Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć, w teorii na pewno
[mention=25858]Voltron[/mention] Usuń zdjęcie z cytowanej odpowiedzi, bo Ci zaraz nadgorliwcy warna dadzą  
Dzięki :) żeby się czasem nie zesrali xD

Jak miałem mi9t to 2 dni z tym i 2 dni bez tego na próbę korzystałem i było raczej jednakowo.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki default_smile.png żeby się czasem nie zesrali xD

Jak miałem mi9t to 2 dni z tym i 2 dni bez tego na próbę korzystałem i było raczej jednakowo.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

2 dni to teoretycznie za mało, bo to się niby ma Ciebie "uczyć".

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie przez noc zżerało około 70% baterii, telefon aż ciepły.  W ustawieniach cały czas ze wybudzony. Działo sie tak od północy mniej więcej. Polecono mi wyczyścić pamięc podręczną sklepu i usług google play. Wyłaczyłem skanowanie sieci wifi i aktualizacje automatyczne. Teraz bateria przez noc schodzi 4% max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qenik

Przecież widać, że grasz w gry... to oczywiste wtedy, że bateria szybko jest wyczerpywana. Do tego oglądanie filmów na YouTube?  Jak ktoś ma sot 6-7h to nie siedzi non-stop na YouTube i nie gra w gry. W innym przypadku, w każdym smartfonie bateria szybko się wyczerpuje. Do tego widzę, że masz roaming - jesteś zza granicą bądź korzystasz z Playa. Play ma to do siebie, że ciągle przełącza na inny nadajnik, widać, że masz 3G, pewnie zaraz cię przełączy na LTE. To wszystko zjada baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdarzyło mi się że telefon w nocy się rozładował z 55% do O leżał ekranem do dołu.. Było to bardzo dziwne..... Pewnego razu zauważyłem że telefon jest ciepły i procenty baterii spadały. Wtedy niosłem go w kieszeni. Zrobiłem miękki restart, wyłączyłem tryb kieszonkowy i smartcover.
Do dzisiaj spokój. Sot 4,5 h przy około 40% baterii.Lte cały czas i gram w gry.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem zlokalizować owego procesu co by mi zżerał baterie. Wykresy wyglądały ok. Tylko wykres baterii leciał w dół. Przed wyłączeniem trybu kieszonkowego drenaż baterii zdarzył się dwa razy. Wersja softu Global ,najnowszy. Żona też na Mi9t i tam nie występował problem.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że telefon się rozładowuje w nocy to na pewno nie wina tego trybu. Jakaś apka lub usługa mogła się 'zbugować' i ciągnąć baterie, nie było tak że był wybudzony cały czas? Najpewniej to restart pomógł, warto czasem go robić szczególnie przy takich problemach.

Na rn5 miałem na globalu czasami tak że pojawiało się coś takiego jak Media lub Media server w użyciu baterii i mocno leciała wtedy, uruchomienie ponowne zawsze pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkładając telefon blokowałem przyciskiem. Raczej ekran nie był wybudzony, telefon na ekranie leżałTeraz jest ok. Jak się powtórzy to dokładniej się przyjrzę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Na 100% coś ci wybudza telefon jak tak ci schodzi bateria. Obstawiam Facebooka albo messengera najbardziej prądożerne aplikacje. U mnie sot to minimum 7h. Podeślij zrzut.ekranu z wykresem to będzie wiadomo czy masz wybudzony.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zenderable napisał:

@matt_berninger

Zostawiasz na noc włączony internet? Bo w nocy odbywa się większość synchronizacji. Do tego pamiętaj, aby zamykać wszystkie aplikacje które są w tle - mi też szybko leci bateria jeśli zostawię je włączone w tle.

Bez jaj, za duży spadek. Mi w nocy schodzi 10% ale mam w tle kupę rzeczy, powłączane GPS, WiFi, dane, BT, synchro :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zenderable napisał:

@matt_berninger

Zostawiasz na noc włączony internet? Bo w nocy odbywa się większość synchronizacji. Do tego pamiętaj, aby zamykać wszystkie aplikacje które są w tle - mi też szybko leci bateria jeśli zostawię je włączone w tle.

No własnie nie :) Domyślnie większość synchronizacji jest blokowana, a transmisja danych wyłączana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło zaledwie 10 dni i tak jak myślałem, problem się powtórzył. Przez 5h w nocy zeszło mi ponad 60%... Tragedia, nie mam pewności czy mnie telefon obudzi do pracy. Najgorsze że niewiadomo co to powoduje.

Ps. Ok coś poszukałem i prawdopodobnie winne jest agresywne przełączanie się sieci. Zauważcie że sygnał sieci jest na pierwszym miejscu. Wszedłem w *#*#4636#*#* i na obydwu kartach mimo że mam tylko jedna zmieniłem sieć na LTE/WCDMA. Niestety po każdym resecie trzeba to zmieniać.

Screenshot_2019-10-09-06-22-15-361_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-10-09-06-22-27-127_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-10-09-06-42-17-998_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiegoś super sygnału (dużo brązowego na wykresie z kilku postów wyżej) i pewnie stąd się biorą te procenty. U mnie jest to samo jak jestem w domu (na granicy zasięgu), ale tak jak mówię jeśli nie masz problemów z baterią to nawet na to nie patrz. 

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matt_berninger napisał:

Wyszło na to, że to moje czepialstwo. Bo SOT wygląda dobrze. Jakimś dziwnym trafem siedzenie na WIFI ma wpływ na użycie procentowe sygnału sieci. Ale to prawdopodobnie tylko bug w ilości procentów.

To prawda. Ja jak mam włączone wifi to też sygnał sieci ma ~10-15%, jak siedzę tylko na internecie z sieci to ~3-5%.

Co ciekawe od jakiegoś czasu siedziałem cały czas z wyłączonym wifi i nie było problemu, a od dwóch dni mam wyłączone wifi a w statystykach baterii pokazuje, że ciągle jest aktywne. Dodatkowo zamiast 2% baterii, przez noc mi ucieka około 10%. Jedynie co to zainstalowałem mesendżera. Zablokowałem mu dostęp do odczytywania statusu wifi a zaczynam podejrzewać, że to on mi ciągle je wybudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...