zegarek 4x1, bo irytował mnie brak miejsca przez oryginalny ?x2 linie i przez noc telefon zgłupiał. Pomyślałem, że przez ten zegarek ale w opcjach baterii pokazało, że android zeżarł tyle baterii więc nie wiem. Teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, maik30d said:

Tryb oszczędzania, smart cover, kieszonkowy - wyłączony. Zobaczymy co przyniesie najbliższy miesiąc :) ja też Pocoluncher instalowałem i w sumie po tym pojawiły się zwiechy. Teraz go nie ma już w systemie ale problem jest

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Po testujcie jeszcze wyłączenie opcji skanowania WiFi i Bluetooth, to jest gdzieś w lokalizacji. Mi też to pomogło jeśli chodzi o szybkość rozładowywania w stan by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te dwa razy co miałem to wszystko wyłączone, gps, bt, skan wifi. To nie ma żadnego związku swoją drogą, nawet przy wszystkich tych opcjach włączonych bateria nie ma prawa się z 60% do zera wydrenowac w 7-8h. Jakiś problem podejrzewam z oprogramowaniem, może aktualizacja to rozwiąże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, ale nie tylko w nocy. W parę minut bateria spada o parę procent, telefon jest cały czas ciepły. Próbowałem tego https://forum.xda-developers.com/Mi-9/help/insane-battery-drain-t3927735 ale nie pomogło. Wersja 10.3.11

Edit: Wyłączyłem i włączyłem, wydaje się, że już jest normalnie

Edytowane przez Korpolefsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problem, 3 dni maksymalnie na czuwaniu można tak powiedzieć, dziennie maksymalnie 30 min internetu ( sprawdzanie snapa oraz messengera ) WiFI , Tryb Dark , Jasność 30-40 % , Sieć tylko 2G, rozmów do 1 godziny (w ciągu tych 3 dni )  i SOT wychodzi Maksymalnie 5 godzin, i nie wiem o co dalej chodzi....

Edytowane przez maxxsony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problem, 3 dni maksymalnie na czuwaniu można tak powiedzieć, dziennie maksymalnie 30 min internetu ( sprawdzanie snapa oraz messengera ) WiFI , Tryb Dark , Jasność 30-40 % , Sieć tylko 2G, rozmów do 1 godziny (w ciągu tych 3 dni )  i SOT wychodzi Maksymalnie 5 godzin, i nie wiem o co dalej chodzi....
Ja też około 5h tylko. A ludzie robią 9h...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxxsony to więcej telefon leży niż z niego korzystasz, ciężko przy takim używaniu zrobić wysoki sot 

@ZIOLOISO

za dużo czynników na to wpływa i nie ma co porównywać, zapętl sobie jakiś film na YT czy coś i zobaczysz że zrobisz z 10 h sotu (oczywiście na wifi):-D 

 

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...