Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.07.2020 o 11:57, warszawa12332167 napisał:

Sprawdzał ktoś na miui 12 czy lepiej działa bateria po wyłączeniu cyfrowej równowagi? widzę że jest to osobna opcja w ustawieniach i po wejściu w nią są tam dane o powiadomieniach, ilość sms czy coś takiego i wiele innych , czyli apka monitoruje ciągle wszystko, dziś zabrałem jej uprawnienia zbierania danych i sam jestem ciekaw czy coś to da, mimo że na baterie nie narzekam :)

Na Globalu v12 nie odczułem różnicy wyłączając cyfrowa równowagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 14:13, SayHiAndBeMy napisał:

Jezu, jak to jest możliwe? :O

Jak mi na MIUI 11 4h nie dociągnie.

Chyba dziś zainstaluje 12 i zobaczę, czy serio to jest możliwe.

Aby wgrać z 11 na 12 wystarczy przez system wgrać zip i w aktualizacjach? Czy flashować przez TWRP?

Instalowałeś MIUI 12 ? jeśli tak to jak z baterią ? ja na miui 11 też bateria max 4h SOT :/ ja nie wiem jak inni to robią że dociągają 7-8h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOT na miui 12( oczywiście wifi, lte, YouTube, chrome, Messenger , trochę zdjęć ,bez bt ani gps normalne użytkowanie) po początkowych problemach i nerwach jednak odżyła , w każdym razie miui 12 wymaga poprawek, statystyki użycia baterii , w raczej sposób w jaki są prezentowane to kpina, nie wiem po co są też te bezsensowne animacje w panelu sterowania .

 

 

Screenshot_2020-08-09-23-06-51-369_com.miui.home.jpg

Edytowane przez Tides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie użycie w statystykach baterii procesu "System Android" ? bo u mnie od zawsze na MIUI 11 i MIUI 12 jest ponad 20 % a maksymalny SOT jaki uzyskałem to 4h, nie wiem już co robić żeby ta bateria trzymała lepiej, dodam że mam włączony cały czas AoD , Wifi, Lte i synchronizację, bateria w nocy potrafi zlecieć z 10% jak na telefonie nic nie robię :/, dodam że po aktualizacji do MIUI 12 robiłem factory reset ale nic to jak zwykle nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aod nie musi pracować całą dobę. Można to sobie ustawić w konkretnych godzinach np 8-21. No i już parę procent więcej zostanie po nocy. Poza tym jak masz daleko do masztów, to nic nie musisz robić żeby stracić te 10%. Telefon będzie zużywał więcej mocy na podtrzymanie łączności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że w mieszkaniu mam bardzo dobry zasięg 4/5 kresek i jest to stabilne a mimo to bateria zleci tyle co pisałem, wiem że AoD można ustawić w harmonogramie, w nocy i tak się całkiem ekran wygasza z powodu ciemności, btw inni też używają w normalny sposób telefonu nie wyłączając wszystkiego i uzyskują dużo lepsze wyniki, zwróciłem uwagę że sporo osób ma z baterią problemy tylko żadnego złotego środka, jednym trzyma dobrze innym kiepsko zupełnie tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza" bateria trzyma źle" "bateria trzyma dobrze". Może jakieś konkretne liczby się pojawią? Okaże się że jednemu dobrze trzyma bo 35 godzin, a drugi narzeka, bo jemu 34 godziny trzyma ;) Poza tym pomiędzy 4 a 5 kreskami to tak mniej więcej 100% i 80% -owa jakość zasięgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej chodzi o SOT. Bo wiadomo, naładujesz baterię, nic nie robisz telefonem to spokojnie dwa trzy dni sobie wytrzyma. A jak go intensywnie użytkujesz, tzn, dzwonisz, korzystasz z komunikatorów, sprawdzasz pocztę, przeglądasz internet, to wtedy możemy mówić jak 'trzyma" bateria. I Tutaj ktoś ma SOT 3-4h a inny ma 8h.

Przykład konkretny mojego telefonu. Naładowany, użytkowany SOT 5h15 min i jeszcze 55% baterii. Według mnie jest dobrze.

Drugi przykład, telefon naładowany wieczorem, leży sobie spokojnie przez noc i rano 100% baterii.

Także (odpukać) nie mam powodów do narzekań na baterię. Dodam, że mam MIUI 12.

Screenshot_2020-08-10-00-48-26-446_com.miui.securitycenter.jpg Screenshot_2020-08-05-08-03-51-519_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby ci przez noc ubyło 5%, to co to oznacza? Nic. Niech tak samo sobie leży w dzień ;) I tak w dzień doprowadzisz pewnie do tego, że będziesz musiał telefon ładować. Rozumiem, że "walka" trwa o to żeby telefon trzymał dzień dłużej przy normalnym użytkowaniu, ale wy tu kruszycie kopie o może godzinę czy dwie od jednego do drugiego ładowania. Każdy ma swoje aplikacje. Jeden ma 50 a drugi 100. To wszystko obciąża dodatkowo pamięć, procesor itp.

Te statystyki to można sobie o kant doopy potłuc. Dla mnie ta "statystyka" nigdy nie przekracza 24-25 godzin chociaż telefon ładuje i po dwóch dniach. Do 24 h w miarę coś tam liczy, ale później te cyfry kompletnie głupieją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Podałem tylko przykłady. Niektórzy użytkownicy mają jednak problem bo telefon w stanie bezczynności potrafi stracić i z 10% baterii a to już kiepska sprawa.  Po drugie nie chodzi o godzinę czy dwie (oczywiście mowa o SOT) a o kilka godzin. Niektórzy użytkownicy mieli wcześniej przed aktualizacją dużo lepszy czas pracy. 

A statystyki to po aktualizacji faktycznie do niczego, wczesniej pokazywały caly czas pracy. Teraz tylko dobę. Totalnie to zepsuli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już jest masakra, o 23 odłączyłem od ładowarki było 100 %, o 10 było już 81 % (wstawiam screen), telefon leżał i NIC nie robił, włączone jedynie Wifi, wczoraj jeszcze zastosowałem trik z reddita https://www.reddit.com/r/Mi9T/comments/exlib1/found_fix_for_battery_drain/ z poleceniem "adb shell pm disable-user com.android.traceur" ale widocznie nie pomogło.

Screenshot_2020-09-03-10-12-57-370_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam działa bateria na xiaomi.eu/miuipolska weekly ?

Sam na stable nie widzę jakichś wielkich problemów, ale telefon też potrafi w tle coś robić, nie do końca wiadomo co. Myślę nad zmianą, ale nie widzę opcji, żeby zainstalować jedną opcję na drugą (telefon bootuje się do recovery i trzeba wgrywać na to stabilną wersję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu puściłem miflash na czysto. Bateria 4-5h na ekranie. Niczego ręcznie nie aktualizowaniem z apkmirror.

Dziś/wczoraj sklep Play zaktualizował : usługi operatora, Google Home i fb.

Bateria wróciła do normy.

Czyżby ktoś z tych aplikacji powodowała drenaż? Używałam Chrome około 2h, reszta + w międzyczasie prądożerne gry.

Screenshot_2020-09-19-12-58-06-881_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.d6b6086d0beddad460ebb8f929d18508.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Dalsze granie, a wynik ok.

Screenshot_2020-09-19-15-43-48-600_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy komuś udało się znaleźć uniwersalny sposób na baterię? po zainstalowaniu stable od miuipolska mam użycie System Android na poziomie 30%, bateria trzyma beznadziejnie. Na rozwojowej było ok. Już mnie to po prostu irytuje bo próbowałem wszystkiego co się dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.04.2021 o 08:47, Bikier napisał:

Pojawiła się aktualizacja panelu sterowania i statystyki pokazuje z więcej niż 24godz.

1618208748247.jpg

Wykres został poprawiony, ale w rankingu dalej pokazuje błędnie. Dzisiaj rano miałem wskazany czas pracy ekranu ponad 3h,a teraz kiedy od naładowania minęło ponad 24h, to pokazuje 2,5h SOT, więc dalej nie jest to miarodajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma ktoś problem z drenażem baterii ? ostatnio u mnie zaczęło bardzo spadać ale dzisiaj to tragedia od 7 do 10 zjadło 50% ... telefon kilka razy podniesiony by sprawdzić co się dzieje w necie. Zastanawiam sie nad full wipe bo raczej sama bateria jeszcze tak nie siadła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...