Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem na betę ,lecz dalej było drenowanie baterii, po wyłączeniu w opcjach konta Google dostępu do lokalizacji telefon zyskał nowe życie ( z 2 dni do 4 życia na baterii) i mam pewność że google mnie nie szpieguje ( co dziwne w opcjach historii baterii teraz nie ma zużycia Wi Fi ,a przy włączonej lokalizacji było w całym czasie użytkowania mimo że WiFi nie włączałem wcale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym brakiem szpiegowania to wątpliwa kwestia :-D Nie masz teraz aktywnego wifi na wykresie, bo przy zabraniu dostępu Google do lokalizacji wyłączyło się najprawdopodobniej również skanowanie wifi (Lokalizacja -> Skanowanie). Nie powiem ile u mnie bateria trzyma, bo staram się raczej nie rozładowywać jej do końca, a że sporo korzystam z telefonu poza domem to i codziennie go doładowuje.

Co do SOT'u nie mam żadnych zastrzeżeń, aktualnie mam 4h na ekranie i zeszło mi 50% baterii. Oczywiście mowa o mieszanym użyciu, jakbym siedział w domu na wifi to myślę że z 10h lub więcej da się zrobić. Korzystam z automatycznej jasności, cały czas włączone dane, wifi, gps no i najnowszy global stable 10.3.11. Od jakiegoś czasu mam również ustawioną preferowana sieć na LTE/UMTS auto (PRL), jest bardziej optymalna dla EU (domyślna sieć na xiaomi.eu). Nie robiłem też  debloatu, jedyne co to wyłączyłem kilka apek od Google z których nie korzystam w ogóle, ale to tylko kosmetyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na betę ,lecz dalej było drenowanie baterii, po wyłączeniu w opcjach konta Google dostępu do lokalizacji telefon zyskał nowe życie ( z 2 dni do 4 życia na baterii) i mam pewność że google mnie nie szpieguje ( co dziwne w opcjach historii baterii teraz nie ma zużycia Wi Fi ,a przy włączonej lokalizacji było w całym czasie użytkowania mimo że WiFi nie włączałem wcale)
Zwyczajnie wyłączyłeś skanowanie wifi xD

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, densa napisał:

No z tym brakiem szpiegowania to wątpliwa kwestia :-D Nie masz teraz aktywnego wifi na wykresie, bo przy zabraniu dostępu Google do lokalizacji wyłączyło się najprawdopodobniej również skanowanie wifi (Lokalizacja -> Skanowanie). Nie powiem ile u mnie bateria trzyma, bo staram się raczej nie rozładowywać jej do końca, a że sporo korzystam z telefonu poza domem to i codziennie go doładowuje.

Co do SOT'u nie mam żadnych zastrzeżeń, aktualnie mam 4h na ekranie i zeszło mi 50% baterii. Oczywiście mowa o mieszanym użyciu, jakbym siedział w domu na wifi to myślę że z 10h lub więcej da się zrobić. Korzystam z automatycznej jasności, cały czas włączone dane, wifi, gps no i najnowszy global stable 10.3.11. Od jakiegoś czasu mam również ustawioną preferowana sieć na LTE/UMTS auto (PRL), jest bardziej optymalna dla EU (domyślna sieć na xiaomi.eu). Nie robiłem też  debloatu, jedyne co to wyłączyłem kilka apek od Google z których nie korzystam w ogóle, ale to tylko kosmetyka.

To co powiesz jeśli mam 4 godzin na ekranie i posiadałem 21 % baterii ? Telefon praktycznie 70 % wygaszony , 30 % uzywany , dziennie ogolnie moze z 1 h ? i pada bateria po 2,5 dnia ? Jeśli chodzi o Google Play Services to nie mam takiej aplikacji w telefonie w sensie wchodze w Ustawienia--->Zarządzanie Aplikacjami , wpisuję tą nazwe i jej nie ma...

Edytowane przez maxxsony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz jeśli mam 4 godzin na ekranie i posiadałem 21 % baterii ? Telefon praktycznie 70 % wygaszony , 30 % uzywany , dziennie ogolnie moze z 1 h ? i pada bateria po 2,5 dnia ? Jeśli chodzi o Google Play Services to nie mam takiej aplikacji w telefonie w sensie wchodze w Ustawienia--->Zarządzanie Aplikacjami , wpisuję tą nazwe i jej nie ma...
Każdy ma usługi Google Play

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZIOLOISO Global czy miuipolska? Próbowałem kombinować z preferowanym trybem sieci, ale jest niewielka różnica w porównaniu do domyślnego z globala. U mnie w domu słaby zasięg i sygnał sieci też większy % od ekranu, na mieście jak jestem to już na odwrót, bo zasięg lepszy. Miałem wcześniej rn5 i nie było takiego problemu, z tym że większość czasu siedziałem na miuipolska, nie pamiętam jak na globalu.

 

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to słaby sygnał GSM najbardziej drenuje akumulator, ja na szczęście mam w domu sygnał dobry, ale poza domem różnie z nim bywa, akumulator mocno traci %, nawet używanie wi-fi w domu tak nie zjada baterii, ba o 50% mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to normalne że wifi zjada mniej baterii niż dane komórkowe. Pewnie chodzi o słaby sygnał, ale na rn5 przy takim samym użytkowaniu i tej samej sieci miałem i tak ekran na 1szym miejscu, więc to trochę dziwne. Skoro na miuipolska to samo, to może to coś sprzętowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Mianowicie od dwóch dni moja bateria w telefonie Xiaomi Mi 9T rozładowuje się bardzo szybko. Przedtem telefon rozładowywał się po ok.7h włączonego ekranu + LTE, teraz bateria siada po ok. 4h. Problem wystąpił nagle z dnia na dzień. Co może być tego przyczyną? System aktualizowałem jakiś miesiąc temu i nie wiem czy to wada systemowa czy sprzętowa. Czy ktoś też tak ma? Pomocy Załączam ss z zużycia bareri

Screenshot_2019-08-25-00-39-09-458_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-25-00-39-05-323_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-25-00-38-51-810_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja nie dostałem możliwości aktualizacji, a mam globalna (nwm czy eu) Obecnie mam wersję 10.3.10

 

Na formu widzę że można pobrać 10.3.12 z linku, ale nie wiem czy warto... Pomoże czy nie? Skoro mówisz że masz takie problemy po aktualizacji jak ja przed... To wkońcu nie wiem... Chyba że spróbuje wgrać 10.3.12, a jak nie pomoże to zrobię reset do ustaw. fabrycznych i zobaczę.

 

 

Screenshot_2019-08-25-00-53-42-691_com.android.updater.thumb.png.5b1edbabadd3e57485f216d37d86a61e.png

Edytowane przez Wiktorusmus
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tam w tle ci pracuje aplikacji, to odbija się na zużyciu akumulatora, przy aktywnym korzystaniu z telefonu, raczej lepiej nie będzie,  przy upałach akumulator słabnie szybciej,  zużycie baterii też jest, więc czasy bez ładowania będą się skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...