Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Rogeros napisał:

Nie wiem co Wy narzekacie na baterię. Wiadomo, że jak się gra czy ogląda filmy to niema bata.

Natomiast ja dziś od rana od 6:00 do teraz 21:30 mam 70% baterii. W nocy od 23 do 6 rano mam włączony tryb oszczędny

więc bez najmniejszego problemu dwa dni. Cały czas włączone wifi naprzemiennie z interneten mobilnym. Uważacie, że to

jest zły wynik ? Rzecz jasna normalne używanie telefonu. 

Roger

A ile masz czasu na włączomym ekranie i jaka jasność?

ja sobie teraz włączyłem czarny motyw w chrome, zobaczymy czy bedzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj przyszedł mi Mi 9t, naładowałem go do ~90 procent wczoraj wieczorem - bateria teraz jest na poziomie 68%. Zużycie baterii jest głównie przez Sygnał sieci 20.5 % a ekran 17.5 % - na ekranie pokazuje, że włączony przez 1h 6 minut - wydaję mi sie, że to mega mało jak na zużycie prawie ponad 20% baterii. Poprzednio miałem Redmi 5 plus i nie było takiego problemu. Ma ktoś podobny problem? Czym moze być spowodowany drenaż baterii przez sygnał sieci? Poniżej zdjęcia z ustawień

67401926_1315349152158766_7884791976648767968377_502325907237974_45147192547501667721429_477995672760611_679506677974905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 21:05, Voltron napisał:

A ile masz czasu na włączomym ekranie i jaka jasność?

ja sobie teraz włączyłem czarny motyw w chrome, zobaczymy czy bedzie różnica.

nawet nie wiem. Dwa mi jest w stanie pociągnąć. Motyw czarny wszędzie gdzie się da. Jasność z reguły auto ale często musze podbijać bo za ciemno jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem. Dwa mi jest w stanie pociągnąć. Motyw czarny wszędzie gdzie się da. Jasność z reguły auto ale często musze podbijać bo za ciemno jest. 
Sprawdź bo to jest kluczowe ile... Dwa dni to można położyć telefon i niech leży. Ja mam od 100 do 0 w 1 dzień 7-7.5h. Słabo jak dla mnie porównując do mi8se.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2019 o 15:18, ogibb napisał:

Cześć, wczoraj przyszedł mi Mi 9t, naładowałem go do ~90 procent wczoraj wieczorem - bateria teraz jest na poziomie 68%. Zużycie baterii jest głównie przez Sygnał sieci 20.5 % a ekran 17.5 % - na ekranie pokazuje, że włączony przez 1h 6 minut - wydaję mi sie, że to mega mało jak na zużycie prawie ponad 20% baterii. Poprzednio miałem Redmi 5 plus i nie było takiego problemu. Ma ktoś podobny problem? Czym moze być spowodowany drenaż baterii przez sygnał sieci? Poniżej zdjęcia z ustawień

Nie wiem po co się sugerujesz tymi %, jak mało będziesz używał telefonu to sygnał sieci będzie miał zawsze więcej. Jeśli nie masz problemu z zasięgiem u siebie, to bym się nie przejmował tym i pewnie jakbyś zrobił większy czas na ekranie np. 5h albo więcej to ekran na 99% by był na pierwszy miejscu. Niestety ale to nie działa tak że jak telefon sobie leży to bateria nie leci ;)

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Voltron napisał:

Sprawdź bo to jest kluczowe ile... Dwa dni to można położyć telefon i niech leży. Ja mam od 100 do 0 w 1 dzień 7-7.5h. Słabo jak dla mnie porównując do mi8se.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

 

Dziś włączony od około 4 rano, słuchałem spotify off line około 4 godziny, jak widać sporo włączony też był telefon, wifi, cały czas dane gsm. O 14:30 60% a od rana stosunkowo intensywnie go używałem, teraz leży. 

bateria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tak patrzę i w 'terenie', czyli lte, gps i automatyczna jasność zeszło mi 30% baterii i mam 2 h 40 min sotu, więc jest bardzo dobrze. Z tym że zmieniłem preferowany typ sieci na global/td-scdma, bo dalej na global sofcie jest z tym problem widzę.

Edytowane przez densa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie przy słabym zasięgu (sygnał sieci > ekran), ale 3-4 h to zdecydowanie za mało. Jesteś pewien że to sygnał sieci drenuje, a nie co innego? Patrzyłeś w zakładce Aplikacje i na wykresie, bo może coś wybudza telefon cały czas?

Trzeba dodać że na globalu, przy domyślnych ustawieniach sieci telefon próbuje się łączyć również z chińskim TD-SCDMA (3G). Nie wiem czego dalej tak jest, na xiaomi.eu już od jakiegoś czasu są jest to poprawione, a xiaomi ma to gdzieś. Jak masz słaby sygnał i często zmienia z 3G na 4G to może też chodzić o to, zmiana na xiaomi.eu by na pewno pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze 10.3.11 i to samo, tak można zmienić to w ustawieniach, ale trzeba pamiętać że trzeba robić to po każdym restarcie telefonu. 

Zamiast LTE/WCDMA (4, 3G) lepiej chyba wybrać LTE / UMTS auto (PRL),  czyli 2, 3 i 4G

Edytowane przez densa
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wynik słaby, przy starym meizu M6 note o wiele więcej było.... , i jak widać , caly czas sieć 3G, nie uzywam internetu mobilnego tylko przez Wi-Fi , wersja Miui 10.3.6 , jest aktualizacja na 10.3.11 ale nie wiem czy sie oplaca że nie bedzie gorzej :D

 Screenshot_2019-08-18-15-56-27-566_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez maxxsony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wyjazd na Słowację. Przyznaję bez bicia, że filmy w podróży oglądałem w trybie ultra oszczędzania baterii Poza tym, trochę hotspotu, PoGO i GPS (geocaching i munzee).

b7a5cf0572938682218b08b1a3cebbc9.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj a nie zwalaj na Xiaomi. ostatnia aktualizacja Google zepsuła. Odinstaluj i zainstaluj starszą bądź betę aplikacji. Problem występuje powszechnie lecz nie u wszystkich.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zauważyłem u siebie, że Play services ciągnie więcej baterii niż zwykle. Zbiegło się to u mnie z wprowadzeniem nowego wyglądu sklepu Play, więc zrzucam winę na błąd w aktualizacji i czekam na poprawkę, mam nadzieje, że się doczekam...

Edytowane przez Adriano_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę już w temacie mi9t ale polecam zainstalować xiaomi.eu :)

Oraz starszą wersję Google Play service

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z usługami Google Play był podobno w wersji 18.3.82, ja mam aktualnie 18.7.19, a rano było jeszcze 18.3.85 jeśli dobrze pamiętam (bez bety, nic nie robiłem w tej sprawie). U mnie problemu nie ma, nie wiem czy w ogóle był jakiś, bo bateria cały czas trzyma mi całkiem spoko. Sprawdźcie u siebie jaką macie wersje usług, może dalej jest ta z bugiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Nie siedzę już w temacie mi9t

Wiele osób które się wypowiadają w tym temacie nie posiada Mi9T a problem występuje właśnie na nim (i nie tylko).

Ja poradziłem sobie jak jak napisałem lecz ciekaw jestem jak to jest u innych użytkowników 9T na globalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...